Autor Wątek: potrzebne logo speccy  (Przeczytany 6159 razy)

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1643
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
potrzebne logo speccy
« dnia: 2014.10.11, 20:31:02 »
robie teraz naklejki firmowe i chcialbym dodatkowo zrobic naklejke na divie i naklejke z logo speccy.pl. jest szansa na otrzymanie grafiki loga speccy.pl?  grafike divide juz mam od zaxona.
a logo speccy chce nakleic na timexa i na zx spectrum +2
jak ktos chce tez to piszcie to zrobie wiecej.
moje marzenie: Timex 2048 128K

Ziutek

  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
  • Ziutek/ESI
Odp: potrzebne logo speccy
« Odpowiedź #1 dnia: 2014.10.11, 20:40:59 »
Proszę
Skype: swengi (nie zawsze online znaczy że jestem przy kompie)

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1643
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: potrzebne logo speccy
« Odpowiedź #2 dnia: 2014.10.13, 07:45:04 »
ok, dzięki ale potrzebne chyba w corelu a nie w pdf
moje marzenie: Timex 2048 128K

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: potrzebne logo speccy
« Odpowiedź #3 dnia: 2014.10.13, 08:07:19 »
Zasadniczo wykorzystanie logo speccy.pl proszę zawsze uzgadniać z Tygrysem - to jemu przekazałem prawa do dysponowania logo. Jeśli on się zgodzi to mogę podesłać źródłowe SVG - Corel powinien potrafić je otworzyć.

Ziutek

  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
  • Ziutek/ESI
Odp: potrzebne logo speccy
« Odpowiedź #4 dnia: 2014.10.14, 23:45:29 »
Hmm, to po co ja te rysowałem ? :) A źródłowy jest w corelu, tyle, że pdf jest formatem bardziej uniwersalnym dla większości programów. A uzgadnianie użycia loga do dwóch naklejek użytych prywatnie to chyba za duże wymagania. Jakoś przy naklejkach do masakratora nie było problemów.
Skype: swengi (nie zawsze online znaczy że jestem przy kompie)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: potrzebne logo speccy
« Odpowiedź #5 dnia: 2014.10.15, 09:01:21 »
Hmm, to po co ja te rysowałem ? :)

A nie mam pojęcia ;)

Cytuj
A źródłowy jest w corelu, tyle, że pdf jest formatem bardziej uniwersalnym dla większości programów.

Ani CDR ani PDF nie są uniwersalnymi formatami. CDRy otwiera w 100% poprawnie w zasadzie wyłącznie Corel, PDF jest zasadniczo elektronicznym wydrukiem i nie jest przeznaczony do dalszej obróbki a i z jego otwieraniem też bywa różnie.

Cytuj
A uzgadnianie użycia loga do dwóch naklejek użytych prywatnie to chyba za duże wymagania.

O innych projektach swojego autorstwa też tak będziesz mówił? ;)
Mnie tam w zasadzie rybka, ale kiedyś rozmawialiśmy o tym z Tygrysem i uzgodnienie było takie, że to on decyduje kto i do czego będzie mógł logo użyć, żeby zawsze było jasne kto i do czego.

Cytuj
Jakoś przy naklejkach do masakratora nie było problemów.

Wtedy to była trochę inna sytuacja - Zaxon ma oficjalny "endorsement" speccy.pl - logo (specjalnie robiłem wersję mono do nadruku na płytki) jest nawet na płytkach jego urządzeń.

Moje zdanie przedstawiłem - oficjalnie dysponentem praw do logo speccy.pl jest Tygrys i z nim proszę takie sprawy uzgadniać.

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1643
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: potrzebne logo speccy
« Odpowiedź #6 dnia: 2014.10.15, 09:30:28 »
już nie trzeba, wystarczył pdf
swoje naklejki dziś odbieram
a arkusz A3 z logiem speccy.pl wysyłam Tygrysowi, mogę wydrukować więcej
moje marzenie: Timex 2048 128K

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1643
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: potrzebne logo speccy
« Odpowiedź #7 dnia: 2014.10.15, 14:33:00 »
tak wyglądają te naklejki
zrobiłem więcej, parę sobie zostawię a resztę mogę rozdać, za wydruk nic nie chcę bo 10zł brutto arkusz mnie kosztował a i tak robiłem swoje firmowe więc wyszły grosze, na arkuszu A3 mieści się 160 szt
ale kwestia wysyłki pocztą, jak mam wysłać listem zwykłym w kopercie to będzie po 2zł za samą wysyłkę, żeby było uczciwie to po 1 szt wysyłam lub 1 komplet
mam 17szt z divide i 14szt ze speccy.pl do rozdania
moje marzenie: Timex 2048 128K

hsimpson

  • *****
  • Wiadomości: 731
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: potrzebne logo speccy
« Odpowiedź #8 dnia: 2014.10.15, 15:21:46 »
Byłbym chętny na jeden komplet.

