Autor Wątek: ESXDOS 0.7.4  (Przeczytany 20620 razy)

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: ESXDOS 0.7.4
« Odpowiedź #30 dnia: 2012.04.28, 10:17:11 »
Ja już zacząłem baranieć przy tym którą opcję divIDE ewentualnie sobie wybrać.
Na początku było, że coś tam będzie działać tylko pod Plusem, bo więcej pamięci i takie tam (choć ponoć awaryjność większa), a teraz, że nowy ESXDOS nie chodzi na tym poprawnie (no właśnie, a dlaczego?).
Inna sprawa, że pewnie poczekam, aż będzie możliwość korzystania z kart SD (ponoć w trakcie opracowywania) i wbudowanym kempstonem.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

VELESOFT

  • ****
  • Wiadomości: 272
Odp: ESXDOS 0.7.4
« Odpowiedź #31 dnia: 2012.04.28, 13:07:45 »
Co do nmi browsera to taki jeden mały szczegół.... Nie wiem czy to tylko u mnie ale czasem przy poruszaniu się po zasobach dysku, mam na myśli przeglądanie zawartości katalogów itd itp , browser poprostu zakańcza swoją pracę i powraca do basica z komunikatem Ok ... jednak treść ekranu nie zostaje zmieniona ...

If ESXDOS is install in EEPROM then work as master system and backup screen to divide ram page 3. After exit from NMI(browser) refresh zx screen from divide ram 3...

If you use other systems in EEPROM and ESXDOS is install only as temporary system in mapram mode, then divide ram3 is used for ESXDOS rom emulation and no free memory for screen backup. After press NMI esxdos backup screen to directory "TMP" (if exist in root directory) = after install ESXDOS please create new directory "TMP" and will used in mapram mode.

Technomancer

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    SF Bay Area
Odp: ESXDOS 0.7.4
« Odpowiedź #32 dnia: 2012.05.01, 04:43:05 »
Hmm to warto tego ESXDOS 0.8.0 instalowac na divIDE+?
Jezeli nie to czy jest jakas nowsza wersja FATware niz 0.12? Znalazlem 0.14 tutaj http://velesoft.speccy.cz/zx/divide/divide-fatware.htm  wlacznie ze zrodlami ale nie mam pojecia czy mozna to bezpiecznie zflashowac na divIDE+ ?
Moje divIDE+ pochodzi z Allegro sprzed kilku lat ale nie mam pojecia przez kogo zrobione/sprzedane.
Czy te rozne systemy nie powinny jakos koegzystowac na divIDE+?
--
Dominik
Lista starych gratow: Timex 2048 z divIDE+, ZX Evo, Atari 130XE z SIO2SD, Amiga 1200+BlizzardPPC 64MB 68040/25 PPC/166

VELESOFT

  • ****
  • Wiadomości: 272
Odp: ESXDOS 0.7.4
« Odpowiedź #33 dnia: 2012.05.01, 12:23:29 »
Hmm to warto tego ESXDOS 0.8.0 instalowac na divIDE+?
Jezeli nie to czy jest jakas nowsza wersja FATware niz 0.12? Znalazlem 0.14 tutaj http://velesoft.speccy.cz/zx/divide/divide-fatware.htm  wlacznie ze zrodlami ale nie mam pojecia czy mozna to bezpiecznie zflashowac na divIDE+ ?
Moje divIDE+ pochodzi z Allegro sprzed kilku lat ale nie mam pojecia przez kogo zrobione/sprzedane.
Czy te rozne systemy nie powinny jakos koegzystowac na divIDE+?

Actually is impossible use ESXDOS on DivIDE+ (DivIDE+ use incompatible memory maping = not 100% compatibility with original DivIDE)
Fatware 0.14 is bug-fixed fatware 0.12 and must be flashed to rom.

Best way is replace old GAL chip from DIVIDE PLUS with new GAL version for 100% compatibility with original DIVIDE (all systems will work without modifications)

Technomancer

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    SF Bay Area
Odp: ESXDOS 0.7.4
« Odpowiedź #34 dnia: 2012.05.02, 00:30:52 »
So is FATware 0.14 safe to flash on unmodified divIDE+?
Is there going to be ESXDOS for divIDE+ or should I replace the GALs and make my divIDE+ compatible with original divIDE? What will I lose with GAL replacement?
They seem to be in sockets in all divIDE+ photos I have seen so probably it is reversible?
What would be the best set of firmwares for unmodified divIDE+ right now?
--
Dominik
Lista starych gratow: Timex 2048 z divIDE+, ZX Evo, Atari 130XE z SIO2SD, Amiga 1200+BlizzardPPC 64MB 68040/25 PPC/166