Autor Wątek: Gry o których zapomniał czas ......  (Przeczytany 12455 razy)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Gry o których zapomniał czas ......
« Odpowiedź #30 dnia: 2017.09.16, 12:57:01 »
Dla mnie to jest malkontenctwo. Szkodzi rozwojowi. Taka teza hamuje rozwój sprzętu - to oczywiste, że na nowy sprzęt nie ma softu. 

I potem mamy wynalazki typu ULA Plus, istniejące tylko na papierze albo w emulatorze. Podobny los spotka zapewne wypasioną supergrafikę ze sprajtami w Spectrum Next.

Cytuj
W Japonii telewizja HD zdaje się obchodzi 30lecie. W europie długo nie mogła się zadomowić bo nie było kanałów HD a różne telewizje nie mogły dogadać się odnośnie standardów.

To akurat bardzo zawiła historia i niekoniecznie zaczyna się w Japonii. Pierwszy działający system, zasługujący na miano HDTV, zaprezentowali Francuzi zaraz po wojnie. Obraz miał 819 linii, ale był monochromatyczny (trudno się dziwić, bo kolorowa TV zaczęła się kilkanaście lat później).
Japonia miała swój analogowy system HDTV, który wdrożyła w latach 70-tych. Próbowali go też wciskać kilku krajom w Europie, ale tu trwały już prace nad nowocześniejszym systemem HD-MAC (analogowy obraz, cyfrowy dźwięk). Jednak gwałtowna rewolucja cyfrowej TV (DVB) ucięła wszelkie eksperymenty, bo już było wiadomo, że analog to ślepy zaułek. Dzięki temu, de facto, przeskoczyliśmy ten smętny etap analogowej HDTV, przechodząc od razu z analoga 625p na  cyfrę 1080i.

Cytuj
Bawimy się w retro IT z sentymentu, ale żyjemy 21 wieku, nic mnie nie powstrzyma ja do szaraka będę podłączał różne cuda na które nie ma i być może nigdy nie będzie dużej ilości oprogramowania.

I nikt Ci nie broni! Rozumiem! Może nawet zmotywuje Cię to do stworzenia czegoś własnymi siłami, sam się dołożę do pomnika na Twoją cześć! :)

Cytuj
https://soundcloud.com/silenter/jesienny-spacer-autumn-walk

https://soundcloud.com/silenter/4-days-weekend-1

Drugi kawałek bardzo mi się podoba, czyżbym słyszał w nim inspirację muzyką J. M. Jarre'a? ;)

silenter

  • *****
  • Wiadomości: 1337
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa/Radzymin
Odp: Gry o których zapomniał czas ......
« Odpowiedź #31 dnia: 2017.09.16, 16:11:51 »
I potem mamy wynalazki typu ULA Plus, istniejące tylko na papierze albo w emulatorze. Podobny los spotka zapewne wypasioną supergrafikę ze sprajtami w Spectrum Next.
I co w tym złego? U mnie w pracy mówi się, że tylko 1 na 10 projektów odnosi sukces a co piąty z tych dziesięciu z nich nawet 100% zysk.
Nigdy jednak nie można przewidzieć który jest który.
W przypadku ZX Spectrum jednak na duży sukces komercyjny nie ma co liczyć. Grono tych którzy wiedzą co to jest ZX Spectrum zbyt szybko się kurczy.

I nikt Ci nie broni! Rozumiem! Może nawet zmotywuje Cię to do stworzenia czegoś własnymi siłami, sam się dołożę do pomnika na Twoją cześć! :)
Dziękuję, miłe słowo zawsze się przyda.
Wszyscy mamy własne życie i o czas na hobby musimy najczęściej walczyć wyrywając go albo rodzinie albo odcinają skrawki z tego przeznaczonego na wypoczynek.
Nieuniknione chwilowe porażki potrafią często zniechęcić do pracy - wsparcie pozwala się zebrać w sobie.


https://soundcloud.com/silenter/4-days-weekend-1
Drugi kawałek bardzo mi się podoba, czyżbym słyszał w nim inspirację muzyką J. M. Jarre'a? ;)

Bardzo lubię J. M. Jarre'a, jednak absolutnym guru w temacie EL muzyki jest dla mnie Tangerine Dream w złotym składzie :
Peter Baumann, Christopher Franke, Edgar Froese.

W tym utworze jednak inspiracja była całkiem gdzie indziej. Pamiętacie serial "Podróż za jeden uśmiech" ?
Barzdo mi się podobała muzyka z czołówki, jej kompozytyorem był Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz - genialny pojski kompozytor.
Zastanawiałem się jak mogła by brzmieć czołówka do współczesnego serialu dla dzieci i młodzieży  - "4 days weekend" to owoc moich rozmyślań
128k +2 UK issue 1, JS128, FDD3000 in restoration, ZAXON MGT +D, PEAR AmpY, Pear ExEar :), PEAR TI-OF-TTL+FDD35, co to tu robi??? => 2xCDTV&A500

https://soundcloud.com/silenter

https://www.youtube.com/channel/UCKZhL7Lq1zUDDnRDTJKhN4A

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3189
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Gry o których zapomniał czas ......
« Odpowiedź #32 dnia: 2017.09.16, 16:37:30 »
jak bardzo by nie był zajebisty jakiś sprzęt (komputer, rozszerzenie do niego) to bez softu specjalnie z niego nie ma pożytku.

Dla mnie to jest malkontenctwo. Szkodzi rozwojowi. Taka teza hamuje rozwój sprzętu - to oczywiste, że na nowy sprzęt nie ma softu.  W Japonii telewizja HD zdaje się obchodzi 30lecie. W europie długo nie mogła się zadomowić bo nie było kanałów HD a różne telewizje nie mogły dogadać się odnośnie standardów.

