Autor Wątek: Powitanie  (Przeczytany 3482 razy)

Jamik

  • *
  • Wiadomości: 36
  • Miejsce pobytu:
    Beskidy
Powitanie
« dnia: 2020.02.03, 22:26:11 »
Witam serdecznie.
Fanem ośmiobitowców jestem... od pierwszego ośmiobitowca. Niestety już go nie mam, ale mam plany pozyskania takiego samego modelu (Atari 65XE). Drugiego też nie mam, a żałuję (SAM Coupe). Ale trzeci jest ze mną do dziś ZX Spectrum+ w stanie elektronicznie dobrym, klawiaturowo martwym i niestety samotnym, bo wszystkie peryferia, łącznie z zasilaczem zaginęły w pomrokach dziejów.
Za to niedawno uratowałem, niemal ze śmietnika, TIMEX-a w stanie wytartym (spodnie takie ostatnio modne, to może i komputery też), za to elektromechanicznie czystym, sprawnym i bez żadnych widocznych śladów jakichkolwiek napraw.
No i najnowszy nabytek, to uszkodzony ZX Spectrum (jak się okazało) 16k będący przeciwieństwem TIMEXA, czyli chyba wszystko w nim było wymieniane/naprawiane. Jak na razie udało mi się przejść z nim ze stanu pionowych, czarno-białych pasków do stanu działania z brakującymi pikselami w co 8-mej kolumnie. Dalsze prace po nadejściu części.
Pozdrawiam wszystkich.

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #1 dnia: 2020.02.03, 23:17:06 »
Hejka,

Z tego co piszesz lutownica nie jest Ci obca, takze nudzil sie tu na pewno nie bedziesz :)

Pozdr.

Jamik

  • *
  • Wiadomości: 36
  • Miejsce pobytu:
    Beskidy
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #2 dnia: 2020.02.03, 23:25:16 »
Na razie wystarczyło wyjąć ROM z podstawki, przeczyścić styki i włożyć na  miejsce :D. Ktoś uprzejmy wszystko co się dało na tej płycie w podstawki włożył. Ale faktycznie, lutownicą macham już ze 30 latek. Tyle, ze amatorsko.

nyny1

  • **
  • Wiadomości: 62
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #3 dnia: 2020.02.03, 23:59:25 »
Witaj,
Ale tego Sama Coupe to zazdroszczę.
Zawsze do niego się śliniłem po reklamach w Bajtku.
Jakoś nigdy z nim mi po drodze nie było, nawet teraz cięzko go sprawnego kupić, co chętnie bym uczynił.
Pozdrawiam
ZX Spectrum +2 GREY+ULA plus+STEREO+DIVIDE 2K14, ZX Spectrum Plus + DivMMC AY, ZX-UNO, Schneider CPC464

Jamik

  • *
  • Wiadomości: 36
  • Miejsce pobytu:
    Beskidy
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #4 dnia: 2020.02.04, 12:17:55 »
Świetna maszyna, tylko spóźniona o ładnych parę latek.