Autor Wątek: Emulatory  (Przeczytany 16826 razy)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Emulatory
« Odpowiedź #15 dnia: 2013.11.05, 20:08:32 »
A jaki antywirus?

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Emulatory
« Odpowiedź #16 dnia: 2013.11.05, 21:23:12 »
Avast Home 2014
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Emulatory
« Odpowiedź #17 dnia: 2013.11.05, 22:08:55 »
To zrób aktualizację bazy wirusów, bo puścili babola, który dawał false positives.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Emulatory
« Odpowiedź #18 dnia: 2013.11.05, 23:56:25 »
Nie rozumiem tego co napisałeś. Jeśli masz na myśli że plik jest zarażony, to nic nie wiem, ale ja nie mam antywira. Ale to chyba temat na inny wątek.

Gapa jestem, nie zauważyłem że są już wpisy na drugiej stronie. ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Emulatory
« Odpowiedź #19 dnia: 2015.10.01, 02:53:35 »
Tym razem chodzi o dobry debugger z możliwością zapisu (eksportu) danych od podanego adresu, o określonej długości,
do pliku .bin.  Może też być opcja od adresu początkowego do końcowego.

Na razie próbuję w WinApe. Jest Save binary data, ale gdzie podać parametry? Zapisuje 1 bajt, na którym akurat jest kursor.
Po zaznaczeniu Ctrl+click wybranego kodu, też zapisuje 1 bajt.
Jest w nim też opcja Disassembly, nawet z wyborem hex/dec, ale chyba skojarzona z drukarką.
W opcjach drukarki ustawiam print to file i nic.
Niech ktoś podpowie co robić, a może poleci inny emulator?

AY Music, ULA plus.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Emulatory
« Odpowiedź #20 dnia: 2015.10.01, 16:16:04 »
Najwięcej opcji wszelakich ma emulator/kombajn  JavaCPC.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Emulatory
« Odpowiedź #21 dnia: 2015.10.02, 02:04:25 »
Ok, wszystko gra. Choć debugger jest ten sam, co w WinApe, to trzeba otworzyć Assembler, wpisać adres, długość, które zostają pobrane z emulatora czy debuggera i zapisać plik .asm
Później, żeby kod dał się zrekomplilować w Pasmo, trzeba zamienić w Notepad wszystkie HX LX HY LY na IXH IXL IYH IYL (minuta roboty).
Dalej, wszystkie ADD ADC i SUB na ADD A, ADC A, SBC A, (minuta roboty - przecinki istotne).
Notepad doda A, też do instrukcji typu SBC HL,DE czy ADD HL,SP i podobnych. Pasmo wyświetla numer linii, w której jest błąd. Na szczęście takich instrukcji w przykładowej grze było kilka. (około 5 minut).
Ostatni błąd, jaki się przytrafił, to adres kończący się na ADD (np. $4ADD), bo ten kombajn nie zna ludzkich cyfr. Tam też dopisał ,A (jedno wystąpienie typu CALL $4ADD A,).

W oknie assemblera są różne opcje, możliwe że daje się jakoś skonfigurować składnię.

Teraz najważniejsza sprawa. Czy jest pewność, że w danej chwili, gdy uruchamiam dis/assembler, w pamięci nie znajduje się ROM?
« Ostatnia zmiana: 2015.10.02, 02:16:50 wysłana przez Abrimaal »
AY Music, ULA plus.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Emulatory
« Odpowiedź #22 dnia: 2019.01.28, 16:12:27 »
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Emulatory
« Odpowiedź #23 dnia: 2019.05.19, 08:04:17 »
WinApe: dwa pytania

Jak pozbyć się okienka przy zamykaniu "Cannot create DSK ...."? Tego nie powinno być. Wydaje mi się, że emu próbuje zapisać stan dysku przy wyjściu.

Jak uruchomić grę z command line, bez używania ścieżek (względne mogą być) ani tym bardziej bez otwierania menu i otwierania pliku z grą.
Gra jest w tym samym folderze, co plik .exe emulatora. Wywołanie jest z pliku .bat też w tym samym folderze.
Ten przykład nie działa, nie otwiera dysku: Błąd: Retry Ignore Cancel
WinApe.exe "Rally2.dsk" /A:Rally

AY Music, ULA plus.

