Autor Wątek: Ki czort? identyfikacja  (Przeczytany 3561 razy)

ZX-Bzik

  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Ki czort? identyfikacja
« Odpowiedź #15 dnia: 2021.04.05, 11:30:01 »
Te błędy mogą być zarówno chińskie, jak i "ruskie", natomiast bardzo wątpię, by Chińczycy wyposażyli swój produkt w taki typowy sowiecki kabelek zasilający, nawet gdyby się to działo na poczatku 90. lat. Kupilem sobie na Wolumenie na przełomie lat 80. i 90. chińską ladowarkę do akumulatorów Ni-Cd i tam był "normalny" kabel zasilający, tzn. wtyczka zalewana, każda żyła w swojej (kolorowej) izolacji, a dodatkowo razem jeszcze w wierzchniej, czarnej izolacji. Nota bene takie "normalne" kable były szeroko stosowane w Polsce nawet za komuny, co najmniej od lat 70., więc dlatego ów kabelek ze zdjęcia określam jako sowiecki, a nie socjalistyczny (PRL też była państwem socjalistycznym).
« Ostatnia zmiana: 2021.04.05, 12:02:02 wysłana przez ZX-Bzik »

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Ki czort? identyfikacja
« Odpowiedź #16 dnia: 2021.04.07, 22:01:00 »
"compitible" - myślę, że po błędach to prawie na 100% wersja z Azji, do tego to zainteresowanie programem kosmicznym(wówczas w ZSRR/spadkobiercach był popularny Buran o którym piszecie)
Wtyczka jest niby ZSRRowska/spadkobierców - ogólnie dla mnie wygląda na próbę zrobienia "wysokiej jakości podróbki na eksport do krajów anglojęzycznych/zachód Europy, lub lokalny dewizowy".
Nie zdziwię się jeśli w ZSRR/spadkobierach o tym myśleli - z tego co się orientuję to nawet Elwro 800 JR miało dostać w Polsce(w planach) "wersję eksportową".

Trochę natomiast mylące jest słowo "Best" - według mnie ale oczywiście mogę się mylić to już bardziej przypomina "chińskie podejście do biznesu".

Cordylus

  • *
  • Wiadomości: 24
  • Miejsce pobytu:
    Koszalin
Odp: Ki czort? identyfikacja
« Odpowiedź #17 dnia: 2023.11.15, 01:17:46 »
Podłączę się do tego tematu, bo też nie wiem ki czort.
W jednym z magazynów jakie "czyściłem" znalazłem dwie sztuki ZX spectrum oraz trochę osprzętu do nich, np klawiatury Unipolbrit. Wśród tych rzeczy leżała też paczka takich płyt.
Czy to jest coś związanego z tymi komputerami czy po prostu coś się tam zaplątało. Nie chcę przypadkiem wyrzucić czegoś ciekawego.
ZX-Spectrum 48K; Elwro 800-3 Junior, Elwro 804 Junior PC, Unipolbrit 2086, Meritum I, Bosman 8, CA80, Amstrad CPC464, CPC6128, Commodore VIC-20, C64, C128, A500, A1200, A600, Atari 400, 130XE, 65XE, Mac Classic, PeCetów cała masa

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2434
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Ki czort? identyfikacja
« Odpowiedź #18 dnia: 2023.11.15, 07:02:25 »
Mnie to raczej nie wygląda na coś związanego z ZX Spectrum.
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

zoon

  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Miejsce pobytu:
    Lublin
Odp: Ki czort? identyfikacja
« Odpowiedź #19 dnia: 2023.11.22, 16:51:13 »
Z boku miejsce na wlutowanie 6 isostatów... Raczej nic związanego ze Spectrum.
Suma inteligencji na planecie jest stała. Populacja rośnie.