Autor Wątek: DivMMC - zapowiedz  (Przeczytany 24297 razy)

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: DivMMC - zapowiedz
« Odpowiedź #30 dnia: 2014.01.13, 12:23:34 »
Gdzieś czytałem że i tak z80 ogranicza transfer także wszystko jest na wyrost
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: DivMMC - zapowiedz
« Odpowiedź #31 dnia: 2014.01.13, 12:43:50 »
Dlatego Czesi opracowali interfejs z układem DMA :) Tylko nie wiem, czy ESXDOS go wykrywa:

http://velesoft.speccy.cz/data-gear.htm

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: DivMMC - zapowiedz
« Odpowiedź #32 dnia: 2014.01.13, 13:29:38 »
Nie pytam o karty, tylko o interfejs - wydaje mi sie, ze szybciej jest czytac z IDE.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: DivMMC - zapowiedz
« Odpowiedź #33 dnia: 2014.01.13, 15:03:31 »
zaxon a czy umiałbyś zrobić coś takiego do Amstrada CPC ??
tzn sam czytnik kart SD + interface + ROM do obsługi.
Jako interface jest tam zdaje się jakiś scalak co zmienia szeregowy sygnał z karty na równoległy w kompie by troszkę szybciej dane "latały" na tym wąskim gardle jakim jest złącze rozszerzeń, a ROM można by przerobić z interfejsów IDE firmy Vortex które przed laty były standardem w CPC i miały w sobie poruszanie się po katalogach i dłuższe nazwy niż DOSowe.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: DivMMC - zapowiedz
« Odpowiedź #34 dnia: 2014.01.13, 17:53:10 »
Takie coś do CPC już jest http://lotharek.pl/product.php?pid=114
Podłączane jako stacja FDD z programem na CPC do zarządzania zawartością karty SD.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: DivMMC - zapowiedz
« Odpowiedź #35 dnia: 2014.01.14, 17:14:21 »
Pear ja nie o tym mówię. Floppy emulatory mają same wady w porównaniu z tym o co mi chodzi. Po 1sze są podłączone do złącza stacji a to oznacza maksymalny transfer w okolicach zaledwie 20KB/s. A przez złącze rozszerzeń maks transfer to ok 150KB/s. No to jest różnica prawda?
Filmiki video (przekonwertowane na PC do nowo-wymyślonego a zjadliwego dla CPC formatu) i słuchanie wav-ów tak jak mp3 na lepszych platformach. I normalne poruszanie się po katalogach ograniczone pojemnością nośnika a nie wirtualnego dysku. I to bez przerabiania komputera, moc ram i reszta scalaków bez zmian a jedynie szybki pojemny nośnik. W dodatku konstrukcja takiego czytnika znacznie prostsza a tym samym potencjalnie dużo tańsza od HxC, więc z szansą na szersze upowszechnienie się takiego rozwiązania. :)
Kliknąć w linka do gry i już, a nie dłubać palcami po małych guziczkach w setkach dsk - koszmar. ;)
Przy okazji jak już cokolwiek się do Expansion podłącza to łatwo w tym zrobić przycisk Reset i Pauza. :)

Coś mi się obiło o uszy że są programiki do obsługi HxC które przeskakują pojemność wirtualnego dysku i dają dostęp do całej pojemności SD, ale raczej nie na CPC i nadal wadą jest prędkość i cena.
Choć teoretycznie by puścić parominutowego sampla powiedzmy 8bit 11kHz mono to ok 560KB/min i potrzebny transfer ok 9KB/s dałoby się na HxC ale CPC jakoś pauzuje na mikrosekundy przerwania w trakcie odczytu z dysku więc zsynchronizowanie tego byłoby koszmarnie trudne. A przez Expansion Port nie. :)

Konwertowałem sobie filmiki w telefonkowych formatach do 160x100 w 8 klatkach, i da się to oglądać. A coś zbliżonego dałoby się na CPC zrobić z dość szybkim i pojemnym nośnikiem. :D
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4695
Odp: DivMMC - zapowiedz
« Odpowiedź #36 dnia: 2014.01.14, 18:34:36 »
Hmm, ja nie mam zielonego pojecia o Amstradach wiec raczej ciezko .....
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

cysio

  • *
  • Wiadomości: 6
  • Miejsce pobytu:
    Wrocław
Odp: DivMMC - zapowiedz
« Odpowiedź #37 dnia: 2014.01.15, 21:20:35 »
Jeśli jeszcze można to ja też poproszę 1 sztukę.

Rogal

  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: DivMMC - zapowiedz
« Odpowiedź #38 dnia: 2014.01.17, 19:41:38 »
a jak sprawa się ma z tym tematem, nie ukrywam masakrator wyszedł kozak ale narazie skupiam swoją uwagę na tym urządzeniu, jeśli to współgra z ESXDOS (nie znam się na tych systemach ale slyszalem ze to ma save) to jestem mocno zainteresowany. Kiedy będzie znana cena??

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4695
Odp: DivMMC - zapowiedz
« Odpowiedź #39 dnia: 2014.01.17, 19:51:53 »
Hmm,tu jeszcze sporo zejdzie,  od reki dostepne  mam divide plus,  bezproblemowe z esxdosem ,w obudowie, przelotowe.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Rogal

  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: DivMMC - zapowiedz
« Odpowiedź #40 dnia: 2014.01.17, 21:44:04 »
Jakoś bardziej przemawiają do mnie karty SD ;) Nie spieszy się, zwłaszcza że im więcej korzystam ze swojego sprzęciku tym więcej odwala mi hocków klocków i musze dość z nim do ładu. A jeśli mzowisz o tym http://velesoft.speccy.cz/zx/divide/divide_plus/divide_plus.htm to jakoś osobiście nie podoba mi się to. Wpisz mnie na liste oczekujących na Twoj interface :)

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: DivMMC - zapowiedz
« Odpowiedź #41 dnia: 2014.01.17, 22:09:06 »
Sorry za OT, gdzie znajde taką fajową naklejeczkę na PLUSA, bo u mnie same puste diody i czarny plastik fantastik ;D
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

Rogal

  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: DivMMC - zapowiedz
« Odpowiedź #42 dnia: 2014.01.17, 22:18:29 »
kontynuując OT… ale jak ma byc tak naklejona jak tamta to lepiej zostaw bez ;) a jak cos to podaj wielkosc , odstepy w mm, miedzy napisami busy, mapram, power i wyśle ci pliczek do wydruku ;) bo chyba znak nie zastrzeżony i twórca się nie pogniewa :) chyba że chciał bys podobny ale przy zachowaniu spectrumowej kwadracikowej grafiki ;)

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: DivMMC - zapowiedz
« Odpowiedź #43 dnia: 2014.01.17, 22:23:32 »
Chciałbym taki oryginalny od divide+, widze że wszyscy mają, tylko nie ja ;D
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

Rogal

  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: DivMMC - zapowiedz
« Odpowiedź #44 dnia: 2014.01.17, 22:25:00 »
a nie jak oryginalny to oryginalny ;) sorry za profanacje :)