Autor Wątek: Polityczna poprawność w IT  (Przeczytany 2918 razy)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Polityczna poprawność w IT
« Odpowiedź #15 dnia: 2020.06.17, 00:30:22 »
Ilość sylab w poszczególnych linijkach jest zbyt różna żeby się dobrze czytało.

I trochę mało życiowy. No bo czarny rozrabiaka w Ameryce i nie w gangu?
A poza tym amerykańskie mamy dają dzieciom Colę, a nie mleko.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Polityczna poprawność w IT
« Odpowiedź #16 dnia: 2020.06.17, 00:45:34 »
Po prostu napisz swoją, lepszą wersję  ;D

Niezła patologia by wyszła gdyby 7-latek brylował w gangu  :-X (ale życie pewnie pisze ciekawsze historie)
Dzieci lubią Colę i czasem nawet kokę ... ale ja nie o tym i by pewnie nie uciekał przy tym mamie ;D
Moja propozycja była przygotowana tak na szybko, z pominięciem elementów kryminalistycznych i kolidujących kulturowo.
Poprawność polityczna wymaga czasem pewnych uproszczeń...
« Ostatnia zmiana: 2020.06.17, 01:05:43 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Polityczna poprawność w IT
« Odpowiedź #17 dnia: 2020.06.17, 07:31:04 »
A poza tym amerykańskie mamy dają dzieciom Colę, a nie mleko.

Cola i Pepsi też są rasistowskie, bo są czarne! Domagam się przywrócenia produkcji i dostępności poza Japonią "White Coke" i oraz żądam wprowadzenia tęczowego pepsi, bo czuję się dyskryminowany!
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Polityczna poprawność w IT
« Odpowiedź #18 dnia: 2020.06.17, 08:06:58 »
Czytam bzdury, które wypisujecie i niestety tracę zbiorowy szacunek do użytkowników naszego forum.

Nadmiar poprawności politycznej może wydawać się śmieszny. Problem w tym, że nie was dotyczy to, co się dzieje w USA, a stąd się biorą te wszystkie zmiany. Śmiejecie się, bo jesteście białymi, prawdopodobnie w większości heteroseksualnymi, facetami po czterdziestce (przynajmniej większość z was) w białym kraju. Tyle, że tu się zupełnie nie ma z czego śmiać.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Polityczna poprawność w IT
« Odpowiedź #19 dnia: 2020.06.17, 08:20:54 »
Mat, niestety strzeliłeś kulą w płot, bo mieszkam w kraju miltikulti, a w pracy "białasy" są w mniejszości.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Polityczna poprawność w IT
« Odpowiedź #20 dnia: 2020.06.17, 08:28:18 »
I? Niczego się nie nauczyłeś?

Poza tym UK w porównaniu z USA jest nadal prawie białym krajem. Tak - jest tam znacznie więcej kolorowych niż u nas, ale nie są traktowani tak jak w USA.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Polityczna poprawność w IT
« Odpowiedź #21 dnia: 2020.06.17, 08:40:29 »
Zostałem rasistą, tak. Przestałem także być tolerancyjny, jeśli ktoś przyjeżdża do naszej części świata i narzuca nam swoją kulturę i zasady, mówi, że nie będzie szanował prawa stanowionego w kraju do którego przyjechał. Nie jestem tolerancyjny dla głupoty oraz kiedy ktoś mi w twarz mówi, kiedy skończą się mu argumenty do dyskusji "dyskryminujesz mnie do jestem czarny/zielony/różowy" albo "dyskryminujesz mnie, bo jestem muzułmaninem/hindusem". Albo na wejściu słyszę "jestem czarny/biały/muzułmaninem/hindusem/żydem/ufoludkiem i musisz mnie szanować ale nie będę Ciebie słuchał" to we mnie budzi się rottweiler. Albo kiedy ktoś łazi po firmie, która z założenia jest światowa, niby apolityczna i bezreligijna, namawia mnie wprost w godzinach pracy, że muszę poznać jego kulturę/religię i muszę przyjść do meczetu/świątyni. Oczywiście jest śmiertelnie obrażony, kiedy mówię NIE, oraz słyszę, że jestem nietolerancyjny. Ale na moją grzeczną odpowiedz "OK, przyjdę, ale Ty tez przyjdź w Wielki Piątek do kościoła" leci do kadr, aby naskarżyć na mnie, że ja go indoktrynuję w pracy oraz żąda postępowania dyscyplinarnego (tak, miałem taki przypadek).

W pracy nawet doszło do kuriozum, w biurze mamy 23 narodowości, 10 religii i co .. tylko osoby bijące głową 5x dziennie na wschód mają swój pokoik, gdzie rozkładają swoje dywaniki. Bo im się k... należy. Niewierny, jest tam intruzem. To że z 7.5h pracy na swoje modły wykorzystują 5 x 15min jest OK (+45 min wolnego na lunch).

Ty widzisz, to co media Tobie pokazują, ja w tym żyję.

Moim najepszym współpracownikiem był młody gej, wśród znajomych mamy osoby transeksualne, a także miksturę religii i kultur. ALE nikt z tego nie robi wielkiego halo, nie obnosi się z tym i każdy każdego chętnie wysłucha, pozna ze zwykłej ciekawości i otwartości na drugiego człowieka i świat.

Swoją drogą Polacy w UK, to też obywatele drugiej kategorii, ale sami na to zapracowaliśmy. Polak w UK/Niemczech, to taki biały ledwo tolerowany murzyn.
« Ostatnia zmiana: 2020.06.17, 08:52:36 wysłana przez Klaud »
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Polityczna poprawność w IT
« Odpowiedź #22 dnia: 2020.06.17, 08:56:26 »
@Klaud nie widzę co mi media pokazują, bo nie słucham/oglądam/czytam tradycyjnych mediów. To o czym piszesz znam i oczywiście potępiam, ale stawanie się - jak sam napisałeś - rasistą bo ktoś cię indoktrynuje jest popadaniem z jednej skrajności w drugą.

Poza tym UK jest zdecydowanie bardziej "cywilizowane" niż USA skąd rasizm i nietolerancja za pośrednictwem mediów wylewają się na świat. Tyle, że u ciebie jest to kwestia "murzyna/muzułmanina/ufoludka", który próbuje cię nawracać na swoje poglądy a w USA jest to kwestia policjantów mordujących czarnych wyłącznie za to (i nie czarujmy się - jest to wyłączny powód), że są czarni.

A nabijanie się z tego, że PC stara się doprowadzić do tego, żeby było normalnie jest moim zdaniem co najmniej niesmaczne. Tak PC jest w nadmiarze średnim rozwiązaniem, ale podobnie do innych mechanizmów współżycia społecznego póki nie wymyślimy czegoś lepszego musimy żyć z tym co mamy.

Polak w UK/Niemczech, to taki biały ledwo tolerowany murzyn.

Ale możesz zacytować przykład kiedy w UK/Niemczech pijany Polak został zastrzelony/uduszony przez bandę policjantów za to, że jest Polakiem?

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Polityczna poprawność w IT
« Odpowiedź #23 dnia: 2020.06.17, 08:59:22 »
Robi sie niefajnie. Zamykam wątek.