Autor Wątek: Kolekcja oprogramowania - posortowane - kto ma?  (Przeczytany 6173 razy)

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Kolekcja oprogramowania - posortowane - kto ma?
« dnia: 2012.10.19, 22:13:16 »
Otóż chciałbym powrzucać na CF do divIDE całe swoje oprogramowanie. Zrobione jest częściowo i już mnie "bierze", jak to wszystko będę musiał uporządkować.

Zamysł był taki:

Demos - Grupa1 - tytuł1
               - tytuł2
      - Grupa2 - tytuł1
[etc.]
Games - A - tytuł1
      - B - tytuł2
Mags - tytuł1 - numer1
Utils - code
       - msx
      - gfx
[etc.]

Może ma ktoś coś podobnego zrobione i mógłby udostępnić? Mógłbym zaoszczędzić sporo czasu.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Kolekcja oprogramowania - posortowane - kto ma?
« Odpowiedź #1 dnia: 2012.10.19, 22:38:48 »
Ja nie mam, ale jak zrobisz, to chętnie sobie ściągnę ;)

Swoją drogą softu na ZXa i pochodne jest mnóstwo i ciągle powstaje nowy... Ściągnąłem jakieś 4 lata temu w zasadzie całego WoSa i dzisiaj cała ta robota jest kosmicznie noeaktualna...

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Kolekcja oprogramowania - posortowane - kto ma?
« Odpowiedź #2 dnia: 2012.10.20, 12:27:33 »
Programy z WOS można pociągnąć przez protokół FTP. Dostaniemy podział na katalogi według alfabetu.

A tu można ściągnąć zawartość największej rosyjskiej (i w ogóle) strony z demami, pewnie też jakoś to jest posortowane:

http://zx.pk.ru/showthread.php?t=6437

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Kolekcja oprogramowania - posortowane - kto ma?
« Odpowiedź #3 dnia: 2012.10.20, 19:53:45 »
Jest, ale wszystko niemal w SCL/TRD. Nawet nasze rodzime produkcje... No i o posortowaniu można zapomnieć. Wszystko w 4 dużych katalogach bez składu i ładu.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

zoon

  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Miejsce pobytu:
    Lublin
Odp: Kolekcja oprogramowania - posortowane - kto ma?
« Odpowiedź #4 dnia: 2012.10.22, 10:55:24 »
Programy z WOS można pociągnąć przez protokół FTP. Dostaniemy podział na katalogi według alfabetu.

Taaak, ale trzeba uważać na limity: ftp://ftp.worldofspectrum.org/AUP
Suma inteligencji na planecie jest stała. Populacja rośnie.

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Kolekcja oprogramowania - posortowane - kto ma?
« Odpowiedź #5 dnia: 2012.10.22, 11:43:17 »
No tak, trzeba to robić po trochu, na kilka razy.

Sam tak ściągałem parę lat temu ale to co mam jest obecnie  dość nieaktualne więc nikomu nie proponuję.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Kolekcja oprogramowania - posortowane - kto ma?
« Odpowiedź #6 dnia: 2012.10.22, 13:19:40 »
A jest mozliwosc zrobienia jakiegos auto toola do synchronizacji z WoS ?
Czyli sciagamy raz wszystsko, a potem np. raz na miesiac robimy update.
Kiedys bylo kilka takich wielkich pakow - jeden z emulatorem EmuzWin, chyba ze 200MB, ale
mam tez jakis z 400MB. Problem w tym, ze gry powtarzaja sie w wielu katalogach, wiec malo sensowne.

A wie ktos moze jak sciagnac hurtem dema z pouet na dany system np. zx spectrum ?

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Kolekcja oprogramowania - posortowane - kto ma?
« Odpowiedź #7 dnia: 2012.10.22, 16:44:23 »
Jest taka możliwość, coś takiego miałem kilka lat temu i przez kilka miesięcy miałem pełny mirror WoS, tak około 20GB danych. Chłopakom się nudziło i pozmieniali nazwy katalogów i przenieśli dane, tego automat nie jest w stanie wyśledzić. Nie wiem czy gdzieś mam te dane, niemniej w to wątpie bo potrzebowałem partycji na xena ;)

Nie znalazłem prostej możliwości zasysania programów z poueta. W każde demo trzeba wejść osobno i je ściągnąc.



Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Kolekcja oprogramowania - posortowane - kto ma?
« Odpowiedź #8 dnia: 2012.10.22, 17:49:22 »
Zresztą... Gry jak gry, ale chętnie coś takiego z demami bym chciał. Swego czasu Demotopia dawała taką możliwość. Niestety jest baaardzo nieaktualna. Może jednak ma ktoś mirror demotopii do udostępnienia? W zasadzie chodzi o same pliki z demami w katalogach :D Ostatecznie sam to wyodrębnię...
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Kolekcja oprogramowania - posortowane - kto ma?
« Odpowiedź #9 dnia: 2012.10.23, 09:09:55 »
Kojarzę że Rosjanie ściągneli całe zxdemo.org, spakowali i udostepnili, ale teraz jakoś nie mogę tego znaleźć.

Micky

  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Miejsce pobytu:
    Szczecin
Odp: Kolekcja oprogramowania - posortowane - kto ma?
« Odpowiedź #10 dnia: 2013.01.30, 22:32:29 »
Jest taka możliwość, coś takiego miałem kilka lat temu i przez kilka miesięcy miałem pełny mirror WoS, tak około 20GB danych.

Kiedys jak rozmawialem z Martijnem to mowil, ze ktos ma zgrane archiwum - 60 GB (?).
Moze uderzyc od razu do zrodla ;)

Dla tych co chca sie pobawic to bodaj Flashget umozliwial hurtowe sciaganie plikow poprzez podstawianie paternow.
Np. http://www.worldofspectrum.org/infoseekid.cgi?id=0017207 i na koncu mu definiujemy co ma podstawiac (zamiast 0017207) :)
limity trzeba byloby poustawiac. Ew. skrypt dla tych co maja dynamiczne IP, zeby sie zmienial w automacie co jakis czas.
Tylko czy jest sens?

p.s. albo stworzyc plik w ktorym beda wygenerowane all linki i zapuscic do tego wget'a z 1 recursem wglab :)
« Ostatnia zmiana: 2013.01.30, 22:40:34 wysłana przez Micky »

Micky

  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Miejsce pobytu:
    Szczecin
Odp: Kolekcja oprogramowania - posortowane - kto ma?
« Odpowiedź #11 dnia: 2013.01.31, 22:13:01 »
Mozna tez zassac archiwum po ftpie, zeby nie kombinowac za bardzo - zalezy czy chcemy miec mirror czy tylko backup plikow.