Autor Wątek: koszulki speccy.pl  (Przeczytany 10886 razy)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
koszulki speccy.pl
« dnia: 2012.02.25, 22:21:41 »
Miałem chwilę czasu i logo, które zrobiłem i wpadłem na pomysł, że zrobię projekt koszulek forumowych w systemie spreadshirt. W związku z tym, że logo ma 5 kolorów nie da się go zrobić w wersji flex ani flock (max 3 kolory) - jedyna opcja to druk cyfrowy. Wrzuciłem projekt w sporej rozdzielczości i zmontowałem koszulkę - zamówić można tu:
http://matofesi.spreadshirt.pl/speccy-pl-white-A19317823/customize/color/1
Z góry uprzedzam, że:
1. spreadshirt nie jest tani
2. nie wiem jak projekt wypada w praktyce - flexy i flocki od nich mam przetestowane, direct printa jeszcze nie
3. to bardziej informacja niż ostrzeżenie - cena, którą system podaje jest bez żadnego mojego narzutu (bo dla tych co nie wiedzą spreadshirt służy głównie do tego, żeby na projektach zarabiać) - to jest to, co wylicza sklepik.

Ja zamówię sobie jedną sztukę w tygodniu - jak przyjdzie, to wrzucę zdjęcia fizycznego produktu. Direct print podobno z czasem się przynajmniej częściowo spiera dając efekt "vintage" - w wypadku naszego forum to może dodawać klimatu koszulce ;)

Jakby ktoś chciał jakiś inny produkt z oferty spreadshirta (bo poza koszulkami robią tonę rzeczy) to proszę wołać - zmontuję i wystawię :)

Jean 1

  • ****
  • Wiadomości: 389
  • Miejsce pobytu:
    Gorlice
    • Moja www
Odp: koszulki speccy.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 2012.02.25, 22:41:07 »
Fakt Koszulka fajna :-) ale cena już nie :-) a czyż nie lepiej sobie kupić papier do naprasowanek,(swego czasu gdzieś takie coś widziałem i można było w kolorku sobie zrobić ) wydruk z lasera i koszulka gotowa ... hmm za taką kasę to można sobie naprawdę firmową koszulkę już kupić, która się nie zbiegnie w praniu ... a może przy większej ilości cena spadnie ??
Oczywiście nie krytykuje bo pomysł mi się bardzo podoba ...
ZX Spectrum, ZX Spectrum + 80KB + AY,ZX Spectrum 128 +2 , FDD3000, Atari 800, 130, Amiga 500, CDTV, CPC464, CPC6128, VIC20, C64  TI99/4A ... Mini Muzeum ...

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: koszulki speccy.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 2012.02.25, 23:00:34 »
Fakt Koszulka fajna :-) ale cena już nie :-)

No niestety. Spreadshirt tani nie jest, ale jak pisałem - mam od nich chyba z 10 flexów, niektóre mają pewnie z 10 lat i poza tym, że ja "urosłem" nadal nadają się do noszenia :)

Cytuj
a czyż nie lepiej sobie kupić papier do naprasowanek,(swego czasu gdzieś takie coś widziałem i można było w kolorku sobie zrobić )

Uwierz mi - próbowałem. Dawno temu. Wszystko jest fajnie pod warunkiem, że się wszystko dobrze naprasuje itp. Przy pierwszym podejściu na trzy koszulki dobrze wyszła jedna. Przy drugim na pięć - dwie. Potem dałem sobie spokój bo się po prostu nie opłacało.

Cytuj
wydruk z lasera i koszulka gotowa ...

Really??? Wsadzisz termotransferowy papier do drukarki laserowej? Dużo ich masz na zbyciu? Wziąłbym parę ;)

Nie sądzę, żeby coś się zmieniło, ale termotransfer (papier do naprasowanek), który można kupić ot tak sobie za przyzwoite pieniądze przeznaczony jest do druku atramentowego. W laserze po prostu warstwa kleju się stopi i masz po drukarce.

Cytuj
hmm za taką kasę to można sobie naprawdę firmową koszulkę już kupić, która się nie zbiegnie w praniu ...

Te też się nie zbiegają. I, żeby nie było - spreadshirt robi też nadruki na firmowych koszulkach (np. Fruilt of The Loom), ale raz, że są droższe a dwa - ten konkretny nadruk jest ustawiony jako direct print. Cyfrowy druk bezpośrednio na koszulce to u nich nowa technologia i nie na wszystkich materiałach można ją zamówić. A tańszy drukowany termotransfer jest tańszy raptem o 5 zł.

Cytuj
a może przy większej ilości cena spadnie ??

Nie sądzę. To zasadniczo jest sklepik detaliczny. Cena spadnie jak znajdziesz kogoś, kto ci na zamówienie zrobi 50 takich koszulek. Tylko będziesz musiał za całe 50 zapłacić i jeśli to twoje pierwsze zamówienie to będziesz musiał zapłacić z góry. To jest podstawowa zaleta spreadshirta - zrobią ci nawet jedną sztukę i to dowolni wymyślnego wzoru (w ramach tego, co technicznie są w stanie zrobić).

Cytuj
Oczywiście nie krytykuje bo pomysł mi się bardzo podoba ...

