Autor Wątek: 30 lat minęło a co było dobre jest dobre :)  (Przeczytany 5708 razy)

cyborg50

  • **
  • Wiadomości: 90
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
30 lat minęło a co było dobre jest dobre :)
« dnia: 2015.01.19, 21:55:30 »

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: 30 lat minęło a co było dobre jest dobre :)
« Odpowiedź #1 dnia: 2015.01.19, 22:00:26 »
Psssst!
To jedna z pierwszych gier, w jakie grałem na Spectrum. Razem z Jumping Jackiem i kilkoma innymi, nie pamiętam tytułów. Warszawski Pałac Młodzieży zrobił w pierwszej połowie lat 80-tych imprezę, na której można było pograć - było jakieś 10 gumiaczków z dużymi, kolorowymi monitorami (TV). W Psssta ciąłem chyba z godzinę, ramię w ramię z jakąś wyższą o głowę, anonimową dziewczyną o wysokim - sądząc po minie - poziomie motywacji :)

andy

  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
Odp: 30 lat minęło a co było dobre jest dobre :)
« Odpowiedź #2 dnia: 2015.01.19, 22:43:07 »
PSSSTa miałem na cartridge'u ...
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, +2, Harlequin, ZX Max 48 & 128, Spider 48, Chrome 128, TC 2048, divIDE, CPC 464

cyborg50

  • **
  • Wiadomości: 90
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: 30 lat minęło a co było dobre jest dobre :)
« Odpowiedź #3 dnia: 2015.01.21, 00:58:51 »
Psssst!
To jedna z pierwszych gier, w jakie grałem na Spectrum. Razem z Jumping Jackiem i kilkoma innymi, nie pamiętam tytułów. Warszawski Pałac Młodzieży zrobił w pierwszej połowie lat 80-tych imprezę, na której można było pograć - było jakieś 10 gumiaczków z dużymi, kolorowymi monitorami (TV). W Psssta ciąłem chyba z godzinę, ramię w ramię z jakąś wyższą o głowę, anonimową dziewczyną o wysokim - sądząc po minie - poziomie motywacji :)


No to jest duża szansa ze ja byłem w "obsłudze technicznej" tej imprezy. Z kolegą z klasy chodziliśmy do PM do sekcji informatyki. Pamiętam tą imprezę, dorwaliśmy się do spektruma w obudowie od jakiegoś kalkulatora który posiadał ktoś z instruktorów (oryginalną obudowę musiał wyrzucić bo przemycał spektruma w częściach) Ten spektrum był podłączony do drukarki d100 i ten zestaw drukował zwolnienia ze szkoły dla nas. Potem już codziennie meldowaliśmy się w PM  :)

BTW : czy ja dobrze rozumiem że cartridge podmienia ROM ?

zx81

  • **
  • Wiadomości: 71
  • Miejsce pobytu:
    krakow
Odp: 30 lat minęło a co było dobre jest dobre :)
« Odpowiedź #4 dnia: 2015.01.21, 01:51:36 »
Przez tyle lat pamietac takie rzeczy, kto to obecnie zrozumie kto nie przezyl?

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: 30 lat minęło a co było dobre jest dobre :)
« Odpowiedź #5 dnia: 2015.01.21, 09:58:24 »
No to jest duża szansa ze ja byłem w "obsłudze technicznej" tej imprezy. Z kolegą z klasy chodziliśmy do PM do sekcji informatyki.

A ja do sekcji elektronicznej...:)
Do dziś mam szufladę pełną logisterów, bo się wszędzie walały, a były całkowicie bezużyteczne, więc można je było sobie brać.

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Odp: 30 lat minęło a co było dobre jest dobre :)
« Odpowiedź #6 dnia: 2015.01.21, 12:32:57 »
Logister      pamiętam te czasy.
U mnie w firmie były w wiertarkach numerycznych WAB no i odczyt z taśmy dziurkowanej programu.
W maszynie było może z 30 płyt formatu A4 i na każdej pełno Logisterów i trzeba było to ogarnąć , była jazda czasami oj była 8) 8)
Jakoś końcówka lat 80 i dokończyły żywota a  nastał czas logiki scalaków  TTL i sterowanie NUMS ( w mojej dawnej firmie)

Link do młodzieży co to takiego :o

http://pl.wikipedia.org/wiki/Logister
http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/jasiu/oldtr/logister.html


Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: 30 lat minęło a co było dobre jest dobre :)
« Odpowiedź #7 dnia: 2015.01.21, 12:35:45 »
Do dziś są produkowane, chyba w Łodzi, hehe :)

Jednak w Krakowie. Tylko już ładniej wyglądają :)
http://www.telpod.krakow.pl/pl/produkty-uklady-hybrydowe-aktywne-cyfrowe.html
« Ostatnia zmiana: 2015.01.21, 13:01:27 wysłana przez trojacek »

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: 30 lat minęło a co było dobre jest dobre :)
« Odpowiedź #8 dnia: 2015.01.21, 12:45:17 »
Link do młodzieży co to takiego :o
Wyszedłem na młodzież, bo tego określenia nie znałem ;)
Zaczynałem zabawę z elektroniką, kiedy logistery kończyły karierę. Minęliśmy się. :)
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

cyborg50

  • **
  • Wiadomości: 90
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: 30 lat minęło a co było dobre jest dobre :)
« Odpowiedź #9 dnia: 2015.01.21, 20:38:12 »
Przez tyle lat pamietac takie rzeczy, kto to obecnie zrozumie kto nie przezyl?

No pamiętam, pamiętam zwłaszcza jak rodzice poszli na wywiadówkę i wychowawczyni pokazała im gruby plik wydrukowanych zwolnień :)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4693
Odp: 30 lat minęło a co było dobre jest dobre :)
« Odpowiedź #10 dnia: 2015.01.21, 21:26:53 »
Qurde przy was sie poczulem znowu mlody. Te logistery to musialem na necie sprawdzic co to tak wlasciwie jest .
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993