Autor Wątek: Gra - The ABDUCTION of Oscar Z: nie działa  (Przeczytany 690 razy)

DiskDoctor

  • **
  • Wiadomości: 80
  • Miejsce pobytu:
    Rzeszów
Gra - The ABDUCTION of Oscar Z: nie działa
« dnia: 2024.02.15, 19:22:13 »
Witam po przerwie.

Oglądałem niedawno film na YT w stylu Top 40 CPC.  Jedna gra przykuła moją szczególną uwagę -- The ABDUCTION of Oscar Z. To jedna z lepszych gier na CPC.  Zatem ściągnąłem ją na swojego 6128 i niestety nie działa.  Obie wersje z sieci.  Ekran jest BW i są zakłócenia.  Chyba to działa tylko na GX4000.  Na jednym forum (https://www.cpcwiki.eu/forum/software-related/the-abduction-of-oscar-z-on-a-real-cpc/) znalazłem info że to jakiś znany bug jest.

Może ktoś z Was wie gdzie (jeśli jest) jest działająca wersja na 6128?  Z góry dziękuję.
ZX Spectrum 128K + Unrainer + Stereo + DivMMC /// Amstrad CPC 6128 + CRTC 0 / 1 + reset + USB Floppy Emulator

ZorrO

  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Miejsce pobytu:
    UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Gra - The ABDUCTION of Oscar Z: nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: 2024.02.16, 09:00:32 »
Ja ten wątek zrozumiałem tak że działa dobrze na emulatorach i niektórych LCD, a źle na CRT. Coś tam nie taki sygnał synchronizacji wysyła. Ale autor jest świadom problemu nawet mu podpowiadali w których rejestrach to trzeba zmienić i obiecuje że to poprawi gdy tylko znajdzie czas.

DiskDoctor

  • **
  • Wiadomości: 80
  • Miejsce pobytu:
    Rzeszów
Odp: Gra - The ABDUCTION of Oscar Z: nie działa
« Odpowiedź #2 dnia: 2024.02.16, 10:12:41 »
Szkoda że to tyle trwa. Świetna gra!
ZX Spectrum 128K + Unrainer + Stereo + DivMMC /// Amstrad CPC 6128 + CRTC 0 / 1 + reset + USB Floppy Emulator