Autor Wątek: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun  (Przeczytany 23565 razy)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6678
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #30 dnia: 2016.11.23, 18:31:39 »
Mnie się podobała ekranizacja "Człowieka z wysokiego zamku". Fajnie się oglądało.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #31 dnia: 2016.11.23, 18:32:46 »
Ano, niedługo drugi sezon :)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4698
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #32 dnia: 2016.11.23, 19:53:15 »
Ogolnie cos ostatnio bieda z fantastyką. Jak ktos ma dostep to polecam "Przenicowany swiat " Strugacckich, Rosjanie zrobili calkiem niezly film. Nawet byl swojego czasu do obejrzenia na YT. ;)  Z nawet niezlych pozycji tez jest miniserial pt "22.11.63 ".

Harrison moze i wielki nie byl ale "Bill, bohater galaktyki" to jednak fajna ksiazka. Z drugiej strony, jak ja maja tak sfilmowac jak " Gre Endera" to moze lepiej niech nie ruszaja. ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6678
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #33 dnia: 2016.11.23, 21:15:08 »
Kiedyś, to ludzie mieli pomysły. A teraz, tylko zombi i zombi ... Boję się otworzyć lodówkę :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #34 dnia: 2016.11.23, 23:19:16 »
Mnie się podobała ekranizacja "Człowieka z wysokiego zamku". Fajnie się oglądało.

I "Człowieka..." też zrobili! Stanowczo dziś dzień dobrych wiadomości :)

Ogolnie cos ostatnio bieda z fantastyką. Jak ktos ma dostep to polecam "Przenicowany swiat " Strugacckich, Rosjanie zrobili calkiem niezly film. Nawet byl swojego czasu do obejrzenia na YT. ;)  Z nawet niezlych pozycji tez jest miniserial pt "22.11.63 ".

Harrison moze i wielki nie byl ale "Bill, bohater galaktyki" to jednak fajna ksiazka. Z drugiej strony, jak ja maja tak sfilmowac jak " Gre Endera" to moze lepiej niech nie ruszaja. ;)

Nie dałem rady obejrzeć "Przenicowanego świata", aktor grający Maksyma pasuje bardziej do boys-bandu, a film za bardzo surowo-realistyczny. Z tego samego powodu nawet nie próbowałem "Trudno być bogiem", który w średniowiecznym realiźmie osiągnął level "double expert pro extended plus".
Harrisona podobała mi się "Planeta śmierci". Moim zdaniem nawet pasuje do komiksowo-superbohaterskiego nurtu jaki lansują amerykanie, więc mogliby zrobić ;)

Artu2tu

  • ****
  • Wiadomości: 284
  • Miejsce pobytu:
    Prawie Szczecin.
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #35 dnia: 2016.11.24, 06:28:45 »
Cudze chwalicie... A LEM?  Chociaż... Znów pewnie się okaże ze w całej ekranizacji najważniejsza była dupa Clooneya.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2050
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #36 dnia: 2016.11.24, 09:04:59 »
Osobiście Lema nie trawię, ale owszem trochę czytałem. I większość poważnych rzeczy należy albo do kategorii "nie da się zrobić za sensowne pieniądze albo wyjdzie kicha" albo do "filmu dla trzech osób nie opłaca się kręcić". No chyba, że podejść jak do "Kongresu Futurologicznego" i zrobić animkę.

Ale ja tam jakoś na brak fantastyki nie narzekam, choć oczywiście wszyscy wiedzą, że oglądam raczej pozycje rozrywkowe niż kino ambitne ;)
W tym sezonie sporo nowych rozrywkowych pozycji serialowych szeroko pojętego SF:
- kończy się już pierwszy sezon "Westworld" - moim zdaniem zajebiście zrobiony mimo, że "remake"
- pozytywnie wypada "Dirk Gently's Holistic Detective Agency" - serial bardzo "Adamsowy"
- lekkie (choć w zamyśle dość rozbudowane) podejście do podróży w czasie w "Timeless"
- znacznie cięższe podejście do podróży w czasie (choć na razie nie do końca widać jak się rozwinie) w "Travelers"
- nietypowe podejście postapokaliptyczne z wampirami w "Van Helsing"
- dystopijne "Incorporated" - po pilocie trudno powiedzieć co z tego wyjdzie, ale wygląda ślicznie ;)

To z nowych rzeczy. Do tego dalsze ciągi które już się zaczęły albo zaczną się jeszcze w tym sezonie:
- mocno nieamerykańskie podejście do świadomych androidów w "Humans"
- "superheroesowa" trójka DC - "Arrow", "The Flash" i "Legends of Tomorrow"
- j.w. Agents of SHIELD - z początku sezonu trochę nie było wiadomo co dalej ale chyba się rozkręciło
- wzmiankowany wyżej drugi sezon "The Man In The High Castle" - zobaczymy jak wyjdzie oryginalny materiał bo o ile pamiętam książkę, to "obrobili" ją w pierwszym sezonie
- "Colony", które w pierwszym sezonie jakby nie do końca pokazało pazurki, ale moim zdaniem ma potencjał
- space-operowe "The Expanse" - SF bez latania szybciej niż światło z mnóstwem pokręconych wątków
- klasycznie space-operowe "Dark Matter" tym razem z lataniem szybciej niż światło
- znacznie lżejsze również space-operowe choć trochę bardziej kameralne "Killjoys"

To tak na szybko z rzeczy bardziej SF jeśli komuś nie przeszkadza forma odcinkowa :)

Artu2tu

  • ****
  • Wiadomości: 284
  • Miejsce pobytu:
    Prawie Szczecin.
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #37 dnia: 2016.11.24, 09:33:53 »
Arrival?   Może się podobać. Co do seriali, Pirx by się nadawał.

