ZX Spectrum > HARDWARE

Wczytywanie gier kasetowych z telefonu (Android)

(1/13) > >>

dax:
Uzywaliscie moze "tapDancer Virtual Datasette" dla Androida ? Chce kupic ZX'a i moc wczytywac gry z telefonu z oryginalna predkoscia kaseciaka. Dlaczego pytam akurat o ten program? Ano dlatego, ze:


--- Cytuj ---Currently, tapDancer supports Commodore (TAP / T64 / PRG formats), Sinclair ZX Spectrum (TZX / TAP), Amstrad CPC (CDT), Acorn Electron / BBC (UEF), MSX (CAS) and Atari (CAS)
--- Koniec cytatu ---

Czyli 4 najwazniejsze komputery 8-bitowe obslugiwane. Chyba nie musze mowic "ktore 4" ? ;)

dax:
A jak nie uzywaliscie tego programu, to moze ktos by przetestowal z nim wczytywanie z telefonu z jedna ze wspomnianych maszyn?

martin381:
Jak dam radę to sprawdzę dzisiaj wieczorem :D

darque:
Ja używam do wgrywania playTZX. Wpisujesz nazwę gry, program sam wyszukuje plik tap czy tam tzx, pobiera go i odtwarza.
Ostatnio przestało to działać więc też przetestuje program o który się pytasz i dam znać. Generalnie to zauważyłem że głośność trzeba dawać na maxa bo jak dasz ciszej to Spectrum
nie widzi pasków. Znaczy się słychać piski ale komp ich jakby nie ogarniał i nie wyświetla tych pasków poziomych.

dax:
Przydaloby sie wiedziec czy prog daje rade. Ja na razie nie mam zadnego kompa retro. A do czasow ustawiania głowicy juz nie chce wracac :-P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej