Autor Wątek: ChipmuSick radio.  (Przeczytany 34294 razy)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #15 dnia: 2011.11.15, 15:07:03 »
Wspomniałeś o techno i rave, a sam zrobiłeś kilka utworów w tym stylu (z dużą domieszką industrial). W 1990 nie było techno, dlatego utwory z Soundtracker Demo to klasyczny chiptune (i zarazem klasyka chiptune). Twój "Sailor" to również klasyka, umieściłem go na topliście 18 najlepszych utworów ever made. Pasowałby do jakiegoś szybkiego shootera lub wyścigów.
AY Music, ULA plus.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #16 dnia: 2011.11.15, 16:58:10 »
Aaaa, techno. No tak. Nie lubię, ale robię, jak jest zamówienie. Czasami bywają.

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #17 dnia: 2011.11.15, 17:56:49 »
Ktoś wspomniał, że techno na AY to pomyłka? Heh, takie cuda jakie nawyczyniał Kenotron albo Ahim, to ja sobie swego czasu w aucie na 3/4 słuchałem :p Nightly Delirium, albo kawałek soundtracka z Boom, to chyba najlepsze co słyszałem na AY. Uwielbiam jeszcze cały soundtrack z demka Devotion/Antares autorstwa EA. Techno można robić i świetnie się ono sprawdza na AY.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #18 dnia: 2011.11.15, 18:29:47 »
Możesz podać link?
AY Music, ULA plus.

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #19 dnia: 2011.11.15, 19:10:59 »
Heh, nie chodziło mi o Boom, bo w tym demie był właśnie utwór Nightly Delirium, ale o VooDoo. Tak czy siak załączyłem pliki trackerowe, bo szybciej znajdę u siebie w archiwum, niż na necie :)
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #20 dnia: 2011.11.15, 22:40:55 »
Pyza:

> Ktoś wspomniał, że techno na AY to pomyłka?
--------------
Nie.


> Heh, takie cuda jakie nawyczyniał Kenotron albo Ahim, to ja sobie swego czasu w aucie na 3/4 słuchałem :p Nightly Delirium, albo kawałek soundtracka z Boom, to chyba najlepsze co słyszałem na AY. Uwielbiam jeszcze cały soundtrack z demka Devotion/Antares autorstwa EA.
--------------------
Toteż ja nie napisałem "Pyza nigdy nie lubił techno na AY", tylko "inne style na AY mi nie pasują" i tu włączyłem techno.


> Techno można robić i świetnie się ono sprawdza na AY.
---------------
Zrozumiałem (niesłusznie), że wątek odnosił się do chiptune'ów. Ale techno można zrobić całkiem dobre na AY, co czynił Kris, a project.GAMA to już niemalże wymiatał (dostępne tylko w MP3, szkoda).
Ale to trzeba wiedzieć, jak robić.
projectowi.GAMIE starczył gumiak. Ja chyba bym się nie wyrobił, ale właśnie znalazłem interesujące narzędzie na 128K (wczytuje pliki IFF lub RAW, już teraz nie pamiętam) i być może się za to wezmę.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #21 dnia: 2011.11.15, 22:48:58 »
Widzę, że project.GAMA jest już na SoundCloud.
http://soundcloud.com/granatco/sets/project-gama/
Wiadomo, że na gumioku nie wszystkie kawałki wychodziły perfekcyjnie, ale weź chociażby jego rave o tytule "Blackmailer". No dla mnie świetne.

"Let's go" to już raczej EBM/industrial. Ale jakieś elementy rave tam są.

"Last un-x-finished" to znowu techno rave. Nie wiem, jak on to pomieścił w 48K. (Didaktik ma 80K, ale SampleTracker na to nie zważa i nawet na 128K możesz wykorzystać tylko 48 kilobajtów. Właściwie to ok. 36K).

Druga część "Blackmailera" to też w sumie jakieś tam techno.

"djs fuck" to w sumie jakiś tam electro coś. Ale elementy rave - ma.

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #22 dnia: 2011.11.15, 22:53:05 »
inne style na AY mi nie pasują (nie wiem, po co się robi rave i inne techno na AY, na przykład).

To tak odebrałem :p Ale po co? Aby nadać np trackmo tempa, dynamiki i najbardziej pasuje pod przeróżne hi-tech efekty.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #23 dnia: 2011.11.15, 22:54:50 »
To właśnie oznacza w następnym poście dodane "robię, jak jest zamówienie. Czasami bywają".
Sam niestety dem nie piszę, więc mogę tylko robić dla kogoś, jeśli się ktoś zgłosi.

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #24 dnia: 2011.11.15, 22:57:19 »
No to co wymieniłeś od tego project.GAMA, to mowa o sampletrackach. Ja miałem na myśli zwykłe kawałki ST/PT.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #25 dnia: 2011.11.15, 23:01:50 »
To właśnie oznacza w następnym poście dodane "robię, jak jest zamówienie. Czasami bywają".
Sam niestety dem nie piszę, więc mogę tylko robić dla kogoś, jeśli się ktoś zgłosi.
Na początku chyba pisałeś - mam te stare produkcje jak True Music, Hooyoza, Dowcipne itp.
AY Music, ULA plus.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #26 dnia: 2011.11.16, 00:39:45 »
No tam to raczej nie, bo to wczesne produkcje z lat 89/93. Potem miałem dwuletnią przerwę w 'scenowaniu' i dopiero od 1996 robiłem nowe dema; tam to już było jakieś techno, nawet kilka.
Seria "True Music" to chyba nawet była tylko na beepera :) z resztą zachowały się tylko dwa, tak mi się wydaje.

galaxian

  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #27 dnia: 2013.01.10, 21:34:34 »
także przerobiony przeze mnie fragment remixu Laser Dance

Mnie się wydaje, że był też kawałek "Rose - Magic Carillon".

http://www.youtube.com/watch?v=HH-niUmBOLQ

Wersja Kici brzmi jak oryginał, rewelacja ! :)
« Ostatnia zmiana: 2013.01.10, 21:49:53 wysłana przez galaxian »
ZX Spectrum 48kB / ZX Spectrum+ / ZX Spectrum 128 +2 / Timex 2048 / Atari 800XL / Atari 65XE / Atari 130XE / Atari 800XE / Atari 1040 STF / Commodore 64C / Commodore 64G / Amiga 500 / Amiga 500+ / Amiga 600 / Amiga 1200 / Amiga 1200 Magic

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #28 dnia: 2013.09.25, 03:28:06 »
ChipmuSick będzie online tylko do końca 2013. Nie mam już czasu tego prowadzić i zarazem potrzebuję miejsce na serverze na inne rzeczy. Wolę słuchać teraz oryginalnych formatów niż mp3.

Przymierzam się, choć to ryzykowne angażować się w kolejny czasochłonny projekt, zrobić bazę danych muzyki w formacie .ay, wzorowaną na HVSC lub ASMA. Czyli z podziałem na muzyków - to już jest zrobione.

Bardzo możliwe, że nowy projekt (jeszcze nienazwany) będzie dostępny jako archiwum plików .ay zamiast ChipmuSick.

Powodzenie operacji zależy dużo od Was, potrzebuję pomocy w zakresie wyciągania muzyki z programów ze starszych przed-sound-tracker-1.0-owych czasów, a także utworów na beeper i digi, które nie były opublikowane w Project AY na WOS.


AY Music, ULA plus.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: ChipmuSick radio.
« Odpowiedź #29 dnia: 2013.09.25, 07:50:33 »
Rozumiem że bierzesz na siebie koordynacje projektem.
Daj znać jak potrzebujesz konkretnej muzyki z konkretnej gry. Tak będzie łatwiej i sprawniej.

Ja mam wieloletnie zaległości w aktualizacji aylandu, ale w końcu kiedyś przyjdzie i na to pora.