żebyśmy się dobrze zrozumieli, bo mam wrażenie coś tutaj kuleje:

jest zajebisty TSFM. Jakiś tracker co pociągnie 6+6 kanałów z tego? Nie ma? Ditto.

Nie ma komu pisać softu. Nie ma z tego pieniędzy - jakakolwiek kasa jest ze sprzętu, ale nie mylmy systemów walutowych - szrociarz sprzedający kompy zarabia na sztuce pewnie więcej niż Piotr na TSFM, bo jedno idzie w kilogramach a drugie w godzinach pracy. Robią Nexta - z tego co napisali - manual piszą wolontariusze, odnośnie ROMu i BASICa Gary robi to pewnie pro bono. Albo taki EXSDOS - gdyby każdy posiadacz divIDE czy divMMC wpłacił 1 USD na konto programisty to obsługa długich nazw by już dawno była.

Zobacz ile ludzie wycisnęli ze stockowego spectruma. Jasne, można podłączyć do tego i armatę, tylko ktoś musi napisać soft, żeby strzelała. Target ludzi mających specjalistyczne rozszerzenie jest małe.

Patrzyłem na kilka demoscenowych compów teraz - by default TSFM nie było.
dużo sprzętu mało czasu.

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2137
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Gry o których zapomniał czas ......
« Odpowiedź #33 dnia: 2017.09.16, 16:51:21 »
gdyby każdy posiadacz divIDE czy divMMC wpłacił 1 USD na konto programisty to obsługa długich nazw by już dawno była.
Zbiera ktoś gdzieś kasę? Chętnie zapłacę, nawet więcej niż symbolicznego 1$.

silenter

  • *****
  • Wiadomości: 1337
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa/Radzymin
Odp: Gry o których zapomniał czas ......
« Odpowiedź #34 dnia: 2017.09.16, 17:00:28 »
...
jest zajebisty TSFM. Jakiś tracker co pociągnie 6+6 kanałów z tego? Nie ma? Ditto.
...

Żeby pojawił się poważny support dla TSFM trzeba go oderwać od ZX Spectrum.
Nad tym właśnie pracuję - nie chcę składać żadnych obietnic.

Nie ma komu pisać softu. Nie ma z tego pieniędzy - jakakolwiek kasa jest ze sprzętu, ale nie mylmy systemów walutowych - szrociarz sprzedający kompy zarabia na sztuce pewnie więcej niż Piotr na TSFM
Czuję że Piotr też swoje produkty zaczyna zmieniać tak aby były dostępne do większej gamy sprzętów (flopper).
W tej niszy chyba tylko taka jest droga.

Nie ma komu pisać softu. Nie ma z tego pieniędzy
Z pisania softu jest całkiem niezła kasa - coś o tym wiem.
To, że nie ma komu pisać to insza inszość - na rynku jest posucha - u mnie w firmie programistów już importujemy.

Inna inszość jest taka, że programowanie wymaga wysiłku - wiem po sobie - często wracam tak wykończony, że nie mam siły myśleć o włączeniu visual studio
w domu.


128k +2 UK issue 1, JS128, FDD3000 in restoration, ZAXON MGT +D, PEAR AmpY, Pear ExEar :), PEAR TI-OF-TTL+FDD35, co to tu robi??? => 2xCDTV&A500

https://soundcloud.com/silenter

https://www.youtube.com/channel/UCKZhL7Lq1zUDDnRDTJKhN4A

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3189
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Gry o których zapomniał czas ......
« Odpowiedź #35 dnia: 2017.09.16, 17:15:54 »

Z pisania softu jest całkiem niezła kasa - coś o tym wiem.

na ZX Spectrum po 35 latach? Wróć na planetę :) O czym piszesz - bo rozmawiamy o Spectrum i programowaniu na ten komputer.
dużo sprzętu mało czasu.

silenter

  • *****
  • Wiadomości: 1337
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa/Radzymin
Odp: Gry o których zapomniał czas ......
« Odpowiedź #36 dnia: 2017.09.16, 17:43:44 »
No właśnie tak o tym piszę .
Motto mojego przekazu jest następujące:
Platforma sprzętowa ZX Spectrum jest bardzo fajna ale jest martwa pomimo tego, że jeszcze trochę oddycha (moim zdaniem takie projekty jak NEXT to jest już aparatura podtrzymująca życie). Programiści są i robią inne rzeczy za prawdziwą kasę. Na ZXa nikt nie programuje bo nikt na te programy nie czeka.
Nas fascynatów jest tylu, że nie mieścimy się nawet w błędzie błędu statystycznego.

Kupiłem od ciebie szaraka - cieszyłem się jak dziecko i pokazałem swoim dzieciom - nie umiałem im przekazać że to co ma na stole to jest fajne (wiek 12 i 13 lat).
One żyją w iŚwiecie.

Chodzi mi o to, że nie ma już co narzekać ,że nie ma tego czy tamtego. Pewne fakty trzeba wziąć na klatę. Jak sami sobie jakiś rzeczy nie zrobimy, to nikt inny nam ich nie zrobi.
Cieszę się, że jest tu ZAXON, PEAR, NIETOPERZ, KLAUD, TDU i wielu innych którym się chce.
Nigdy nie marudziłem na ceny ich wyrobów bo czuję, że płacąc tyle ile przekalkulowali dbam o to by chciało im się dalej (niekoniecznie dla mnie).
128k +2 UK issue 1, JS128, FDD3000 in restoration, ZAXON MGT +D, PEAR AmpY, Pear ExEar :), PEAR TI-OF-TTL+FDD35, co to tu robi??? => 2xCDTV&A500

https://soundcloud.com/silenter

https://www.youtube.com/channel/UCKZhL7Lq1zUDDnRDTJKhN4A