Autor Wątek: USIfAC II: czy naprawdę warto  (Przeczytany 1211 razy)

DiskDoctor

  • **
  • Wiadomości: 80
  • Miejsce pobytu:
    Rzeszów
USIfAC II: czy naprawdę warto
« dnia: 2024.02.22, 21:39:16 »
O USIfAC II wspomniał kolega przed rokiem na tym forum, jak kupowałem Amstrada i Spectruma.  Ostatecznie w przypadku Amstrada stanęło na USB floppy emulator od Zaxona.  Zalety.

- jest dostępne
- jest niedrogie
- można odpalać gry/dema z obrazów fd

Jednak dziś zobaczyłem w internecie USIfAC II.  Zastanawiam się nad tym.  Czy ktoś może polecić ficzery ponad to, co mam, które mógłbym wykorzystać lub na pewno wykorzystam?  I ponadto prośba o info: czy USIfAC II i USB floppy emulator siedzą w tym samym slocie? 

Linkuję niżej Wiki z tym nowym rozwiązaniem:

https://www.cpcwiki.eu/forum/amstrad-cpc-hardware/usifac-iimake-your-pc-or-usb-stick-an-hdd-for-amstrad-access-dsk-and-many-more!/
ZX Spectrum 128K + Unrainer + Stereo + DivMMC /// Amstrad CPC 6128 + CRTC 0 / 1 + reset + USB Floppy Emulator

DiskDoctor

  • **
  • Wiadomości: 80
  • Miejsce pobytu:
    Rzeszów
Odp: USIfAC II: czy naprawdę warto
« Odpowiedź #1 dnia: 2024.02.23, 16:32:32 »
W oczekiwaniu na komentarz, podjąłem się kontaktu z Autorem projektu.  Odpowiedzi nadchodziły szybko.  I tak:

- wsparcie dla formatu SNA, brak supportu dla formatu CDT, TAP
- przycisk RESET
- pasuje do expansion port, zatem może być używane wraz z USB Floppy Emulator od Zaxona

Pytanie otwarte pozostaje, czy można używać tego ZAMIAST USB Floppy Emulator?  Bo w przeciwnym przypadku, mamy zasadniczo HDD podłączany do CPC.  Pytanie czy jak ktoś (jak ja) używa CPC do gier i dem (i tyle), to potrzebuje dysku?
ZX Spectrum 128K + Unrainer + Stereo + DivMMC /// Amstrad CPC 6128 + CRTC 0 / 1 + reset + USB Floppy Emulator

DiskDoctor

  • **
  • Wiadomości: 80
  • Miejsce pobytu:
    Rzeszów
Odp: USIfAC II: czy naprawdę warto
« Odpowiedź #2 dnia: 2024.03.02, 21:04:56 »
Rozumiem że nikt tutaj nie używa USIfAC II.

To w takim razie wstrzymam się z zakupem do czasu kiedy będę miał pełną wiedzę o tym urządzeniu.
ZX Spectrum 128K + Unrainer + Stereo + DivMMC /// Amstrad CPC 6128 + CRTC 0 / 1 + reset + USB Floppy Emulator

ZorrO

  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Miejsce pobytu:
    UK
  • CPC AGA PSX
Odp: USIfAC II: czy naprawdę warto
« Odpowiedź #3 dnia: 2024.03.02, 23:22:30 »
Jeśli masz floppy emulator to USIfAC  nie jest ci do niczego potrzebne.
USIfAC to super szybki magnetofon, a magnetofon jaki by nie był nie będzie lepszy od floppa.
Jedyna zaleta wobec Goteka to sporo niższa cena. A wad to nie chce mi sie wymieniać, można poczytać na angielskim forum.

DiskDoctor

  • **
  • Wiadomości: 80
  • Miejsce pobytu:
    Rzeszów
Odp: USIfAC II: czy naprawdę warto
« Odpowiedź #4 dnia: 2024.03.03, 10:49:55 »
Dzięki.  Ja po prostu chyba nie muszę mieć dysku twardego w CPC (a to urządzenie przede wszystkim daje tą możliwość).
ZX Spectrum 128K + Unrainer + Stereo + DivMMC /// Amstrad CPC 6128 + CRTC 0 / 1 + reset + USB Floppy Emulator

charliefrown

  • **
  • Wiadomości: 72
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: USIfAC II: czy naprawdę warto
« Odpowiedź #5 dnia: 2024.03.16, 13:28:21 »
wygląda na to, że lista gier przetestowanych z tym wgrywadełkiem to jakieś klasyki z epoki, a mnie nie mniej interesuje neo retro czy to, co wyszło w XXI wieku. Myślicie, że do CPC 464 lepiej USIfAC II czy Dandanator Mini Duo (2*512k)?

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: USIfAC II: czy naprawdę warto
« Odpowiedź #6 dnia: 2024.03.17, 09:37:59 »
mi wyszło, że albo "gotek" albo dandanator mini. BTW zrobili teraz też takie z wymiennymi "wkładkami" flasha.
dużo sprzętu mało czasu.

DiskDoctor

  • **
  • Wiadomości: 80
  • Miejsce pobytu:
    Rzeszów
Odp: USIfAC II: czy naprawdę warto
« Odpowiedź #7 dnia: 2024.03.17, 14:47:43 »
Mi wyszło jako najlepsze USB Floppy Emulator od Zaxona.

No i mam reset dorobiony.

Jeśli chodzi o Gotek, to nie chciałbym kasować FDD.  Z Amigi wiem, że zawsze kiedyś może się przydać.
ZX Spectrum 128K + Unrainer + Stereo + DivMMC /// Amstrad CPC 6128 + CRTC 0 / 1 + reset + USB Floppy Emulator