Autor Wątek: Który adBlocker do YT na PC lepszy?  (Przeczytany 1733 razy)

ZorrO

  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Miejsce pobytu:
    UK
  • CPC AGA PSX
Który adBlocker do YT na PC lepszy?
« dnia: 2023.11.03, 00:31:59 »
YouTube bez blokera reklam bywa strasznie upierdliwy. A ostatnio jakby skuteczniej przedziera sie z reklamami mimo blokerów, a ich zmiana na inny spowodowała komunikat że jak nie wyłączysz i tu lista akurat tych co ostatnio używałem (przypadek czy ma dostęp do listy łatek) to jeszcze tylko 3 filmy i zablokujemy ci możliwość oglądania filmów.
Chyba bym zwariował bez YT, wyłączyłem. Ale widzę w proponowanych łatkach do przeglądarki (Edge) bloker-antybloków, yyy eee...

Czyli że co, blokuje możliwość sprawdzania czy mamy zainstalowany bloker?
Używał już ktoś? Działa to czy nie bardzo, Co robić?

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2434
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Który adBlocker do YT na PC lepszy?
« Odpowiedź #1 dnia: 2023.11.03, 09:34:33 »
Mam w Operze jakiś standardowy Adblocker jaki włączył mi się zaraz po zainstalowaniu tej przeglądarki, wiele różnych stron WWW jak i YT przez to pyskuje że mam go wyłączyć.
Muszę rozeznać temat z jakimś inteligentniejszym blokerem reklam bo używanie zwykłego prostego blokera jest niejednokrotnie tak samo uciążliwe jak jego brak.

Dawno temu miałem na jakimś RPi postawiony filtr DNS wywalający reklamy na zasadzie długaśnej listy spamowej o nazwie Pi Hole, jednak nie wiem jak on sobie radzi w obecnych warunkach bo RPi został potem użyty do innych projektów.
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

steev

  • *****
  • Wiadomości: 1366
  • Miejsce pobytu:
    inode 42
Odp: Który adBlocker do YT na PC lepszy?
« Odpowiedź #2 dnia: 2023.11.03, 10:30:10 »
Obecnie mam w Vivaldi zainstalowane uBlock Origin i AdBlocker for YouTube™ (wbudowany adblocker wyłączyłem dla domeny YT)
Działa jak złoto.
Machines should work. People should think.

avision

  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Miejsce pobytu:
    Dolny Śląsk
    • Latam sobie tu i tam.
Odp: Który adBlocker do YT na PC lepszy?
« Odpowiedź #3 dnia: 2023.11.03, 14:55:25 »
Na Operze mam włączony wbudowany bloker, dodatkowo Adblock Plus i uBlock Origin. Na YT nie pamiętam, kiedy widziałem reklamę i zero buntu. Komercyjnye portale często się plują ale po ponownym przeładowaniu strony jest ok.
Pozdrawiam
Wojtek

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2434
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Który adBlocker do YT na PC lepszy?
« Odpowiedź #4 dnia: 2023.11.03, 15:03:48 »
Może po prostu wykupić abonament do YT, być może wtedy zmniejszy się tam liczba reklam jak przynajmniej obiecują. (nie wiem bo nie wykupiłem) ;D
Dla operatora YT to istotne straty i być może dla tego tak sieją reklamami, zaciekle walczą z adblocker'ami i zachęcają na każdym kroku do płatnej subskrybcji.
« Ostatnia zmiana: 2023.11.03, 15:12:25 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

paroos

  • *****
  • Wiadomości: 515
  • Miejsce pobytu:
    BB
Odp: Który adBlocker do YT na PC lepszy?
« Odpowiedź #5 dnia: 2023.11.03, 15:22:06 »
Już za późno. Wcześniej informowali, że korzystając z adblocka odbierasz zarobki twórcom, którzy mają ustawione wyświetlanie reklam na swoich filmach (z czego YT ma procent oczywiście).
Gdyby autor filmów nie ustawił częstotliwości reklam i zrezygnował z monetyzacji filmu, to by nikt reklam na nim nie miał.
Więc paradoksalne większość reklam zawdzięczamy "influencerom". To ich podstawowy zarobek, dodatkowy to lokowanie produktów (często bez wspominania o tym że ich opinie są sponsorowane).

