Autor Wątek: Nie mogę sobie przypomnieć..  (Przeczytany 3853 razy)

kinio7777

  • *
  • Wiadomości: 5
  • Miejsce pobytu:
    warszawa
Nie mogę sobie przypomnieć..
« dnia: 2014.10.08, 16:31:16 »
Jak zapewne większość z was lubię wspominać stare dobre gry, gdzie grafika nie grała żadnej roli, a znaczenie miała jedynie czysta przyjemność. Nie ukrywam też, że większość obecnie wydawanych  gier już była a to co teraz wychodzi to jedynie ulepszone stare dzieła tj The Settlers, Diune II czy inni "protoplaści gatunku". Swego rodzaju nowością może być The Sims choć patrząc wstecz widzę np Lost Dutchman Mine. No dobra, trochę się rozczuliłem...
A teraz do rzeczy! Większość gier z TIMEXA pamiętam po nazwach choć w wieku 8 lat angielski był mi daleki i to jak je odczytywałem wydaje mi się co najmniej zabawne. Jest jedna gra której tytułu nie pamiętam, a chciałbym zobaczyć ją raz jeszcze:) (nie umieram). Była to gra gdzie w scenerii były różne najbardziej znane budowle świata jak Chrystus z Rio, czy Wieża Eiffla a chodziło w niej o to aby przenosić pewne przedmioty w stosowne miejsca (znicz itp). Nie jestem w stanie przypomnieć sobie tego tytułu ale zakładam, że w tak wyselekcjonowanym towarzystwie na pewno ktoś zna odpowiedź.

Trahald

  • **
  • Wiadomości: 65
  • Miejsce pobytu:
    Piaseczno
Odp: Nie mogę sobie przypomnieć..
« Odpowiedź #1 dnia: 2014.10.10, 19:49:30 »
ZX Spectrum+ (Stavi 128kB), FDD3000 (Stavi) 3,5' 5,25', divIDE

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Nie mogę sobie przypomnieć..
« Odpowiedź #2 dnia: 2014.10.12, 07:30:42 »
Na WOS nie pograsz. Jest np. tu (link)
AY Music, ULA plus.

kinio7777

  • *
  • Wiadomości: 5
  • Miejsce pobytu:
    warszawa
Odp: Nie mogę sobie przypomnieć..
« Odpowiedź #3 dnia: 2014.10.13, 08:29:16 »
Dokładnie tak! Bardzo, bardzo dziękuję. Niewątpliwie zagram i tym samym odmłodzę się na chwilę:)