Mnie też się podoba ;) Tak jak pisałem - w tygodniu zamówię sobie jedną sztukę na próbę i zobaczymy jak to wygląda w praktyce.
« Ostatnia zmiana: 2012.02.25, 23:27:55 wysłana przez matofesi »

Jean 1

  • ****
  • Wiadomości: 389
  • Miejsce pobytu:
    Gorlice
    • Moja www
Odp: koszulki speccy.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 2012.02.25, 23:23:52 »
Co do druku o plujce myślałem , a nie wiem skąd mi się laser w głowie ubzdurał :-) drobne przejęzyczenie ... oczywiście masz rację ...

hmm a może by jaką babcię zatrudnił i takie cóś na koszulkach by wyhawtowała ? było by niezniszczalne :-) swego czasu , dawne dzieje, jak kopałem piłkę dawali jakiejś kobiecie koszulki i ona na maszynie do szycia cyferki dziergała , tylko dziś pewnie
taka technologia wykonania nadruku by o wiele więcej kosztowała ...

Tak czy inaczej chyba sobie też taką koszulkę sprawię ... Zawsze chciałem taką mieć ...
ZX Spectrum, ZX Spectrum + 80KB + AY,ZX Spectrum 128 +2 , FDD3000, Atari 800, 130, Amiga 500, CDTV, CPC464, CPC6128, VIC20, C64  TI99/4A ... Mini Muzeum ...

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: koszulki speccy.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 2012.02.25, 23:30:38 »
Haft to fajna rzecz, ale ma dwie wady. Jedna to cena - o ile pamiętam, to projekt haftu mechanicznego wyceniany jest od długości samego haftu a przy dużych wypełnionych powierzchniach to potrafi być niestety dość sporo. Druga to to, że haft wymaga spodu - nie da się dobrze wyhaftować wzoru na samej koszulce - pod spód daje się fizelinę albo coś podobnego a to powoduje, że haftowane maszynowo koszulki są mało przyjemne w noszeniu zwłaszcza w sytuacji jak haft masz dokładnie "na cycu" ;)

Jean 1

  • ****
  • Wiadomości: 389
  • Miejsce pobytu:
    Gorlice
    • Moja www
Odp: koszulki speccy.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 2012.02.26, 10:24:12 »
Widzę Mat że nie tylko ZX Spectrum masz w paluszku, ale i haft ci nie jest obcy :-) no no no ... szacum   8)
ZX Spectrum, ZX Spectrum + 80KB + AY,ZX Spectrum 128 +2 , FDD3000, Atari 800, 130, Amiga 500, CDTV, CPC464, CPC6128, VIC20, C64  TI99/4A ... Mini Muzeum ...

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: koszulki speccy.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 2012.02.26, 11:02:26 »
O koszulkach myślałem, oczywiście, aczkolwiek to były plany ;)
cena -- 56 + 11PLN, daje jednak dużą kwotę. Ale są też pewne przesłanki, aby je zamówić, bo przecież
- niedlugo jest noc z demosceną
- niedługo jest forever
- na pewno inne, w tym polskie demoparty (niekoniecznie spectrumowe), na ktorym warto sie pokazać z logosem speccy.pl ;)

Czy ktoś z Warszawy lub okolic chce sobie zamówić koszulkę? Można to zrobić hurtowo i zbić koszty na przesyłce.

Duddie

  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: koszulki speccy.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 2012.02.26, 11:56:15 »
Ja chcę. Nawet dwie.
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum+, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2/+3, Timex 2048, Unipolbrit 2086, FDD3000, Timex Terminal 3000, PlusD, Multiface 128, Multiface +3, divIDE Plus, IF1+microdrive

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: koszulki speccy.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 2012.03.05, 17:20:09 »
No to przyjechała koszulka. Nadruk mógłby być większy, ale to jest max skalowania więc prawdopodobnie proces większego nie potrafi. Druk wygląda ładnie, kolorki są może ciut sprane, ale to było w opisie - po praniu jeszcze trochę zejdzie i będzie wyglądał bardziej vintage.

Na trzecim zdjęciu macie ogląd jak koszulka w rozmiarze XXL wygląda na gościu 180 cm wzrostu i ciut ponad 100 kilo żywej wagi ;)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: koszulki speccy.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 2012.03.05, 17:47:01 »
Przy bliższym oglądzie wychodzi mi też, że "dziury" (przeźroczystość w PNG) nie są zadrukowywane, co oznacza, że nadruk powinien wyglądać nieźle na innych kolorach koszulki (oczywiście raczej jasnych niż czarnych - poza ramką na tęczy logo nie ma obramowania).

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: koszulki speccy.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 2012.03.06, 08:05:44 »
No i właśnie doszedłem dlaczego logo na mojej koszulce ma taki rozmiar jaki ma... Bo projektując koszulkę tak je ustawiłem. Właśnie poprawiłem rozmiar - teraz jakby ktoś zamawiał powinien dostać logo na całą szerokość przodu - poprzednio miało rozmiar 34% (to skalowanie oryginalnego obrazka, który wrzuciłem w dużej rozdzielczości), teraz ma 40% i to jest maksimum dopuszczalne przez proces druku.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: koszulki speccy.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 2012.03.06, 09:57:32 »
Czy model na 03.jpg to MAT of ESI????? :) :)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: koszulki speccy.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 2012.03.06, 10:17:59 »
Nie. Listonosza ubrałem :P

Pewnie, że tak ;)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: koszulki speccy.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 2012.03.06, 11:02:20 »
:) :) :) :) :)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: koszulki speccy.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 2012.03.10, 17:16:39 »
Fajne ale jeszcze fajniejsze by byly z logiem na plecach a z przodu tylko maly napis speccy pl i miejsce na identyfikator ;) Koszulka zlotowa, no i nie biala bo jak to na zlotach to roznie bywa, hehehe.
Tak czy inaczej zakupie, jak wyglada sprawa z platnoscia i wysylka za granice?
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993