Teraz w YT chyba doszli do wniosku, że kampanie informacyjne nic nie dają i po przeliczeniu po pierwsze postanowili walczyć z adblockiem, bo drugie podnieśli cenę YT Premium.
Zła wiadomość jest taka, że w PL tylko losowo testują to blokowanie. Dlatego u większości osób adblocki nadal działają.
Z pełną kampanią zwalczającą adblocki u wszystkich dopiero będą startować. I domyślam się, że wtedy trzeba będzie conajmniej raz w tygodniu aktualizować adblocki, bo będą przestawały działać.
Kogo pierwszego zmęczy ta walka, ten polegnie.

Jest jeszcze jedna opcja wyjścia z tej sytuacji. Jak wiemy Google kilka razy więcej projektów uśmiercił, niż rozwinął.
Kluczowym kryterium jest to, że kasa musi się zgadzać. Jeśli z adblockami sukces nie będzie zadowalający, to pewnie wprowadzą drugi abonament "z reklamami".
A bez zalogowania/subskrybowania będziesz mógł obejrzeć max 3 filmy dziennie.
Z80 --> 48K, 48K+, 128K+2/+3, CPC 464/6128, C128D, Canon V-20, Panasonic FS-A1F, Sega SC-1000, Enterprise 64, NEC PC-6601/PC-8001/PC-8801mkII SR, Sharp MZ-700/MZ-2521, Sharp-X1C, Toshiba Pasopia 7, Sord M5 :)

ZorrO

  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Miejsce pobytu:
    UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Który adBlocker do YT na PC lepszy?
« Odpowiedź #6 dnia: 2023.11.03, 16:13:07 »
Podobno YT Premium to 4 piwa ale jak rozumiem co miesiąc.   A że piwa nie piję, więc musiałbym z jedzenia rezygnować, a że już jestem na odchudzającej to zdechnę. ;)

   Ciekawe czy jest ktoś kto płaci za jakiegoś blokera. Ciekawe czy są takie które wtedy jakoś lepiej działają. Z tym że mniej mi w tej chwili zależy by coś więcej blokowały a bardziej na tym by umiały siebie ukrywać. Czyli blokować blokady przed tymi co mają blokady. Wiecie o co mi chodzi.
 
   Ten bloker wykrywania blokerów który próbowałem nie działa, ale może on tylko z jakimś konkretnym działa a nie dość czytelnie o tym powiadamia. Przeglądarka 2 inne proponuje. Jak sie w któryś dzień wkurzę to po kolei będę próbował aż znajdę albo wyjdę z siebie. (tzn na spacer by sie przewietrzyć, to uratuje lapka przed wyrzuceniem za okno) ;)

   Rozbawił mnie jeden z blokerów który tuż po instalacji wywala wielką stronę z rodzajami płatności, przy czym wysokość zależy nie od stopnia usług tylko od stopnia zadowolenia, czyli takie prawie co łaska, prawie bo opcji wypróbuj za darmo nie ma. A najniższa wyższa od 4ech piw. No to zaraz klikam odinstaluj, a tu nowe okienko czemu rezygnujesz i litania opcji, klikam "bo nie zamierzam płacić za bloker", to wyświetla okienko że przecież nie trzeba płacić, wystarczy zamknąć tamtą zakładkę z płatnościami i już działa za darmo. :D  Taaa tylko że zanim je wyświetlił to już na innej zakładce zainstalowałem inny bloker. Który zdawał sie działać jakoś tak jakby poniżej radaru, tzn nie znikały reklamy kompletnie ale błyskały tylko jednym kadrem z rzadka wymagając kliknięcia w pomiń reklamę która jest na pauzie już w 1ej sek a normalnie opcja pomiń wyświetliłaby sie najszybciej po kilku sek. Myślę sobie skoro taka jest cena tego by YT nie wykrywał że mam blokera to da sie z tym żyć. Ale po 2óch godz i iluś filmikach też ją wykrył, to myślę dobra wrócę do tego blokera co z opóźnieniem sie przyznał że działa też darmo, ale YT wykrywa go natychmiast (nawet na filmach bez reklam). I znowu odinstaluj, z litanii przyczyn wybieram "bo nie działa na YT". Jak to nie działa, może wyłączyłeś by na YT nie działała, - no jakby zgadł, ale nie wie że razem z reklamami praktycznie stronę blokuje. Będą musieli popracować nad tym pomijaniem a nie tylko nad fantazyjną stroną z płatnościami. Ale żeby nie było że on taki całkiem do bani to na dailymotion działa i nie daje sie wykryć, jak inne. Wygląda jak znak stopu z napisem ABP. Do czego to doszło, że do każdego serwisu trzeba będzie inny bloker mieć.

