Autor Wątek: +3, Divide białe i niebieskie pasy na ekranie  (Przeczytany 3625 razy)

Jenot

  • **
  • Wiadomości: 51
  • Miejsce pobytu:
    Chełm
+3, Divide białe i niebieskie pasy na ekranie
« dnia: 2014.08.20, 19:29:49 »
Zawartość karty ściągnięta z tego wątku: http://speccy.pl/forum/index.php/topic,1491.0.html
Divide 2k14 od Lotharka, karta Sandisk 4GB, podzielona na 4 partycje, sformatowane na FAT32, pliki wrzucone na pierwszą partycję, ustawione przełączniki na +3, ESXDOS. Po uruchomieniu wszystko się niby wczytuje (przy RTC jest error ale to raczej normalne bo nie mam RTC), po wciśnięciu przycisku czarny ekran z dwoma białymi poziomymi pasami i jednym niebieskim.

Gierki z HxC floppy emulatora się wgrywały, styki przeczyściłem, podejrzewam problem z plikami na karcie. Gdzie szukać winowajcy?

Aha, jak uruchomi się basic i wpiszę CAT to dzieje się dokładnie to samo.
Karta formatowana na Macu, próbowałem też na FAT16, próbowałem przestawiać zworki na FATWARE, ale wtedy znajduje kartę a nie znajduje partycji. Może ktoś poratuje obrazem karty do wrzucenia przez dd? Bo może coś jest nie tak z partycjonowaniem.
ZX Spectrum +3, DivIDE 2k14/esxdos, Commodore 1084S

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1643
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: +3, Divide białe i niebieskie pasy na ekranie
« Odpowiedź #1 dnia: 2014.08.20, 21:19:27 »
ale zaxona divide plus jest inny niż lotharka i ta zawartość tej karty myślę że nie będzie działać
wyślę ci swoją, ale te gry i dema od zaxona działąją po przegraniu, podaj mi email
ja mam też taki sam interfejs i wystrczy format karty w Fat pod Xp robiłem i wgranie gier i dem i nic więcej
zaxon ma jakiś system na swojej karcie ale to on sam wie, u mnie działa bez tych dodatkowych plików i katalogów

moje marzenie: Timex 2048 128K

Jenot

  • **
  • Wiadomości: 51
  • Miejsce pobytu:
    Chełm
Odp: +3, Divide białe i niebieskie pasy na ekranie
« Odpowiedź #2 dnia: 2014.08.20, 21:27:19 »
OK, pierwsze sukcesy są. Fatware działa. Problemem było to, że kartę sobie przygotowywałem na OSX, sformatowałem partycje jako FAT16, ale identyfikatory partycji pozostały FAT32, wystarczyło fdiskiem zmienić i zadziałało. Ale Esxdos dalej nie chce nic na karcie zobaczyć.
ZX Spectrum +3, DivIDE 2k14/esxdos, Commodore 1084S

Jenot

  • **
  • Wiadomości: 51
  • Miejsce pobytu:
    Chełm
Odp: +3, Divide białe i niebieskie pasy na ekranie
« Odpowiedź #3 dnia: 2014.08.21, 10:49:08 »
OK, sam sobie namieszałem, sam sobie rozwiązałem problem. :)
Otóż Lotharek wrzucił do Divide najnowszą betę esxdos i z tej wersji pliki muszę mieć na karcie CF (a miałem wersję 0.8.5, która na stronie esxdos jest oznaczona jako najnowsza). Po zaktualizowaniu plików do wersji 0.8.6-beta4 wszystko zaiwania aż miło - nic się nie wiesza, polecenia quasiuniksowe działają, teraz biorę się za testowanie. Dzięki Jacek za "zestaw startowy".
ZX Spectrum +3, DivIDE 2k14/esxdos, Commodore 1084S