Autor Wątek: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)  (Przeczytany 20228 razy)

pancio

  • *
  • Wiadomości: 23
  • Miejsce pobytu:
    SILESIA
  • Uwielbiam 8-bitowce, bo je rozumiem...
    • Wszystko co można zrobić z Cubietruck...
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #15 dnia: 2019.08.30, 22:04:42 »
I o to mi właśnie chodziło.. dzięki serdeczne.

Nie będę natomiast przerabiał mojej 464 - do wczytywania użyję modułu kasety podpiętego bezpośrednio do PC... zobaczymy co z tego wyjdzie..

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #16 dnia: 2019.08.31, 12:55:40 »
Na CPC 464 używałem kasetkę adapter i tel. z Androidem do wgrywania. Głośność na max i jazda. Lepiej niż z peceta, tam to trzeba się było męczyć z różnymi ustawieniami dźwięku, żeby poszło. Na ZX na odwrót, z tel nie udało mi się nic wgrać, za to z peceta poszło od razu. Taki urok tego chyba.

Generalnie to ja ostatnio polecam tą płytkę BT, co Zaxon do niej kiedyś linka podał. On to wsadził i używa z powodzeniem w ZX i CPC, ja wsadziłem do Acorna Electrona i też wszystko pięknie się z tel wczytuje - w tel wykrywasz głośnik BT, potem volume na max, z drugiej strony do gniazda jack podłączasz kompa retro i heja. Można użyć jako uniwersalne źródło dźwięku, choćby do kasetki adaptera.

https://www.youtube.com/watch?v=jpjmxXtPN8o
« Ostatnia zmiana: 2019.08.31, 13:07:05 wysłana przez Rzeznik »

steev

  • *****
  • Wiadomości: 1362
  • Miejsce pobytu:
    inode 42
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #17 dnia: 2019.08.31, 18:29:53 »
Dodam, że są też podobne płytki, ale z wbudowanym wzmacniaczem.
Można rozważyć, gdyby ktoś miał problemy z głośnością.
(Jest też płytka z gniazdem SD i pilotem. Tyle, że puszczanie kolejnych gierek po kolei z pilota jest może i widowiskowe, ale IMHO ciut niewygodne :) )
Machines should work. People should think.

pancio

  • *
  • Wiadomości: 23
  • Miejsce pobytu:
    SILESIA
  • Uwielbiam 8-bitowce, bo je rozumiem...
    • Wszystko co można zrobić z Cubietruck...
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #18 dnia: 2019.08.31, 20:16:08 »
ale wspomniane rozwiązania wymagają chyba przeróbki CPC?
Tego wolałbym nie robić... ma tylko po jednym egzemplarzu... więc wolę zachować oryginał - moduł z kasetą wydaje się być dobrym kompromisem...

 

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #19 dnia: 2019.08.31, 22:52:27 »
Nie, modułu używasz tylko i wyłącznie jako źródło dźwięku, możesz go użyć np jako źródło sygnału do kasetki adaptera, czyli to co wychodzi z niego podłączasz do kasetki.

pancio

  • *
  • Wiadomości: 23
  • Miejsce pobytu:
    SILESIA
  • Uwielbiam 8-bitowce, bo je rozumiem...
    • Wszystko co można zrobić z Cubietruck...
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #20 dnia: 2019.09.01, 08:08:22 »
Czyli idąc tą drogą - można zakupić moduł kasety z wbudowanym BT4 lub BT5 i powinno hulać.. koszt ok 13$, zaryzykuję :-)

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #21 dnia: 2019.09.01, 10:29:35 »
Jest coś takiego? Jak możesz daj linka jeśli nie tu to na prv. Dzięki.
ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #22 dnia: 2019.09.01, 11:40:12 »
Chyba o tym mowa.
Pytanie tylko czy to zadziała, bo znalazłem taką opinię:
"Fajna rzecz, ale niestety bardzo cicho nadaje, głośność w samochodzie musi być na maksa, żeby było dostatecznie słychać, na dodatek piszczy w uszach przy odtwarzaniu, trzeba długo bawić się w ustawieniach własnego sprzętu, żeby kasetka i radio znalazły "wspólny język". Jest ok, ale nie warte ceny"
Niech ktoś kupi, przetestuje i da znać :P