McArti0

  • ***
  • Wiadomości: 113
Odp: Emulatory
« Odpowiedź #24 dnia: 2021.05.04, 15:40:54 »
Jaki emulator najlepiej miga 50/25Hz?

speed ink 1,1 : ink 1,1,25

Z moich oględzin to WinAPE jest w zasadzie bezużyteczny.

Caprice co 7 sekund robi dyskoteke na 60/30 Hz przy 121%. A najlepiej jest po HDMI na 1080@50Hz. (ale błyska raz na 8-9sek)

Droid-CPC na PCAandroidzie Bluestack jest w miarę na monitorze 50Hz.

Zancie coś co ładnie szanuje Synchronizacje pionową w sposób ciągły?

ps. mój Ryzen pokazuje, że 60Hz na LCD to 60,0962Hz

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Emulatory
« Odpowiedź #25 dnia: 2021.05.05, 00:31:05 »
Caprice32 3.6.1 (bo nowszy nie ma GUI do opcji), ma opcję "Synchronize to PC Screen Refresh" ale mam dostęp tylko do LCD 60Hz i jedyne co to zmienia to że cały ekran mruga w tym samym tempie, a nie pasy na różnych wysokościach inaczej. Nieźle choć fajniej by było gdyby parzyste i nieparzyste klatki sie zlewały w jedną.
Teoretycznie ustawiając tempo emulacji na 300% powinien się wstrzelić w odświeżanie, ale w praktyce przy 100% mruganie jest najmniej dokuczliwe. Sam jestem ciekaw jak by to wyglądało na wyświetlaczu który ma odświeżanie z częstotliwością która jest wielokrotnością 25Hz ale nie mam gdzie.

WinAPE ma bardziej precyzyjne tempo regulacji prędkości bo co 5% zamiast co 25, i w teorii powinien trafić odświeżaniem przy 120% ale też tylko w teorii.

Zastanawia mnie czemu testujesz mrugane kolory akurat na tym najmniej sensownym zestawie?  Bo kolory 1 i 25 dają razem szary 50%, a taki kolor w palecie już istnieje, to kolor 13. Zresztą każda kombinacja której suma daje 26 też daje szary (czyli 2+24, 3+23, 4+22 itd aż do 12+14), a im są to bliższe siebie kolory czyli, im mniej sie od siebie różnią jasnością, tym mniej powinno takie mruganie walić po oczach.

Dlatego aby np uzyskać szary (25% jasności) to zamiast mieszać ze sobą czarny i szary (0+13), lepiej mieszać ciemne: fiolet i zieleń (4+9). No chyba że nie o nowe barwy ci chodzi tylko o testowanie jakiś właściwości wyświetlacza to już sie nie odzywam. :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

McArti0

  • ***
  • Wiadomości: 113
Odp: Emulatory
« Odpowiedź #26 dnia: 2021.05.05, 10:23:56 »
Dzięki za pomysł z tą wersję 3.6.1. w życiu bym tego nie wymyślił  :)

Niestety u mnie na HDMI 50Hz z wyłączoną opcją działa nieco lepiej niż z włączoną ...  :o

a na 60Hz w zasadzie nie działa. (Ryzen 3500u z Vega 8 i Win10)

Zastanawia mnie czemu testujesz mrugane kolory akurat na tym najmniej sensownym zestawie? 

No chyba, że nie o nowe barwy ci chodzi tylko o testowanie jakiś właściwości wyświetlacza to już sie nie odzywam. :)

No bo na razie chodzi o pełną emulacje migania więc musze je widzieć.  :P załączam snapa z wariacjami na temat mrugania. w przerwaniach jest dodane przełączanie banków 1 i 3 do wyświetlania. docelowo miała to by być np. tapeta.  :D

Jak na razie z ciekawostek. Emulator Arnold działa niemal idealnie na TV po 1080@50Hz. Ale żeby w ogóle działał na drugim ekranie musi chociaż jednym pikselem być na pierwszym  :o. Jak jest sam na drugim, to jest freezed . :-X.

JavaCPC po włączeniu w opcjach deinterleaced daje efekt, o którym Zbyniu pisałeś. Zlewa bez migania w jeden kolor.


to już sie nie odzywam. :)
A odzywaj, się odzywaj  ;)