Autor Wątek: Problem z divIDE+/esxDOS 0.8.0  (Przeczytany 4190 razy)

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Problem z divIDE+/esxDOS 0.8.0
« dnia: 2013.02.12, 17:10:04 »
Heh - w końcu odpaliłem sobie to cudo, ale napotkałem pewien problem. Opiszę jednak krok po kroku...

1. Na kartę CF wgrałem esxDOS 0.8.0 i kilka plików do testów.
2. Uruchomiłem sprzęt (ze spacją) i wszystko odpaliło OK.
3. Uruchomiłem kilka programów i również wszystko ruszyło.
4. Wyjąłem kartę i dograłem kilka plików pod PC.
5. Uruchomiłem i wszystko działało OK.
6. Zaczęliśmy (z Krissem i Scalmanem) testować funkcje .tapIN/.tapOUT, tworzyliśmy nowe pliki, kasowanie etc. czyli wszystko co się stosuje przy normalnym użytkowaniu. Działało OK.
7. Chciałem dograć kolejne pliki na kartę korzystając z PC i się okazało, że czytnik "padł"... Karta normalnie działała przy pracy z divIDE+ natomiast nie można jej było czytać za pomocą czytnika USB podpiętego do PC.
Dzisiaj poszedłem do sklepu i pierwszym krokiem przed zakupem było sprawdzenie karty w innych czytnikach. Okazało się, że również nie można jej odczytać. Na Spectrum z divIDE wszystko jednak działa...

Pytanie: jaka przyczyna? Spotkał się ktoś z czymś takim?
Czy możliwe, że jest jakiś błąd/niedociągnięcie w obsłudze zapisu na FAT32 pod divIDE/esxDOS 0.8.0? Może coś w tablicy alokacji, jakaś suma kontrolna etc.? Bo wszystko wskazuje na to, ze odkąd ZX coś zapisał na karcie, to nie jest możliwe jej używanie w PC.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Problem z divIDE+/esxDOS 0.8.0
« Odpowiedź #1 dnia: 2013.02.12, 17:42:33 »
Jesli to nie problem, to zrob format karty i zobacz czy cos dalo. Moze cos sie popisalo w zlym miejscu.
Ja ostatnio walczylem przez wiele godzin z migracja dysku w laptopie na wiekszy, bo idioci w 'quick migration guide' nie napisali,
ze nowy dysk musi byc w laptopie, a nie podlaczony przez USB.  >:(

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Problem z divIDE+/esxDOS 0.8.0
« Odpowiedź #2 dnia: 2013.02.23, 23:44:46 »
Pyza, i jak się skończyła ta historia?

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Problem z divIDE+/esxDOS 0.8.0
« Odpowiedź #3 dnia: 2013.02.24, 21:47:32 »
Sformatowałem kartę, nagrałem ponownie parę plików testowych, przeprowadziłem podobne próby jak poprzednio i na razie działa.
Nie mam pojęcia co mogło być przyczyną problemu. Może luźna wtyczka USB od czytnika - poszły jakieś impulsy i coś nabruździły... Ciężko określić. Temat na razie do zamknięcia i mam nadzieję, że nie będzie więcej potrzeby go otwierać :)
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...