Autor Wątek: Kryoflux  (Przeczytany 3668 razy)

Adix

  • ****
  • Wiadomości: 262
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Kryoflux
« dnia: 2014.02.14, 11:45:50 »
Czy ktoś z forumowiczów posiada takie urządzenie jak kryoflux. Jeśli tak to jakie wrażenia z użytkowania. Czy warto kupić coś takiego? 

kohler

  • *
  • Wiadomości: 19
  • Miejsce pobytu:
    Earth, 3rd Solar
Odp: Kryoflux
« Odpowiedź #1 dnia: 2014.02.14, 13:20:33 »
Nie mam jeszcze, natomiast się mocno przymierzałem. Używam natomiast "drugiej strony" tego rozwiązania - lothark'owego emulatora FDD na SD - SD HxC Floppy Emulator:
http://lotharek.pl/product.php?pid=121

Wszystko zależy od tego, do czego ci to będzie potrzebne. Z licznie przeglądanej dokumentacji i czytelnictwa forum wynika mi podstawowy problem tego roozwiązania: ono jest przeznaczone do archiwizacji, a nie do kopiowania. Na skutek swoistego fanatyzmu twórców rozwiąznia z rodzaju (C) po prawidłowym odczycie dyskietki tworzysz plik, który można następpnie przerabiać na różne sposoby (te pliki praktycznie zawsze  - po dodatkowym przekształceniu na plik emulatora - będą  działały z lotharkowym emulatorem FDD). Jednocześnie prawie nigdy nie uda ci się ponownie zapisać na czystym nośniku tak stworzonej do pliku kopii. Są oczywiście chlubne wyjątki, m. inn. jest możliwość zapisu z plików dysków amigi, lecz chyba tylko tych bez zabezpieczeń. Twórcy rozwiązania panicznie boją się posądzenia o wspomaganie (antycznego?) piractwa i łamania zabezpieczeń. Część rozwiązań omijajjące ową paranoję proponują uczestnicy forum. Niemniej wielu jest taką postawą rozczarowanych.

Wszystko zależy od tego, do czego takie rozwiązanie będzie cii potrzebne. Na tamtym forum niewiele o tym piszą, ale przecież aż narzuca się współłpraca kyroflux'a z lotharkowym emulatorem ...

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Odp: Kryoflux
« Odpowiedź #2 dnia: 2014.02.14, 14:12:17 »
Czy ktoś z forumowiczów posiada takie urządzenie jak kryoflux. Jeśli tak to jakie wrażenia z użytkowania. Czy warto kupić coś takiego?


Napisz moze coś na jego temat , co z tym można zrobić?
Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

Adix

  • ****
  • Wiadomości: 262
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Kryoflux
« Odpowiedź #3 dnia: 2014.02.14, 18:20:41 »
Szukam w miarę uniwersalnego urządzenia do robienia kopii jak również chciałbym z tych kopii mieć możliwość nagrywania na czyste dyskietki. Kiedyś czaiłem się na kupno tego CATWEASEL MK4 PLUS (PCI) ale szukałem innego rozwiązania i trafiłem właśnie na KRYO FLUX.

CATWEASEL potrzebuje komputera stacjonarnego.

KRYO FLUX można podpiąć do laptopa i desktopa.

Nie wiem które z tych urządzeń byłoby bardziej przydatne.

Adix

  • ****
  • Wiadomości: 262
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Kryoflux
« Odpowiedź #4 dnia: 2014.02.14, 22:45:50 »
A czy ktoś używa CATWEASEL MK4 PLUS?