Autor Wątek: Currah Speech jak podłączyć  (Przeczytany 2479 razy)

rafid

  • **
  • Wiadomości: 78
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Currah Speech jak podłączyć
« dnia: 2020.12.05, 18:43:57 »
Mam pytanie czy interfejs Currah Speech można podłączyć do zx spectrum 48 plus z przerobionym wyjściem RF na A/V mod ? Mam tylko spectrumy z przerobionym wyjściem RF.

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Currah Speech jak podłączyć
« Odpowiedź #1 dnia: 2020.12.05, 20:46:40 »
https://k1.spdns.de/Vintage/Sinclair/82/Peripherals/Currah%20uSpeech/

"Audio is not output separately. So to use it, you must connect the Specci to your telly via aerial TV socket.
this is not completely true: the audio signal was also available on the 3.5mm plug. You could plug this into any audio amplifier like your HiFi equipment."

Musisz sprawdzić to info, bo jak miałem kiedyś CS to bawiłem się tylko RF. Sprawdź po prostu co leci na wtyczce jack z interfejsu.

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Currah Speech jak podłączyć
« Odpowiedź #2 dnia: 2020.12.05, 21:31:38 »
trzeba zmodować Curraha, żeby użyć z kompem mającym composite mod. To działa przez RF oryginalnie.
dużo sprzętu mało czasu.

rafid

  • **
  • Wiadomości: 78
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Currah Speech jak podłączyć
« Odpowiedź #3 dnia: 2020.12.05, 21:40:44 »
Dzięki za pomoc.

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Currah Speech jak podłączyć
« Odpowiedź #4 dnia: 2020.12.05, 22:09:35 »
trzeba zmodować Curraha, żeby użyć z kompem mającym composite mod. To działa przez RF oryginalnie.

Niby tak ale spójrz na linka, którego dałem wyżej - gościu twierdzi, że audio z fejsa jest też dostępne na wtyczce Jack wychodzącej z niego, tej, którą podłącza się do MIC w ZX. Dlatego pisałem do Rafida, żeby to sprawdził.

rafid

  • **
  • Wiadomości: 78
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Currah Speech jak podłączyć
« Odpowiedź #5 dnia: 2020.12.06, 14:34:08 »
Po podłączeniu wtyczki jack mono z interfejsu Currah Speech do prostych głośniczków ze wzmacniaczem spectrum przemówił. Specyficzna angielszczyzna. Prawie jak HAL 9000 w konwersacji z dr Chandra ze znanego klasyka "2001 Odyseja Kosmiczna". Mam swojego HAL-a 48+. Dzięki za podpowiedz.