Autor Wątek: Serial z fabułą w TEJ epoce.  (Przeczytany 11809 razy)

zibi

  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Miejsce pobytu:
    Gdańsk
  • gg: 2830
Odp: Serial z fabułą w TEJ epoce.
« Odpowiedź #15 dnia: 2017.06.22, 13:06:01 »
Jeszcze jakoś tak offtopicując na filmy okołotelerankowe - Chłopiec z Andromedy, Szagma i zaginione światy, Jazon z gwiezdnego patrolu, Niebezpieczna zatoka ;P

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1833
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Serial z fabułą w TEJ epoce.
« Odpowiedź #16 dnia: 2017.06.22, 13:14:38 »
Jeszcze jakoś tak offtopicując....

I oczywiście Goście z 1983.

http://www.filmweb.pl/serial/Go%C5%9Bcie-1983-208458
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

zibi

  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Miejsce pobytu:
    Gdańsk
  • gg: 2830
Odp: Serial z fabułą w TEJ epoce.
« Odpowiedź #17 dnia: 2017.06.22, 13:16:51 »
... naprawienie komputera rządzącego światem kawałkiem drutu ;D

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Odp: Serial z fabułą w TEJ epoce.
« Odpowiedź #18 dnia: 2017.06.22, 14:33:36 »
A czy ktoś pamięta radzieckie filmy science-fiction dla dzieci z tamtej epoki? Mam z tyłu głowy ze dwa-trzy obrazki których źródła nie umiem zidentyfikować...

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Serial z fabułą w TEJ epoce.
« Odpowiedź #19 dnia: 2017.06.22, 15:08:29 »
Np. "Milcząca Planeta" coś o Marsie ?
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1260
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Serial z fabułą w TEJ epoce.
« Odpowiedź #20 dnia: 2017.06.22, 16:31:52 »
Jeżeli chodzi o ten film z małym robotem na gąsienicach który grał w szachy, to film ma tytuł "Milcząca gwiazda" i wbrew rozpowszechnionej opinii nie jest radziecki, tylko polsko-enerdowski. A dzieje się na Wenus. Radziecki jest tam tylko naukowiec i oczywiście statek kosmiczny. I niespecjalnie jest dla dzieci - to normalne SF dla wszystkich, nakręcone na podstawie pierwszej powieści SF Lema pt. "Astronauci".
Był jeszcze jeden efekt współpracy polsko-enerdowskiej z tamtych czasów: "Sygnały MMXX". Powstał jako (kompletnie chybiona) odpowiedź na "Odyseję 2001". Polska współpraca to chyba tylko dwie nasze aktorki ;) O ile "Milcząca gwiazda" jest nawet OK, to "Sygnały..." są beznadziejne i niespecjalnie zrozumiałe. Może chcieli naśladować tylko tą cechę "Odyseji 2001"? :P

Z radzieckich filmów kojarzę głownie "Solaris" i "Stalkera", a z telewizyjnych pamiętam niewyraźnie coś o podróżach w czasie, z gościem (wynalazcą) kupującym pokątnie kineskop (czy coś?) od konika przed sklepem z częściami ;D

Pytanie dla starszaków: kto pamięta Filomidanka?
« Ostatnia zmiana: 2017.06.22, 16:40:00 wysłana przez Phonex »

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Serial z fabułą w TEJ epoce.
« Odpowiedź #21 dnia: 2017.06.22, 17:09:19 »
Prawda, prawda, pomyliłem tytył.
Stalker- fajny film, ale strasznie "ciężki".
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Serial z fabułą w TEJ epoce.
« Odpowiedź #22 dnia: 2017.06.23, 01:14:13 »
Z ruskich SF z tamtych czasów dla dzieci to kojarzę to:
http://www.nostalgia.pl/przygody-elektronika
Z SF to jeszcze taki czeski "Spadła z obłoków".

Dzięki za przypomnienie serialu Dzieci Syriusza, nie ma tego na nostalgii, a nie raz przeglądałem listę tego co tam mają by szukać wspomnień. Zapomniałem że takie coś oglądałem, a teraz kojarzę że znaleźli w pobliskich bagnach automatyczny statek, który "obudzili" i gadali z nim telepatycznie, a w ostatnim odcinku by zapobiec przejęciu go przez wojsko zatrzymali czas w całym miasteczku. :)
Na YT jest cały serial po ang.: https://www.youtube.com/watch?v=iOHAr9wR86E&list=PL83DE505F4E503C21
Chłopca z Andromedy też znalazłem. oczywiście po ang.
https://www.youtube.com/watch?v=HmRyHUZm80Q

Ja też mam pewne blade wspomnienie serialu którego nie potrafię sobie przypomnieć.
To był brytyjski serial toczący się w latach 80ych, kojarzę taką scenę że grupka dzieciaków na BMX-ach śledzi auto jakiegoś podejrzanego typa, na pozamiejskich terenach, a ten wjeżdża na teren posiadłości otoczonej solidnym płotem zza którego wystawały drzewa i w oddali czubek sporego domu, a brama z kamerą i domofonem otwierała się na pilota. Strasznie mi się to wydawało nowoczesne aż nie wiedziałem czy takie cuda to prawda czy zmyślone. Przyczaili się w krzakach i jeden chłopak wszedł do środka gdy przyjechało jakieś inne auto (za którym się schował przed kamerą) i brama się otworzyła. Zasuwali tymi rowerami na skróty przez łąki i pola by typka nie zgubić. I zastanawiałem się skąd mają takie najwspanialsze rowery na świecie. (ja wtedy miałem Pelikana). Jeden z tych rowerów miał tylko 5 szprych i był tak trochę kanciaście obudowany, coś jak na tym obrazku. Nic więcej nie pamiętam.


