Autor Wątek: Jak zostałem oszukany przez kupującego w świetle regulaminu Allegro !  (Przeczytany 15951 razy)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Niby tak, ale na koniec dnia zwal jak zwal, a banki maja gdzies jak sie cos nazywa.

Allegro ma program ochrony, takze ja sie nie martwie bo i tak dostane pieniadze spowrotem.
Natomiast co sie stanie potem to Allegro bedzie scigac goscia najpirw przez firmy windykacyjne a jak to nie pomoze to sprawa idze do sadu i komornika.

Po takim precederze predzej czy pozniej i tak gosc bedzie musial to oddac z tym, ze moge tylko zyczyc powodzenia, gdyby gosc probowal od ktoregokolwiek banku wziac pozyczke, kupic auto na raty czy starac sie o hipoteke. Takie cos sie potem latami ciagnie i wszystko to za 22 pln.

Dlatego pytam czy faktycznie ludzie nie zdaja sobie z tego sprawy i mysla ze warto ?

Nawet jesli naciagnalby 10 osob w ten sposob...

ech....

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Karta muzyczna ze slotem ISA to nie jest zbyt chodliwy towar...
Chyba że ma Gravis w nazwie ;)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Ten nie mial :)
Nie kosztowalby 22 PLN z wysylka :)

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Na OLX, oszustwa nawet na kasę rzędu kilkuset złotych i to też tyczy się sprzętu Retro to już praktycznie zawód dla wielu oszustów.
Są w większości bezkarni, bo działają na tzw "słupy" i często zmieniają konta bankowe.
Na Allegro też się takie przypadki zdarzają, jednak na OLX to prawdziwa plaga.

Gdzieś widziałem reportaż temu poświęcony nawet...
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

emeu

  • **
  • Wiadomości: 70
Allegro ma program ochrony, takze ja sie nie martwie bo i tak dostane pieniadze spowrotem.

Tak, jasne - program ochrony - najpierw trzeba złożyć zawiadomienie o przestępstwie na policji i tylko jeśli zostanie wszczęte postępowanie to allegro może oddać pieniądze. Musiałoby być sporo oszukanych osób  aby sprawa na policji ruszyła.

Ten niby program to chwyt marketingowy bo tak ładnie brzmi - allegro zwraca pieniądze.

KrisZX

  • *****
  • Wiadomości: 788
  • Miejsce pobytu:
    Wodzisław Śl
Głupoty opowiadasz. Zostałem oszukany na 280PLN zgłosiłem sprawę na policji trwało to ok 1 godziny, potem zwróciłem się do allegro przedstawiłem zgłoszenie i w ciągu kilkunastu godzin miałem decyzję o zwrocie kasy za przedmiot i koszty przesyłki, a następnego dnia kasa była na moim koncie.

Timex 2048, TI of TTL FDD35, Timex 2068, Chrome 128, Harlequin, Just Speccy 128

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Potwierdzam to co napisał poprzednik , kiedyś też na allegro ktoś mnie przewalił na 100 zł , wystarczyło zgłoszenia sprawy na policji , wysłanie do allegro dokumentów i dostałem decyzję o zwrocie kasy.
Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Teraz juz nie trzeba zglaszac na milicje, allegro robi to za Ciebie.

Drak

  • **
  • Wiadomości: 79
milicję  ???
Timex 1000 + 1016, ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum +2 (szary), Timex TC2048, divIDE, Harlequin, Chrome128, JS128, KempAY, SPECCY 2010

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Dobrze napisał sajmosia - milicję.
Policja to jest w Londynie. Jak do człowieka podchodzą, to pytają "Jak możemy pomóc".
Tu dalej jest milicja i zomo, tudzież jeszcze ormo. Jak człowieka zatrzymają, to przeważnie mandat, albo inny dopust finansowy.
Lepiej trzymać się jak najdalej od takich "stróżów prawa".
« Ostatnia zmiana: 2019.05.08, 07:50:16 wysłana przez Maryjan »
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Tak jak piszesz. Kiedy milicjanci zaczna sie zachowywac jak policja, to bedzie mozna tak na nich mowic :)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Minelo kila dni, zero odzewu od sprzedawcy wiec:

Cytuj
Otrzymaliśmy Twój wniosek w Programie Ochrony Kupujących

Wystarczylo tylko wrzucic skan dowodu osobistego.

Zobaczymy jak sprawa sie zakonczy.


SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Nowa wiadomosc od Allegro:

Cytuj
Właśnie zablokowaliśmy konto Sprzedającego. Nie odblokujemy go, dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona.

Nalegamy, aby Sprzedający jak najszybciej zamieścił tutaj wyczerpujące wyjaśnienia.

Jeśli Sprzedający nie wywiąże się z umowy nie zwróci wpłaty lub nie rozwiąże problemu, zachęcamy do ubiegania się o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących.

Z doswiadczenia, na ta chwile, to wszystko posuwa sie duzo sprawniej niz na Ebaju.

Pozdr.

coberr

  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Miejsce pobytu:
    Gorzów Wlkp
a może jakis pozew zbiorowy ogólnopolski przeciwko allegrodziadom dałby jakiś efekt?
Toż to sa  praktyki rodem z komuszej rossiji...

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Taie zgrupowanie juz istnieje. Mowia na siebie "bankierzy".

Ten moj "sprzedawca" dostal mozliwosc zwortu kwoty dwudziestu dwoch zlotych przez PAYu i trzy dni na uiszczenie.
Dwa dni juz minely i ma czas dzisiaj do polnocy.

Potem jesli sie nie wywiaze to stanie sie tak, ze przejmie to firma wyndykacyjna, a jesli to nie pomoze to sad i komornik, kwota utomatycznie wzrosnie i na dlugi czas pozostanie po tym slad w jego zyciorysie, co odbije sie na nim wtedy, kiey zostanie mu odmowiony samochod na raty, pozyczka na remont, czy proba kupna domu przez hipoteke na bazie tego, ze "o tam pan widze mial problem z oddawaniem na czas".

Banki nie interesuje ile kto ma pieniedzy tylko jak je wydaje i czy placi naleznosci na czas. Jesli ktos zarabia milion i wydaje dwa to nie ma zadnych szans do kogos kto zarabia 100 i wydaje 40, z czago 37 to wszystkie rachunki. Mowia, zeby zadbac o grosze to zlotowki same sie znajda.

Jesli cos takiego jak placenie naleznosci na czas wydaje sie komus blache, tylko dlatego, ze kwota byla mala, to dla bankierow taki ktos jest gorszy od pedofila.

Dlatego wczesniej pytalem, czy i jesli to na jakiej zasadzie ten gosc na parawde mysli, ze warto ?

Pozdr.