   Ten poniżej radaru jak na razie najlepszy, od czasu do czasu trzeba go na chwilkę wyłączyć żeby YT sie nie burzył, a potem można włączyć. Mówię o AdBlock do Edge, w ikonce ma białą otwartą dłoń na czerwonym 8kącie, bo pewnie mają wersję dla innych przeglądarek także.

   Ktoś mi doradza FireFoxa, podobno jako jedyny nie kabluje Jutubowi że ktoś ma bloker włączony.  No jak mnie YT na Edge bardziej wkurzy to wypróbuję, a trochę już czasu minęło odkąd ostatnio FF używałem.

A co do wojny między reklamożercami a blokersami, eee nie pierwsza nie ostatnia, a strony nie zmienię. :)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Który adBlocker do YT na PC lepszy?
« Odpowiedź #7 dnia: 2023.11.03, 16:50:30 »
Każda przeglądarka posiada domyślnie włączone ustawienia telemetryczne.
Więc, trzeba je po zainstalowaniu wyłączyć. Nie jest to proste, łatwe i przyjemne.

Nie da się ustawić tych funkcji "raz na zawsze" jak wyłączone.
Zawsze trzeba je będzie po pewnym czasie sprawdzać i modyfikować.
To niestety, nie ma końca.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Który adBlocker do YT na PC lepszy?
« Odpowiedź #8 dnia: 2023.11.04, 19:34:18 »
Ktoś mi doradza FireFoxa, podobno jako jedyny nie kabluje Jutubowi że ktoś ma bloker włączony.

Raczej chodzi o to, że do FF jest największy wybór rozszerzeń (przynajmniej kiedyś był). Samych blokerów można znaleźć z 10. Ja przećwiczyłem kilka i zatrzymałem się na Adblock Ultimate, bo nie sprawia za dużo problemów. DO tego dodałem Disable Javascript i strony wykrywające blokera oglądam bez js.

I to nie tak, że przeglądarka kabluje, że ma blokery - to strona stosuje tricki do sprawdzenia, czy jakiś bloker się odpalił. Standardowo polega to na sprawdzeniu, czy skrypt wyświetlający reklamę został zainicjowany (w skrócie - czy istnieje <div> z predefiniowanym, unikalnym ID albo innym atrybutem).

Wszystko można oczywiście jakoś obejść. To jak wirusy i antywirusy.

Thompson

  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Który adBlocker do YT na PC lepszy?
« Odpowiedź #9 dnia: 2023.11.04, 22:56:44 »
FF: Dotychczasowy YT adBlocker, czyli Enhancer for Youtube poległ, jeśli chodzi o blokowanie reklam. Poza tym jest wart polecenia, bo ma fajne kontrolki jeśli chodzi o wyświetlanie. Do reklam polecono mi uBlock Origin i jak na razie spisuje się bez zarzutu. W necie są uwagi by go aktualizować (cokolwiek to znaczy, bo wydawało mi się, że dodatki aktualizują się automagicznie).
Chr: uBlock Origin działa również. Stosuję model opancerzonego heavy duty FF do codziennej eksploatacji, a jak coś nie działa to odpalam na czystym Chromie. Ale że nie mogłem wytrzymać z reklamami zainstalowałem uBlock Origin i działa. Jak długo, zobaczymy...