Autor Wątek: Niechcąco wkurzyłem Turka...  (Przeczytany 3718 razy)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Niechcąco wkurzyłem Turka...
« dnia: 2018.08.03, 05:16:33 »
Chodzi mi o ten film:
https://www.youtube.com/watch?v=6QwD2SmoviA&t=2s

Jeśli ktoś jeszcze alergicznie reaguje na moje pisanie, to może mi to wygarnąć tu i teraz. :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Kacper

  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Miejsce pobytu:
    Zielonka
  • i am Groot
Odp: Niechcąco wkurzyłem Turka...
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.08.03, 10:31:03 »
zabijesz chłopa :)

żeby dołożyć do pieca zapytaj go o Twoje zgody RODO,
rozumiem ze to youtube ale rzuca Twoimi danymi w tych nerwach na lewo i prawo
spytaj czy chce żeby mu ten kanał zamknąć ?
 ;D

emeu

  • **
  • Wiadomości: 70
Odp: Niechcąco wkurzyłem Turka...
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.08.03, 10:48:38 »
Najpierw sam sobie poczytaj co to jest RODO, a facet z filmiku ma rację

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Niechcąco wkurzyłem Turka...
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.08.03, 10:56:48 »
facet z filmiku ma rację

Tez tak uwazam.

Jesli chcesz sie na kims wyzyc, do podejdz do kogos wiekszego od siebie. Kolo na filmiku, ktory wrzuciles, jest zwyklym co najwyzej uzytkownikiem i cieszy sie tym, ze moze sobie wczytac gierke wpisujac RUN, i co z tego ?
Posiada amstrada, uwaza sie za amstrdowca, niech mu bedzie, tak mocno Ci to przeszkadza ?

Odpisuje tylko na podstawie tego jednego klipu i reszty historii nie znam, ale tutaj uwazam ze powinienes byc madrzejszy, skoro juz sie za takiego uwazasz i dac temu Turkowi spokoj, a wrecz oficjalnie przeprosic, ze sposob w jaki sie do niego odniosles go mogl urazic.

To sa tylko takie moje trzy grosze, czysta opinia w temacie watku, nic do Ciebie nie mam :)

Pozdro.
« Ostatnia zmiana: 2018.08.03, 11:37:14 wysłana przez sajmosia »

Stoopi

  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Niechcąco wkurzyłem Turka...
« Odpowiedź #4 dnia: 2018.08.03, 11:06:57 »
Chodzi mi o ten film:
https://www.youtube.com/watch?v=6QwD2SmoviA&t=2s

Jeśli ktoś jeszcze alergicznie reaguje na moje pisanie, to może mi to wygarnąć tu i teraz. :)

Wypada Go przeprosić, Turek jest facetem naprawdę spoko, chętnym do pomocy i dzielenia się swoja sporą wiedzą na temat Amstrada który jest jego oczkiem w głowie. Inna sprawa to to że zdenerwował się naprawdę mocno do tego stopnia że wciska RETURN zamiast ENTER jak ma podane w wiadomości. Ten skrót klawiszowy działa. Tu jest jakieś drugie dno, być może w postaci paru wcześniejszych postów. Wypada przeprosić a nawet trzeba.

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Odp: Niechcąco wkurzyłem Turka...
« Odpowiedź #5 dnia: 2018.08.03, 15:00:19 »
Już dawno chciałem Ci wygarnąć: STAR TREK NIE JEST LEPSZY NIŻ STAR WARS!!1!

Zbyniu, osobiście nie mam ansów ani do Ciebie (znam), ani do pana z filmiku (nie znałem), ale fakt faktem czasem wyrażasz swoje opinie w sposób, ahem, dosyć dobitny. Niektórzy mogą się poczuć urażeni. Mnie na przykład rozśmieszyło, że pod moim starym tekstem z 2012-tego znalazłem Twój kwaśny komentarz z 2016-tego, niemniej komuś innemu mogłby być niemiło.

Kolega Turek akurat się zdenerwował. Trochę mi go żal, jak oglądałem ten filmik, to wyglądał jakby mu Twoje uwagi naprawdę sprawiły przykrość. Taki pan w średnim wieku, dzieli się ze światem swoim, co tu dużo ukrywać, mocno specyficznym hobby (jak my tutaj), możliwe że za wielu innych sukcesów nie ma w życiu (jak część nas tutaj), większość oglądających też lubi retro (jak my tutaj), więc głaska, a znienacka przylatuje jakiś niemiluch i kąsa, ba, publicznie podważa wiedzę i się podśmiewa.

