Autor Wątek: Lata 90 wróciły?  (Przeczytany 4940 razy)

galaxian

  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #15 dnia: 2020.01.16, 13:33:19 »
A pomyśleć że jeszcze niedawno (z 10 lat temu) Amigi 500 kupowałem po 50PLN a 600 czy 1200 za około 70-100PLN  :D
Szkoda tylko że się już większości tego pozbyłem zanim te ceny tak poszły w górę  ::)

Tak samo kupowałem :)
A500 za 60 zł
A1200 za stówkę
C64, Atari, Spectrum - do 50 zł
Często to wszystko z dodatkami.
I się nie pozbyłem :)
ZX Spectrum 48kB / ZX Spectrum+ / ZX Spectrum 128 +2 / Timex 2048 / Atari 800XL / Atari 65XE / Atari 130XE / Atari 800XE / Atari 1040 STF / Commodore 64C / Commodore 64G / Amiga 500 / Amiga 500+ / Amiga 600 / Amiga 1200 / Amiga 1200 Magic

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #16 dnia: 2020.01.16, 13:38:17 »
No nie pozbyłem się wszystkiego, po kilka gratów mi tam jeszcze zostało... ;)
Jednak gdybym nie pozbył się reszty to byłbym dziś bogatym (a przynajmniej bogatszym) człowiekiem  :P

BTW. C64 z akcesoriami to mi nawet za symboliczne 30PLN ludzie wciskali jak odbierałem od nich części do Amig ;)
« Ostatnia zmiana: 2020.01.16, 13:46:37 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #17 dnia: 2020.01.16, 18:57:30 »
George Soros (węgierski miliarder), spytany kiedyś co należy robić aby mieć dużo pieniędzy odpowiedział, że trzeba kupować wtedy kiedy wszyscy chcą coś sprzedać, a sprzedawać wtedy kiedy wszyscy chcą to kupić. :)

A ja z dekadę temu gdy te kompiki były takie tanie myślałem, że za następne parę lat pewnie będą jeszcze tańsze. :D
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #18 dnia: 2020.01.16, 19:19:37 »
U mnie było odwrotnie, bo myślałem że już ich ceny za bardzo nie wzrosną a miejsca zaczynało powoli brakować  :o
I sporo tego poszło ...
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #19 dnia: 2020.01.16, 20:05:32 »
Zalezy od proporcji kupujacy/sprzedajacy. Dzis swiadomosc retro jest maksymalna - dawne dzieci maja duzo kasy, ale czy dzieci naszych dzieci beda miec ta swiadomosc ? Watpie - beda mieli swoje zabawki.

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Lata 90 wróciły?
« Odpowiedź #20 dnia: 2020.02.11, 10:30:03 »
Za to cytując "jego szef, Steve Sepp przyznaje, że jeszcze nigdy nie wytwarzali tylu czystych kast, co teraz." - National Audio Company, fabryka w Springfield, Missouri. Produkuje i sprzedaje kasety od 1969.

https://20lat.interia.pl/news-przedmioty-ktore-odeszly-w-zapomnienie,nId,4318852#iwa_source=special




Swego czasu do pewnej biblioteki(która miała naprawdę ciekawy wybór książek) wstawiono Amigę 600 podłączoną do TV. Umożliwiono na niej granie w gry. Kolejka była aż przed wejściem do budynku w którym znajdowała się biblioteka. Być może spora część z ludzi, którzy na niej grali, obecnie trochę zarobiła i chce sobie przypomnieć dawne czasy. To już daje olbrzymi potencjał chętnych na kupno Amigi 600 na znanym portalu. Ile takich bibliotek mogło być w Polsce? Tego raczej nie wiadomo. Do tego sporo ludzi miało - np. kolegę/koleżankę z Atari, Spectrumem, Amigą, Pegasusem etc.  Co do Elwro 800 JR, które było bardzo trudno dostępne w sprzedaży,  to bodajże autor komputera szacuje, że styczność mogło mieć z nim milion Polaków. Wielu z nich, obecnie mając pieniądze może chcieć kupić. Problem w tym, że tych komputerów(nawet popularnych w sprzedaży jak Atari, Amiga czy Spectrum) wyprodukowano chyba znacznie mniej niż smartfonów z Androidem, a do tego swego czasu wiele się mogło popsuć i wylądować nawet na śmietniku.

Żeby nie było Amigę 600 z tej biblioteki, też chciałoby się kupić. Nawet płacąc 20% więcej niż cena rynkowa za egzemplarz w stanie w jakim on był w bibliotece. Może to kiepskie zabezpieczenie, ale dlatego nie podaję nazwy biblioteki. Ale dostać dokładnie ten komputer może być trudno...
« Ostatnia zmiana: 2020.02.11, 10:48:15 wysłana przez pgru »