« Ostatnia zmiana: 2017.06.23, 01:25:05 wysłana przez ZbyniuR »
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Serial z fabułą w TEJ epoce.
« Odpowiedź #23 dnia: 2017.06.23, 20:40:09 »
Obejrzałem sobie Chłopca z Andromedy (nawiasem mówiąc gra go dziewczynka), szału nie ma, pomysły banalne, logiczne nieścisłości w scenariuszu. Ciekawostką jest że do kontaktu z kosmitą oraz z robotem bojowym używają komputerów Amiga 1000 i 2000.

Dzieci Syriusza wypadają lepiej, tyle że byłem przekonany że udało im się sprawić że próbnik odlatuje, a tymczasem kończy się inaczej. I teraz nie wiem czy dokręcono jakąś kontynuację którą kiedyś widziałem, a w necie jej nie ma, czy zwyczajnie szwankuje mi pamięć i mylę ten serial z jakimś innym, czy jest to kolejny przejaw Efektu Mandeli.
http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/efekt-mandeli-dowod-na-rownolegla-rzeczywistosc/49mrn9

Dziś się biorę za Tajemnice wygasłych wulkanów....
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

silenter

  • *****
  • Wiadomości: 1337
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa/Radzymin
Odp: Serial z fabułą w TEJ epoce.
« Odpowiedź #24 dnia: 2017.10.19, 14:39:59 »
Tuż Tuż
128k +2 UK issue 1, JS128, FDD3000 in restoration, ZAXON MGT +D, PEAR AmpY, Pear ExEar :), PEAR TI-OF-TTL+FDD35, co to tu robi??? => 2xCDTV&A500

https://soundcloud.com/silenter

https://www.youtube.com/channel/UCKZhL7Lq1zUDDnRDTJKhN4A

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Serial z fabułą w TEJ epoce.
« Odpowiedź #25 dnia: 2018.04.07, 22:19:21 »
Kyle Dixon & Michael Stein w Barbrican Centre, światło i dźwięk z muzyką że "Stranger Things"
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

KrisZX

  • *****
  • Wiadomości: 788
  • Miejsce pobytu:
    Wodzisław Śl
Odp: Serial z fabułą w TEJ epoce.
« Odpowiedź #26 dnia: 2018.04.07, 22:33:05 »
Z radzieckich filmów SF niekoniecznie dla dzieci to był jeszcze "Per aspera ad astra" z 1981 roku
Timex 2048, TI of TTL FDD35, Timex 2068, Chrome 128, Harlequin, Just Speccy 128


zibi

  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Miejsce pobytu:
    Gdańsk
  • gg: 2830
Odp: Serial z fabułą w TEJ epoce.
« Odpowiedź #28 dnia: 2018.08.15, 12:02:54 »
Losowo klikając po odcinku aby zobaczyć, jak sobie gógiel radzi z autotłumaczeniem...

Jakby kogoś swędziało, to gdzieś na dyskach mam chyba DVD-ripy, niestety tylko w ori audio, bez napisów.

EDIT: Z produkcji z lat '90 to ReBoot - jest jeszcze dostępny na Amazonie w wersji DVD.

https://www.youtube.com/watch?v=oOSS_dZOX1M

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Serial z fabułą w TEJ epoce.
« Odpowiedź #29 dnia: 2018.08.15, 13:47:35 »
Myślę że to nie tłumaczenie jest słabe, tylko rozpoznawanie francuskiej mowy. Chwilami sam rozpoznaję słowa a nic się nie pojawia, albo pewne zrozumiałe dla mnie nazwy przedstawia jako zbitki innych słów. Faktycznie zdarzają się tam brzydkie słowa w sytuacjach w których na pewno ich nie mówią. Mam wrażenie że słabiej to dopracowano niż z angielskiego, mimo że ten ostatni ma wiele słów które wymawia się bardzo podobnie do innych. W tej chwili jestem już po 29 z 52 odcinków, a od 35 nazwy plików są po grecku. Ciekawe czy odcinki też.

Wydaje mi się że tej drugiej serii od odcinka 27, nigdy nie oglądałem. (ma inną końcówkę). Muszę przyznać że jakoś mniej się wciągam niż w takie seriale jak "Tajemnicze złote miasta" czy nawet w "Był sobie kosmos", jedynie muzyka się broni i to chyba ona sprawiła że tak dobrze serial wspominam. Choć te inne seriale odświeżałem sobie w znanym języku, a nie w tak słabym, a miejscami żadnym tłumaczeniu.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)