Obiektywna kumatość w temacie retro to jedno (co to jest za problem, że sobie ładuje gry w ten czy inny sposób?), a emocje to drugie. Gdybym to ja był osobą która sprawiła mu przykrość, nieważne czy chcący, czy niechcący, i nieważne kto ma rację w meritum, to prawdopodobnie bym go przeprosił.
« Ostatnia zmiana: 2018.08.03, 15:36:59 wysłana przez Barts »

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Niechcąco wkurzyłem Turka...
« Odpowiedź #6 dnia: 2018.08.03, 17:39:40 »
Po pierwsze moje nazwisko nie jest tajemnicą.

Nie wiem czy czytaliście mój koment pod filmem. Pod niejednym z jego filmików coś napisałem, zwykle uzupełniam lub poszerzam temat w nim poruszony. Jeśli mnie nie zainteresowało albo mam lenia milczę. (Łatwo je znaleźć bo zwykle są najdłuższe, a wielu komentujących nie ma). Faktem jest że nie rzucam komplementami na prawo i lewo. Choć czasem jakiś powiem. :)

Parę razy ktoś z kim wcześniej klikałem powiedział mi w realu że się dziwi o ile bardziej życzliwe sprawiam tam wrażenie w porównaniu z netem. Choć mówię tu raczej o paniach, bo kolegów z forów jeszcze nie poznałem. Wybaczcie trochę daleko mieszkam.

@sajmosia - ja chcę się na kimś wyżyć?? - Mam mu dać spokój? - A czy ja go nękam?? - Błagam wyjaśnij mi gdzie są tego przejawy, bo może drzemie we mnie Mr. Hyde i o tym nie wiem. A po to zacząłem ten wątek by to ustalić.

W latach 90ych nie znałem Amstradowca który by tego skrótu nie znał. Jest opisany w instrukcji.

Po tym jak zobaczyłem ten filmik poszukałem definicji słowa lamerski. Nie ma tam nic o byciu miłym lub nie, tylko o kompetencjach. Nie kwestionuję tego że jest sympatyczny, więc chyba OK. Nie KAZAŁEM mu pisać po mojemu, tylko podpowiedziałem moim zdaniem wygodniejszy sposób. Nie sądzę by za to trzeba było przepraszać.

Ale w zantagonizowanych grupach ludzie używają takich określeń żeby kogoś obrazić czy nawet poniżyć.
Jednak pozwoliłem sobie na to słowo raczej na zasadzie "kto się lubi ten się czubi". Tyle że zapomniałem mrugnąć oczkiem, a powinienem. Przyznaję. Choć czy to by złagodziło jego reakcję, nie wiem.

Ale po tym w jakim świetle mnie przedstawił, i jak wiele przykrych słów komentatorzy dodali na mój temat, mam wrażenie że jesteśmy kwita. Może by się tam odezwał ktoś kto napisze że nie jestem potworem. A jeśli nie, to cóż. Teraz jest na urlopie, czekam na jego reakcję.

@Barts - Rozumiem że pochodzenie z odległej galaktyki powoduje inny punkt widzenia. ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

gorgh

  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Miejsce pobytu:
    Wyszków
Odp: Niechcąco wkurzyłem Turka...
« Odpowiedź #7 dnia: 2018.08.03, 17:55:41 »
nie znam problemu, ale z "turkiem retromaniakiem" zamieniłem parę słów na FB i wydawał się miłym gościem, przykro zawsze jak w takim małym środowisku są niesnaski, co nie przesądza oczywiście czyjejś winy. Ale na scenie Atari napatrzyłem się na sporo flame'ów i nie wyszło to temu środowisku na dobre. Nie wspomnę o C64 w Polsce, tam to już hardcore :)
A środowisko ZX na pierwszy rzut oka wydaje się mi środowiskiem miłych starszych panów :) w sensie stonowanych dyskusji i skupieniu się na meritum a nie na personalnych wycieczkach, to jest fajne

Kacper

  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Miejsce pobytu:
    Zielonka
  • i am Groot
Odp: Niechcąco wkurzyłem Turka...
« Odpowiedź #8 dnia: 2018.08.03, 19:04:42 »
Cytuj
Ale na scenie Atari napatrzyłem się na sporo flame'ów i nie wyszło to temu środowisku na dobre. Nie wspomnę o C64 w Polsce, tam to już hardcore :)
A środowisko ZX na pierwszy rzut oka wydaje się mi środowiskiem miłych starszych panów :) w sensie stonowanych dyskusji i skupieniu się na meritum a nie na personalnych wycieczkach, to jest fajne
tu muszę przyznać rację  :) chociaż więcej mam sprzętu gdzie nazwa zaczyna sie od  c to zagladam tu  i czytam to czego nie rozumiem  :o i podoba mi się to ze ew uwagi wnoszą cos nowego do tematu a nie opluwaja sie wszyscy nawzajem.
a w temacie Turka - nawet jeżeli poczuł sie obrażony dziwi mnie to że bądź co bądź dorosly facet dał się doprowadzić do takiego stanu i do skręcenia takiego odcinka. co to niby miało być i po co? jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził wiec robiac cos publicznie powiniem być przygotowany ze wszyscy go  oklaskiwac nie będą

