Autor Wątek: Cześć  (Przeczytany 5190 razy)

sterner

  • *
  • Wiadomości: 8
  • Miejsce pobytu:
    Wrocław
Cześć
« dnia: 2020.06.02, 23:55:10 »
Hej,

Od czasu do czasu czytam to forum ale chcę napisać pierwszy post więc wypada się przedstawić. Mam na imię Marek, rocznik 73. Pierwszym komputerem, który dotknąłem był amstrad 128 w jakimś klubie komputerowym. Wydał mi się magiczny, ta zielona poświata i dźwięki z głośniczka. Komp z którym miałem styczność częściej i w którym się zakochałem był Timex 2048. Timex, bo takie sprzedawała składnica harcerska i udało mi się dołączyć do drużyny komputerowej. Poznałem tam przyjaciół, z którymi graliśmy w bomb jacka, automanię, knight lore i przede wszystkim laser quad. Do teraz to jesteśmy sobie bliscy. Mój pierwszy własny komputer to C64, poznałem go do dość dobrze, działałem na demoscenie, copy party, pisanie dem na po nocach... Później A500 aż do przesiadki na blaszaka. Fajnie było być młodym :)

Jakiś czas temu zacząłem zbierać stare kompy i mam w kolekcji to, co lubiłem: C64 (chyba z 8 sztuk), amstrada128, gumiaka, 2 timexy, ZX +2, +3, Atari 65 i 130, A500, A600, A1200. Na szczęście fala nostalgii dotknęła mnie jeszcze jak ceny tych sprzętów nie osiągnęły obecnych i kupując je miałem do pierwszego. Brakuje mi jeszcze ZX+ i ZX81 i Atari 800 ale może kiedyś wygram w totka :).

Od czasu do czasu kupuję coś co okazuję się nie do końca działające i staram się naprawić to samemu bo nic tak nie cieszy jak samodzielne doprowadzenie kompa do sprawności przy minimalnej wiedzy o elektronice jaką mam. Teraz staram się naprawić timexa ale o tym napiszę w innym miejscu.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!
M

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Cześć
« Odpowiedź #1 dnia: 2020.06.03, 00:01:28 »
Frakcja dolnośląska rośnie w siłę ;)
Witaj i baw się dobrze!

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Cześć
« Odpowiedź #2 dnia: 2020.06.03, 00:10:14 »
Cześć,

Jeszcze kilka kompów pominąłeś ze stajni Sinclaira (ZX80, QL, Z88 ... itd), ale możliwe że też zapragniesz je zdobyć lub poznać w pewnym momencie ;)
Pytaj na forum, jest tutaj dość silna grupa sprzętowa i na pewno udzielą cennych porad podczas napraw sprzętu lub pomogą fizycznie naprawić komputer.
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Cześć
« Odpowiedź #3 dnia: 2020.06.03, 00:13:25 »
...tudzież złożyć klona :)

sterner

  • *
  • Wiadomości: 8
  • Miejsce pobytu:
    Wrocław
Odp: Cześć
« Odpowiedź #4 dnia: 2020.06.03, 00:31:04 »
Zawsze ciałem mieć te kompy, co do których mam jakieś wspomnienia. Nie mam ambicji skompletować wszystkiego ale jak by ktoś chciał się pozbyć złotego C64, to zastanowię się nad hipoteką. Kiedyś na studiach widziałem na Świdnickiej we Wro na jakiejś wystawie takiego ale myślałem, że ktoś świętokradztwo zrobił i sprejem pociągnął. Teraz pewnie by długo na tej wystawie nie poleżał :) 

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Cześć
« Odpowiedź #5 dnia: 2020.06.03, 00:36:06 »
Jeśli chodzi o C64 to zacznij może od modelu dla sieci sklepów ALDI, to też ponoć biały kruk ale nieco tańszy od tej złotej malowanki  :P
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Cześć
« Odpowiedź #6 dnia: 2020.06.03, 08:13:21 »
A to szczęściarz, nie wspomina że brakuje mu miejsca czyli ma gdzie to trzymać. ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Cześć
« Odpowiedź #7 dnia: 2020.06.03, 12:25:25 »
... tego złotego to Dart Skalmar robi repliki. Witaj na forum.
dużo sprzętu mało czasu.

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 749
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Cześć
« Odpowiedź #8 dnia: 2020.06.03, 13:57:24 »
Witaj na Forum!
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Cześć
« Odpowiedź #9 dnia: 2020.06.05, 16:58:04 »
Witamy, witamy!

Jako że działaś na scenie, to nie chciałbyś podziałać na zx? ;)
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200