Autor Wątek: Lost Party 2019  (Przeczytany 31325 razy)

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2019
« Odpowiedź #30 dnia: 2019.02.21, 15:36:28 »
https://www.youtube.com/watch?v=oiAPYvTHd68

PS. Uwaga, za tydzień zmiana ceny!

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Lost Party 2019
« Odpowiedź #31 dnia: 2019.02.22, 16:48:09 »
Ej! A gdzie szczegóły compo dla specca?
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2019
« Odpowiedź #32 dnia: 2019.02.23, 19:14:53 »
Są właśnie ustalane. Trochę to niestety trwa, za co przepraszam.

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Lost Party 2019
« Odpowiedź #33 dnia: 2019.03.26, 13:49:36 »
Są właśnie ustalane. Trochę to niestety trwa, za co przepraszam.
Trochę? :P Przed lipcem zdążycie?
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2019
« Odpowiedź #34 dnia: 2019.04.09, 00:49:25 »
Dawno nie pisałem a w międzyczasie wydarzyło się parę spraw:

- otrzymaliśmy podziękowanie za wsparcie od Muzeum Komputerów i Gier z Pabianic




- na Foreverze został wydany wywiad z Brothers in ATRs, w którym muzycy zachęcają do przyjazdu :)

https://www.youtube.com/watch?v=WNDPYoTndPY

- na tym samym Foreverze wydana została invitka na ZX Spectrum:

https://www.youtube.com/watch?v=ICN3V4JiwqE

- oficjalnie możemy potwierdzić, że zlocie odbędzie się koncert Wacka/Arise ze sceny C64:

https://www.youtube.com/watch?v=kw0EsBNAuRM

Udało się dopracować regulamin konkursów na ZX Spectrum (tłumaczenie na angielski lada moment): https://www.lostparty.pl/2019/compo

Kończą się miejsca w pokojach w pensjonacie. Zainteresowanych proszę o kontakt z jednoczesną informacją czy interesuje Was nocleg od czwartku czy od piątku. Innymi słowy, czy na 2 czy 3 noce.

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Lost Party 2019
« Odpowiedź #35 dnia: 2019.04.09, 08:21:14 »
Nie będzie 256b na ZX? Buuuuuuu :(
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2019
« Odpowiedź #36 dnia: 2019.04.09, 10:43:37 »
Już jest 256 B skoro jest potrzeba :)

A może wolicie 16 KB zamiast 1 KB?

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Lost Party 2019
« Odpowiedź #37 dnia: 2019.04.09, 13:40:58 »
Jak dla mnie może być i 1kb i 16 - im więcej tym lepiej ;)
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2019
« Odpowiedź #38 dnia: 2019.04.09, 17:39:31 »
No właśnie nie, bo potem będzie po jednej pracy w każdej kategorii :(

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Lost Party 2019
« Odpowiedź #39 dnia: 2019.04.09, 17:46:40 »
To zrobisz zbiorczo wszystkie intra/dema na ZX jak będzie za mało na osobne. Lepiej Vasco określ sensownie co to jest loader do dema/intra, bo tak jak było wczoraj to można wrzucić i 48k w loader :)
dużo sprzętu mało czasu.

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Lost Party 2019
« Odpowiedź #40 dnia: 2019.04.10, 13:56:00 »
Nie powiem że podrzuciłem tutaj praktycznie gotową treść w połowie stycznia... w pierwszej połowie stycznia... dokładnie 12 stycznia ;)

Niejasny jest też punkt "praca musi się poprawnie uruchomiać na komputerach z pamięcią 48 KB i 128 KB" - to znaczy co? Ma ruszać zarówno na 48 jak i 128? Przy takim zapisie praktycznie oznacza to produkcje na 48, które to prawidłowo uruchamiają się na 128.

W przypadku małej ilości prac intra 16kB można połączyć z demami ;)

ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2019
« Odpowiedź #41 dnia: 2019.04.10, 17:18:44 »
Trochę się boję zbyt dużej ilości konkursów, bo to logistycznie komplikuje całe kompoty. A siedzenie do 3 rano nie jest fajne :( Dlatego planowałem maksymalnie 2 kategorie intr (Commodore ma np. tylko jedną).