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Niechcąco wkurzyłem Turka...
« Odpowiedź #9 dnia: 2018.08.03, 20:57:57 »
Bo tu na straży jest Tygrys, i jakby co, to nawet nie ukrywa zwłok tylko zjada. ;)

Policja go może cmoknąć. I zostali tylko ci ugodowi. :D

PS.: Zaxon się pojawił pod filmem. :)

« Ostatnia zmiana: 2018.08.03, 21:32:20 wysłana przez ZbyniuR »
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Niechcąco wkurzyłem Turka...
« Odpowiedź #10 dnia: 2018.08.03, 21:49:38 »
No, pojawił sie.  Zbyniu, ja cie naprawde kiedyś szanowałem za twoją wiedze. Szkoda że, mam wrażenie,  ta wiedza sie konczy jak ci CPC Wiki wyłączą ;) Reszta to są twoje nocne dywagacje co do interfejsów, najlepiej jakby były za darmo a wogóle są bez sensu. Dziwnie sie tego słucha od człowieka który jest specjalistą  od Amstrada ale nie ma w domu ani jednej  maszyny..... Jedyne co to potrafi robić liste to do do wszystkiego.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Niechcąco wkurzyłem Turka...
« Odpowiedź #11 dnia: 2018.08.03, 23:19:12 »
Nigdy nie twierdziłem że jestem specjalistą od Amstrada. Przeciwnie gdy ktoś mi to przypisywał to podkreślałem że jestem jedynie entuzjastą a nie specem. Moim zdaniem od programowych spraw najlepszy jest tu Dr. Piotr, a od sprzętowych ty. Jak czegoś nie wiem, to szukam informacji. Ale co w tym złego?

Każdy sam tu decyduje o tym ile i jakich sprzętów pragnie posiadać. Więc nic ci do tego ile ich mam. Poczta pantoflowa rozkręciła ci interes, cieszę się. Choć na początku martwiłem się że to nie pójdzie tak dobrze. Ale o darmowych cenach nie mówiłem, więc nie przesadzaj. No chyba że ogrodnictwo to twoja nowa branża. ;) 

A co do uznania publiczności, to lepiej niż Kacper bym tego nie ujął. Ja też jestem przyzwyczajony że zwykle ludzie mnie chwalą lub milczą, a po tym trafiasz się ty. :) Peace.

I przyznać się kto mi odjął punktów uznania, bo miałem więcej. :D

« Ostatnia zmiana: 2018.08.03, 23:34:08 wysłana przez ZbyniuR »
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

macko76

  • **
  • Wiadomości: 81
  • Miejsce pobytu:
    Radzymin
Odp: Niechcąco wkurzyłem Turka...
« Odpowiedź #12 dnia: 2018.08.04, 14:16:51 »
Możliwe, że źle zrozumiałem tego Pana z filmiku ale chyba ma pretensję o to że Zbyszek umieszczał pod jego filmikami na Youtube linki do innych filmików i stron tematycznie związanych. Troche dziwne to jakby miał pretensje w wypadku umieszczenia linków do stron niezwiązanych z tematyką, reklam, etc. to by było jasne a tak wyszło dziwnie.
Co do dyskusji na temat skrótów klawiaturowych w Amstrad to nie śledziłem więc się nie wypowiem.

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1260
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Niechcąco wkurzyłem Turka...
« Odpowiedź #13 dnia: 2018.08.04, 15:57:06 »
Oglądając przytoczony filmik pod kokieteryjnym tytułem "Dziś filmu nie będzie", odniosłem wrażenie, że ten człowiek nie chce dyskutować ze społecznością użytkowników, tylko obdarzyć wszystkich światłem swojej wiedzy. Nie chce w komentarzach nic oprócz pochwał.
Mogę się mylić, gdyż nie oglądałem do końca.
W pewnej chwili nastraszył mnie że "może tutaj narzygać" więc szybko wyłączyłem.

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Niechcąco wkurzyłem Turka...
« Odpowiedź #14 dnia: 2018.08.05, 10:40:02 »
Turka możesz tylko pochwalić, nawet jak mu coś doradzisz to on wie lepiej, nawet jeżeli wskażesz mu błąd myślenia to jest Twój błąd, bo go pouczasz. Człowiek z ogromną pasją do siebie i komputerów, które chyba cały czas odkrywa - ale ciężko mu się z tym pogodzić, że ktoś może wiedzieć coś więcej. Pewnie sympatyczny chłopina do wypicia paru browarów, jako partner do dyskusji... nie ma to sensu, niestety sprawdziłem.
dużo sprzętu mało czasu.