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 765
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #23 dnia: 2019.09.01, 11:58:37 »
Uzywaliscie moze "tapDancer Virtual Datasette" dla Androida ?
Właśnie testuję i TZX mi się nie wgrał ale dlatego iż było za cicho i ten TZX to z programu Z802TZX w trybie turbo a takie pliki wymagają precyzji i raczej WAV a nie MP3. Zwiększyłem głośność w smartfonie prawie na maxa i spróbowałem ponownie ale z plikiem TAP i bez problemu wszedł.
Tylko po co mi taki program, który w czasie otwierania pliku TAP konwertuje go na jakiś tymczasowy plik dźwiękowy - to już lepiej w PC sobie poprzerabiać na MP3 lub WAV, wrzucić do smartfona i odtwarzać systemowym odtwarzaczem. Tu by się przydał program, który w czasie rzeczywistym tworzy sygnał audio z pliku TAP czy TZX jak Tapir czy plugin do Winamp'a na PC bo jednak pliki WAV czy MP3 zajmują dużo więcej miejsca niż TAP czy TZX na karcie SD.
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники

pancio

  • *
  • Wiadomości: 23
  • Miejsce pobytu:
    SILESIA
  • Uwielbiam 8-bitowce, bo je rozumiem...
    • Wszystko co można zrobić z Cubietruck...
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #24 dnia: 2019.09.01, 13:26:38 »
Kupiłem ten moduł na ebay za 12$, powinien być w ciągu 2 tygodni to powiem co i jak :-)



Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1260
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #25 dnia: 2019.09.01, 20:10:45 »
Tu by się przydał program, który w czasie rzeczywistym tworzy sygnał audio z pliku TAP czy TZX jak Tapir czy plugin do Winamp'a na PC bo jednak pliki WAV czy MP3 zajmują dużo więcej miejsca niż TAP czy TZX na karcie SD.

Plugin do Winampa do .tap jest, kiedyś miałem zainstalowany.

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #26 dnia: 2019.09.01, 20:38:28 »
Temat pociągnęliście co mnie zmotywowało do odpalenia Breaking Bad na cpc. W końcu się udało  :) Poprzednia komórka odtwarzała dźwięk zbyt cicho.
ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram

pancio

  • *
  • Wiadomości: 23
  • Miejsce pobytu:
    SILESIA
  • Uwielbiam 8-bitowce, bo je rozumiem...
    • Wszystko co można zrobić z Cubietruck...
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #27 dnia: 2019.09.01, 21:07:31 »
Ja dopiero raczkuję z CPC, w dzieciństwie miałem do czynienia z 464 a teraz mam tez 6128 ale nie odpalałem jeszcze dyskietek bo obawiam się, że stacja w obecnym stanie je zniszczy... no i kaset z oryginalnymi grami mam jak na lekarstwo - tych też mi szkoda zniszczyć. Stąd pojawiła się potrzeba użycia dodatkowego staffu i softu. Niestety rynek CPC jest bardzo mały w porównaniu np z Atari a może po prostu ja jeszcze za płytko w to wszedłem... :-).  A ten player do winampa "rozumie" tez format dla CPC?

pozdrawiam,

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 765
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #28 dnia: 2019.09.01, 22:52:12 »
Plugin do Winampa do .tap jest, kiedyś miałem zainstalowany.
Wiem, że jest - chodziło mi o to aby coś takiego lub jak Tapir było na Androida :-)

Podobno na Androidzie można odpalić emulator qemu więc może dało by się w nim odpalić Win95 i Tapir - ciekawe czy to by zadziałało?
https://komorkomania.pl/16483,dzialajacy-windows-95-na-androida
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники

amiga4ever

  • **
  • Wiadomości: 89
  • Miejsce pobytu:
    UK
Odp: Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)
« Odpowiedź #29 dnia: 2019.09.07, 09:28:07 »
Ja używam właśnie tape adaptera i programu na androida PlayZx. Odpalasz i wybierasz grę listy. Czekasz 2 sec i leci sygnał. Myślę, że każdą możliwa grę na ZX tam znajdziesz. Piękna sprawa
Atari 65XE (turbo 2000),
Commodopre 64 Breadbin,
Commodore 64C,
Pegasus,
Amiga 600 (Aca 630),
ZX Spectrum 48,
ZX Spectrum +2A 128k