Jednocześnie bardzo Wam dziękuję za rzeczowe głosy! :)

Rzeczywiście zapis 48 i 128 miał to oznaczać. Zamiar był taki, aby wszystkie prace miały te same warunki "startowe". Dobrze rozumiem, że wolicie, aby autorzy mieli możliwość wyboru maszyny (ZX Spectrum 48 + AY, Timex 2048 + AY, ZX Spectrum 128)? To nie problem, że to pójdzie razem w jednym compo?

Dopiszę też, że autor musi dostarczyć komputer, na którym praca będzie uruchomiona, bo ja nie zagwarantuję, że będziemy mieli wszelkie możliwe konfiguracje.

W razie konieczności łączenia kompo, to wszystkie intra pójdą razem :)

Loader. Myślałem, że to jednoznaczne. Ma tylko załadować pracę, a nie dekodować 100 MB animek do pamięci ;) Czy naprawdę konieczny jest zapis tak jak zasugerował Dalthon: loader: 10 CLEAR stack: LOAD ""CODE: RANDOMIZE USR address ? Bo wiecie, nie chciałbym tworzyć regulaminu dłuższego niż to konieczne. Mnie się to wydaje zbyteczne, ale jeśli trzeba, to dodam.

Czy "długość bloku binarnego" to coś innego niż długość pliku?

Niech będą 2 konkursy muzyczne :)
« Ostatnia zmiana: 2019.04.10, 18:03:06 wysłana przez Vasco »

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Lost Party 2019
« Odpowiedź #42 dnia: 2019.04.10, 20:18:40 »
Vasco, jak myślisz czemu takie zapisy na innych party funkcjonują?

Określ kompomaszynę, prodka ma na niej chodzić. Z ZXami jest prosta sprawa - nie ma x wersji rozszerzeń pamięci etc. Prodka w postaci pliku .tap, resztę napisał Ci Dalthon. Obrazki mogą być .tap'em z divmmc odpalisz też .scr'y czyli binarki obrazu. Ma działać albo na 48k albo na 128k, zapis 'i' jest w paru wariantach (shadow screen) niemożliwy do zrealizowania sprzętowo.

https://www.lostparty.pl/2019/compo

z opisu nie wynika to co napisałeś, że na komodę będzie tylko jedna kategoria (jaka?).

Zamykając temat - zobacz na regulamin Speccy Party 2019.1 - tam jest wszystko rzeczowo wyjaśnione.

Napisz też jasno jakie będą kompoty - na jakie kompy jakie kategorie.

Nie wiem jak planujesz technicznie to zrobić, ale wystarczy switch wideo, na jednym kompie włączasz planszę co będzie wyświetlone za chwilę (kategoria kompotu, numer pracy), potem przełączasz się na kompa na którym jest prodka. Borys na Speccy Party ogarnia to mikserem wideo, ale zrobisz to spokojnie też na switchu za 50/100 zł. Chyba, że spodziewasz się wielu prodek na Atari, to wtedy moim zdaniem wrzuć wszystkie inne kompy do jednej kategorii (coś jak wild).
dużo sprzętu mało czasu.

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Lost Party 2019
« Odpowiedź #43 dnia: 2019.04.10, 22:55:10 »
A siedzenie do 3 rano nie jest fajne :( Dlatego planowałem maksymalnie 2 kategorie intr.
Siedzenie do 3 rano jest fajne tylko przy piwie ;) Na Twoim miejscu bym się nie obawiał zatrzęsienia produkcji na zx'a - raz że właśnie za nami najważniejsze party dla posiadaczy komputerów Sinclair, dwa że tworzących można policzyć na obu dłoniach...
Dwie godziny to max na wszystkie compo zx'owe ;)

Rzeczywiście zapis 48 i 128 miał to oznaczać. (...) To nie problem, że to pójdzie razem w jednym compo?
Nie - wszędzie traktuje się je, jak 'jedne' maszyny.