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: potrzebne logo speccy
« Odpowiedź #9 dnia: 2014.10.15, 16:59:49 »
To i ja poproszę 1kpl. Można prosić dane i kwote przelewu.
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

Ziutek

  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
  • Ziutek/ESI
Odp: potrzebne logo speccy
« Odpowiedź #10 dnia: 2014.10.15, 22:43:21 »
PDF jest zasadniczo elektronicznym wydrukiem i nie jest przeznaczony do dalszej obróbki a i z jego otwieraniem też bywa różnie.
No tu w połowie się mylisz. Jest zasadniczo wydrukiem - owszem, nie jest przeznaczony do obróbki - tylko jeśli sobie osoba go tworząca nie życzy, normalnie pdf ma/może mieć takie same informacje jak plik AI czy CDR z tą różnicą że zapisane w PostScripcie no a PostScript to już wszystkie programy do dtp obsłużą (gorzej lub lepiej).
Skype: swengi (nie zawsze online znaczy że jestem przy kompie)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: potrzebne logo speccy
« Odpowiedź #11 dnia: 2014.10.15, 22:50:29 »
PDF jest zasadniczo elektronicznym wydrukiem

Gdyby tak faktycznie było, nie miałby zaimplementowanych hiperlinków...
Bo kto kliknie linka na papierze? :)

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: potrzebne logo speccy
« Odpowiedź #12 dnia: 2014.10.15, 23:01:16 »
Chuck Norris kliknie linka na papierze! ;D

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: potrzebne logo speccy
« Odpowiedź #13 dnia: 2014.10.15, 23:11:23 »
I jak to mawiają gimbusy, Twoja stara klika linki na wydrukach ;)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: potrzebne logo speccy
« Odpowiedź #14 dnia: 2014.10.16, 08:19:44 »
PDF jest zasadniczo elektronicznym wydrukiem i nie jest przeznaczony do dalszej obróbki a i z jego otwieraniem też bywa różnie.
No tu w połowie się mylisz. Jest zasadniczo wydrukiem - owszem, nie jest przeznaczony do obróbki - tylko jeśli sobie osoba go tworząca nie życzy, normalnie pdf ma/może mieć takie same informacje jak plik AI czy CDR z tą różnicą że zapisane w PostScripcie no a PostScript to już wszystkie programy do dtp obsłużą (gorzej lub lepiej).

Ja to wszystko wiem. Tylko ta połowa w której wg ciebie się  mylę to tak nie do końca połowa ;)

PDF z założenia jest formatem "prezentacyjnym" przeznaczonym do wymiany formatowanych dokumentów pomiędzy systemami niekoniecznie posiadającymi zgodne ze sobą oprogramowanie. To, że w pewnym momencie kolejne programy do DTP zaczęły nabywać umiejętności parsowania postscriptu i co za tym idzie również otwierania PDFów nie było intencją twórców formatu. Co więcej "edycja" PDFa w większości wypadków nie jest jego edycją a jedynie importem i eksportem co powoduje zwykle utratę części metadanych zawartych w takim dokumencie.

A co do kwestii tego, że - jak piszesz "nie jest przeznaczony do obróbki - tylko jeśli sobie osoba go tworząca nie życzy" to również nie jest to do końca prawda. Standard PDF zawiera opcję "zabezpieczenia" dokumentu - można w nim zablokować kilka różnych opcji (w tym możliwość drukowania, kopiowania fragmentów, modyfikacji zawartości itp.), ale takie zabezpieczenie jest właściwie wyłącznie "grzeczną prośbą". Jeśli twój czytnik/edytor/inny program nie będzie chciał, to nie musi tej "prośby" słuchać i może znaczniki spokojnie zignorować - programy open source zwykle albo mają opcję pozwalającą włączyć ignorowanie tych zaleceń albo ignorują je "z założenia" ;)