Autor Wątek: Artykuły o starych komputerach i grach na popularnych portalach  (Przeczytany 4429 razy)

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
No właśnie, naszło mnie by się rozpisać i  zarzucić taki wątek. Co jakiś czas na głównej stronie Onetu, Interii, czy Gazeta.pl pojawi się coś o starociach. Czytacie czy nie? Lubicie czy nie?

Bo ja przyznam się że jak coś zobaczę, to czasem kliknę ale coraz więcej mnie w tych artykułach denerwuje:

- Powierzchowność
Bardzo mało materiału własnego, kupę tekstu skopiowanego z Wikipedii, dorzucone jakieś filmiki z Youtuba i mamy tekst rocznicowy na 30 lat Spectrum czy Atari

-Wyliczamki
Kupę artykułów ma postać wyliczanek różnych gier o drażniących tytułach typu

* 10 gier w które się kiedyś grało
* 15 kultowych platformówek
* 12 gier, które zostają w pamięci
* 16 gier naszego dzieciństwa
* 22 niezapomnianych gier
 itp.

W wyliczankach znów zero własnego wkładu tylko krótkie opisy typu "Superfrog - kolorowa gra w której skaczemy zieloną żabą po platformach". No i kupę klikania (choć wszystko by się zmieściło na jednej stronie) aby przejść przez wszystkie opisy i nabić portalom kasę za reklamy.

- Głupawe komentarze
No właśnie, nawet sporo ludzi komentuje pod takimi artykułami, ale jest to strasznie płytkie typu:

- Pamiętam, grałem w tę gierkę
- Ja też w nią grałem
- I ja też
- Ech to były czasy
- Normalnie łza się w oku kręci

Gdy widzimy taką gadkę po raz pierwszy jest w porządku, ale po raz któryś zaczyna denerwować. Przecież takie rozmowy toby mogły prowadzić ze sobą komputerowe boty i to napisane w kilku linijkach

Potrafią jeszcze w komentarzach polecieć w temat - "Wpisujcie swoje ulubione gry" albo wdać się w stary, oklepany flamewar "Komputer X jest do niczego, komputer Y rządzi"

I tak jest za każdym razem,  pod każdym takim artykułem na takich portalach. Ani autorzy artykułów, ani komentujący (w końcu 30-letni faceci, a nie 10-letnie dzieci) nie mają nic ciekawego do powiedzenia od siebie.


Czepiam się niesłusznie, czy coś w tym jest co mówię? :)

Josh

  • *
  • Wiadomości: 24
  • Miejsce pobytu:
    wawa
Odp: Artykuły o starych komputerach i grach na popularnych portalach
« Odpowiedź #1 dnia: 2012.01.10, 02:47:49 »
Nigdy nie czytam podobnych artykułów.To troche tak jak bym czytal o samochodach w gazecie typu teletydzien.Typowy zapychacz ;) Szkoda czasu na te "lza sie kreci" itd :)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Artykuły o starych komputerach i grach na popularnych portalach
« Odpowiedź #2 dnia: 2012.01.10, 07:46:05 »
Nie czytam ich głównie z powodów, które wymieniłeś. Co najwyżej pośmieję się z komentarzy pod artykułem.

Z jednej strony masz rację -- artykuły są po prostu nędzne, z drugiej strony, są dla MAS które ten artykuł traktują na równi
z informacją o pryszczach Cichopek czy reklamie na wzdęcia.

99% ludzi, którzy mieli styczność ze starymi maszynami i je użytkowali (grali), teraz nadal są jedynie użytkownikami (pecetów),
tak jak każdy z nas jest użytkownikiem mydła ;) O mydle każdy może z nas pewnie coś powiedzieć, i nie pomylę się jeżeli to będzie:
- o tak, (nie)używam go.
- łza się w oku kręci (a raczej szczypie, jak mydło dostanie się do oczu)
- z wodą działa 'lepiej'.

Ale niewielu może powiedzieć coś o składzie chemicznym, produkcji czy innych właściwościach.

Sabe^OLB

  • **
  • Wiadomości: 53
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Artykuły o starych komputerach i grach na popularnych portalach
« Odpowiedź #3 dnia: 2012.01.10, 11:53:48 »
niby racja Tygrys, ale zawsze można opisać historyjkę typu: "a pamiętam jak w 1980 na zgrupowaniu zomowców upadło mi mydło pod prysznicem i schyliłem się, żeby je podnieść...", ktoś inny mógłby dorzucić swoje trzy grosze, np. "znałem faceta, który produkował mydło we własnym garażu" i byłoby znacznie ciekawiej. Kłopot taki, że internet rozleniwił ludzi do tego stopnia, że tylko kłótnie mogą sprawić, że wystukają więcej niż te 2-3 słowa.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Artykuły o starych komputerach i grach na popularnych portalach
« Odpowiedź #4 dnia: 2012.01.24, 03:08:30 »
Ja dodam, że dzięki PC i internetowi:
- odkryłem na nowo ZX Spectrum, nie spodziewając się nawet, że wciąż powstają nowe programy i rozwijany jest hardware
- poszerzyłem swoje zainteresowania o inne 8- i 16-bitowe komputery, oraz konsole, o których wcześniej nie słyszałem
- nawiązałem znajomość (virtualną) zarówno z dzisiejszymi jak i tworzącymi w czasach "komercyjnych" muzykami, koderami, grafikami
- poznałem wielu entuzjastów retrogames i chipmusic, a innym pokazałem, że coś takiego istnieje.

AY Music, ULA plus.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Artykuły o starych komputerach i grach na popularnych portalach
« Odpowiedź #5 dnia: 2012.01.24, 10:20:47 »
Ja tak samo.

Jean 1

  • ****
  • Wiadomości: 389
  • Miejsce pobytu:
    Gorlice
    • Moja www
Odp: Artykuły o starych komputerach i grach na popularnych portalach
« Odpowiedź #6 dnia: 2012.01.24, 10:39:21 »
Chyba wszystkich nas dzięki PC i internetowi połączyła wspólna pasja do ZX Spectrum
ZX Spectrum, ZX Spectrum + 80KB + AY,ZX Spectrum 128 +2 , FDD3000, Atari 800, 130, Amiga 500, CDTV, CPC464, CPC6128, VIC20, C64  TI99/4A ... Mini Muzeum ...