Autor Wątek: Allegro Lokalnie "wałki czasowe" oszustwo ?  (Przeczytany 2852 razy)

maxit

  • 128k+3
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Allegro Lokalnie "wałki czasowe" oszustwo ?
« Odpowiedź #15 dnia: 2023.06.22, 15:48:52 »
A widzieliście aukcję zepsutego ZX Omni? Licytacja była na 282pln z groszami i komuś nagle przy licytacji zgubił się przecinek... Stanęło na ponad 28 tyś... Zastanawiam się, czy skończyło się aferą...
Zaczynałem od TIMEX`a....

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Allegro Lokalnie "wałki czasowe" oszustwo ?
« Odpowiedź #16 dnia: 2023.06.23, 10:58:56 »
Duzo takich aukcji widzialem, ale nie wiem co mowi regulamin. Podejrzeam, ze na lokalnym Alle nie ma to konsekwencji.

Co do OLX - chodzi mi tylko o to, ze Ochrona to pic marketingowy, bo w regulaminie od razu masz liste wykluczen, co gorsza wykluczen, ze jak dostaniesz przedmiot niezgodny z opisem, to dalej wszystko jest ok. Tu mozna nawet twierdzic, ze sprzyja to oszustom, podobna zasada jak "chwilowki". Z tego co sprawdzilem jest to juz przedmiotem kontroli UOKiK, wiec nie zdziwie sie jak za chwile dostana kare. Jak kupuje bez "ochrony" to przynajmniej mam jasnosc sytuacji.

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6839
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Allegro Lokalnie "wałki czasowe" oszustwo ?
« Odpowiedź #17 dnia: 2023.07.01, 11:43:11 »
Tylko na tym powinna chyba polegać licytacja. Wygrywa najbardziej zmotywowany :)

Dokładnie. Może nie idę z duchem czasu, ale licytacja to zawsze były emocje, a skrypt emocji żadnych nie wnosi, może poza złością i frustracją innych licytujących.

Cytuj
Zeby licytować nie przedłużając czasu aukcji trzeba to zrobić zanim zacznie odliczać ostatnią minutę :)

I jest nawet na ten temat informacja, tzn. wytłumaczenie, że bieżąca oferta przedłuży licytację o 5 minut.
Dla mnie to żaden wałek ani oszustwo.

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 749
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Allegro Lokalnie "wałki czasowe" oszustwo ?
« Odpowiedź #18 dnia: 2024.03.27, 19:02:42 »
Czy ktoś z Was robił zwrot pieniędzy na Allegrolokalnie dla kupującego? Albo zwracano Wam pieniądze za zwrócony przedmiot?
Według instrukcji obie strony otrzymują e-maila od Allegrolokalnie w informacją o zwrocie, czy w treści tego e-maila jest coś co trzeba potwierdzić np. kliknąć w zamieszczony link, odesłać odpowiedź etc?
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Allegro Lokalnie "wałki czasowe" oszustwo ?
« Odpowiedź #19 dnia: 2024.04.02, 11:39:02 »
Przynajmniej raz mialem zwrot - sam sprzedajacy bez mojej zgody tak zrobil, nic nie klikalem, dostalem po prostu kase z powrotem.

Przy okazji:
Cytuj
Z tego co sprawdzilem jest to juz przedmiotem kontroli UOKiK, wiec nie zdziwie sie jak za chwile dostana kare

No i OLX zmienil regulamin, czasem warto ponarzekac :-)