Z chęcią bym zobaczył jednak (przepraszam, na chwilke zmienie tematyke) filmy opowiadajace o pogromcy zwierzat (Sokole Oko), tylko ze po "Ostatnim Mohikaninie" chyba juz się nie da tego lepiej zrobić.

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #38 dnia: 2016.11.24, 11:07:23 »
Cudze chwalicie... A LEM?  Chociaż... Znów pewnie się okaże ze w całej ekranizacji najważniejsza była dupa Clooneya.

Ale "Solaris" Soderbergha to romans, chociaż mówią w nim o polu Higgsa ;) Niemniej Lemowi się spodobało. Albo spodobała mu się zapłata, bo wyrażał się umiarkowanie przychylnie. "Solaris" Tarkowskiego trochę go wkurzyło. Podobno była niezła awantura...

Popieram pomysł z serialem o Pirxie.
Lemofanom polecam TVP Kultura, co jakiś czas prezentują te stare czarno-białe nowelki: widziałem Tarantogę, "Profesora Zazula", trafiłem na "Przyjaciela" (nawet nie wiedziałem że to zrobili) i "Wiernego robota" nakręconego zupełnie antycznymi kamerami, którymi źródła światła wychodzą czarne :o Trafiłem też na tym kanale na "Pierwszy pawilon" i "Poprzez piąty wymiar".

kasztelan

  • ***
  • Wiadomości: 101
  • Miejsce pobytu:
    pl
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #39 dnia: 2016.11.24, 20:01:53 »
A ja polecam : "Zapomnij o Ziemi C. C. MacApp" - W zasadzie to jej nie czytałem a wręcz oglądałem oczami wyobraźni nastolatka. Dziś dalej mi się podoba choć widzę że autor nie wykorzystał pomysłu do końca i nie stworzył swojego uniwersum na kształt Gwiezdnych Wojen. "Paroksyzm numer minus jeden" Ryszard Głowacki - styl nie powala ale pomysł ciekawy. Na koniec oczywiście polecę serial i filmy  spod znaku Battlestar Galactica.
UPS - dostarczamy awizo, paczka do odbioru w mięsnym!

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #40 dnia: 2016.11.25, 19:32:49 »
Widzę że jestem mocno do tyłu z nowościami SF, bo z wymienionych oglądam jedynie "Humans".
Druga seria leci na brytyjskim Channel 4 w niedzielne wieczory. Do pierwszej przyciągnęły mnie spoty reklamowe z ładną laską. A druga mniej mi się podoba bo i tak wolnawą akcję spowolnili jeszcze bardziej jakby im płacili za ilość odcinków.

A propo świadomych siebie robotów to słuchałem ostatnio podcastów o transhumaniźmie, sztucznej inteligencji i technologiach przyszłości z  nocneradio.pl  to tak jakby ktoś nie miał co robić. ;)  Ja nie mam w trakcie dłuuugich dojazdów do pracy. :D
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

popocop

  • *****
  • Wiadomości: 834
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #41 dnia: 2018.06.22, 09:38:49 »
Podobno kręcą szóstego Terminatora:
https://www.imdb.com/title/tt6450804/?ref_=nm_flmg_act_1

Z opisu wynika, że nie będzie to kontynuacja "T: Genisys", i że ma wystąpić Linda Hamilton.
http://bloody-disgusting.com/movie/3502383/first-look-linda-hamilton-now-filming-terminator-sequel/
ZX Spectrum +2 & PicoDiv SD,
Timex 2048 & divIDE 57c

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #42 dnia: 2018.06.22, 14:56:44 »
A Roadside Picnic przepadł po pilocie. Szefostwo obejrzało i nie polubiło :(
Może jakaś inna sieć kupi, ale na razie nie ma chętnych...

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #43 dnia: 2018.06.22, 18:57:54 »
E no jedna z tych laleczek Natalia Reyes co ma tam wystąpić jest fajna.

Ale o co chodzi, że Szwarcuś już jest obsolete?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Terminator: Genisys - oficjalny zwiastun
« Odpowiedź #44 dnia: 2019.05.26, 20:09:32 »
Podobno kręcą szóstego Terminatora:
https://www.imdb.com/title/tt6450804/?ref_=nm_flmg_act_1

Z opisu wynika, że nie będzie to kontynuacja "T: Genisys", i że ma wystąpić Linda Hamilton.
http://bloody-disgusting.com/movie/3502383/first-look-linda-hamilton-now-filming-terminator-sequel/

Terminator: Dark Fate. Premiera u nas: 8.11.2019
Kolejny Terminator opisany jako sequel T2.
Zwiastun: https://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1+polski-50220
"Kiedy Sarah Connor jest bardziej przerażająca niż aktualny Terminator"
Tak naprawdę Terminator jest tu mniej straszny niż Ace Ventura!
Chyba poczekam, aż będzie w TV. I to w niedzielę...