(...) bo ja nie zagwarantuję, że będziemy mieli wszelkie możliwe konfiguracje.
Zx Spectrum +2 załatwia 99,99% produkcji - Timex 2048 z Ay i masz 100% ;)

W razie konieczności łączenia kompo, to wszystkie intra pójdą razem :)
Akurat na zx 16kB bliżej do 'dużego' dema niż do 256b czy nawet 1kB ale nikt się raczej z tym kłócić nie będzie - w końcu to organizator ma zawsze rację ;)

Loader. Myślałem, że to jednoznaczne. Ma tylko załadować pracę, a nie dekodować 100 MB animek do pamięci ;) Czy naprawdę konieczny jest zapis tak jak zasugerował Dalthon
No niestety nie jest - przy takim zapisie można zrobić 256b danych a w basicowym loaderze 48kB demo :P Jak się uczyć, to od najlepszych - spójrz na regulamin speccy.pl party

Bo wiecie, nie chciałbym tworzyć regulaminu dłuższego niż to konieczne. Mnie się to wydaje zbyteczne, ale jeśli trzeba, to dodam.
No bez przesady - w skrajnym wypadku dorówna temu z Atari i C64.

Czy "długość bloku binarnego" to coś innego niż długość pliku?
Tak. W .tap może się mieścić kilka bloków, dodatkowo każdy blok poprzedzony jest nagłówkiem 17 bajtów. Tak więc w sumie nie wiadomo o jaką długość chodzi - basic i blok binarny jest w jednym .tapie. Dodatkowo pisząc o grafice w .tap o długości 6912 bajtów, nie zmieścisz całego ekranu, no chyba że skompresowanego. Poza tym standardem grafiki 6912b jest format .scr

Niech będą 2 konkursy muzyczne :)
Nie sądzę by ktoś wystawiał coś na 'bzyczka' - sam AY by wystarczył. A jak jesteśmy przy muzyce, to zapis o playerze pod 49152 nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia. No chyba że odpalać to będziecie ze specjalnie napisanej aplikacji na zx i wtedy ma to sens ;) Tylko wtedy :D

Prosiłeś tutaj na forum o pomoc w napisaniu zasad na compo - i je dostałeś ale zupełnie je olałeś (nie mam o to za grosz pretensji ;P) i zrobiłeś swoje (i masz do tego prawo), tylko że mocno się one rozjeżdżają z zx'ową rzeczywistością ;)  Stąd też mój przydługi (i nudny) wywód :D
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2019
« Odpowiedź #44 dnia: 2019.04.10, 23:27:34 »
Tooloud:

No właśnie jestem zdziwiony, że trzeba dosłownie ten loader podać. U nas jest tylko jeden taki człowiek, który wymyśla, więc się nie przejmujemy. Ale ok, przyjmuję.

Na C64 będzie jedna kategoria... intr. Zgodnie z tym co na stronie: 16 KB.

Kompoty jakie będą/są planowane są wymienione pod podanym przez Ciebie linkiem.

Dalthon:

Ale pamiętaj, że ZX to w najgorszym przypadku 1/3 kompotow, więc z 2h robi się 6h. Ja po prostu przeżyłem kompoty po nocach i wolałbym tego nie powtarzać.

Różne Spectrumy - jedno compo. Jasne, rozumiem.

A jeszcze co do tego loadera. Moje zaskoczenie polega na tym, że na Atari loaderów jest od groma i praca ma działać pod dowolnym, tak że nie da się nieuczciwie wspomóc swego interka. Zresztą taka praca była by zdyskwalifikowana. Raz zrobiono taki numer i po 20 latach nadal im wypominają ;) 

W pierwszej wersji miałem .scr ale mi podpowiedziano, że powinno być .tap. Jak widać źle :( Poprawię.

Dzięki za wyjaśnienie w kwestii długości plików.

Nie olałem, tylko uzgadniałem w kimś, kto się miał znać i kogo długo znam. No ale jak widać nie wyszło. Właśnie dlatego, że nie mam wyczucia w scenie ZX Was tutaj pytam, bo chodzi o to, żeby to było dobrze zrobione a nie tak jak się komuś czy mnie wydaje.