ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Willem pod linuxem

(1/2) > >>

kasztelan:
Jako że windows'a nie używam od dość dawna a zaszła potrzeba zaprogramowania kilku układów (dla kolegi) próbuję ujarzmić mojego starego willema pod linuxem i mam problem. Konfiguracja :

1. Karta PCI - 1xLPT + 2xCOM (chip netmos), moje mobo nie posiada fizycznie tych portów a w biosie są wyłączone.
2. Programator Willem 4.0
3. Program Geepro (działa natywnie pod linuxem)

Powyższa konfiguracja działa bardzo dobrze, program wykrywa programator jako parport0 i programuje. Niestety biblioteka obsługiwanych układów jest mniej niz skromna.
Dlatego próbuję programu willem eprom (pod Wine) i tu są schody bo LPT jest na adresie c030 a takiego program nie obsługuje. W pliku IO.ini mozna wpisać adres ale w moim przypadku niczego to nie zmienia. Skutek taki że programator nie jest wykrywany. Zawsze mogę doinstalować XP'ka ale wolałbym opanować to pod linuxem. Może ktoś z Was przerabiał taki temat albo jest bardziej biegły z pingwina i wie czy można i jak zmienić adres portu LPT.

PROTON:
Zainstaluj vmware palyer, ściągnij win 98 se: https://winworldpc.com/download/3DD43CC6-18DA-11E4-99E5-7054D21A8599
Pod VMware zmapuj LPT i odpal oprogramowanie do Willema pod Windowsem.
Tak samo poradziłem sobie z uruchomieniem Willema pod Windows10.

kasztelan:
Nigdy nie bawiłem się virtualką ale zawsze musi być pierwszy raz. Spróbuję.

hsimpson:
Na Linuksie do wirtualizacji to polecam natywny KVM :). Jest też do niego ciekawa konsola graficzna "vm-manager" w której zmapujesz dowolne urządzenie pod pożądany port.

kasztelan:

--- Cytat: hsimpson w 2015.12.28, 12:41:44 ---Na Linuksie do wirtualizacji to polecam natywny KVM :). Jest też do niego ciekawa konsola graficzna "vm-manager" w której zmapujesz dowolne urządzenie pod pożądany port.

--- Koniec cytatu ---

Nie można połączyć z biblioteką libvirt.

Verify that:
 - The 'libvirt-bin' package is installed
 - The 'libvirtd' daemon has been started
 - You are member of the 'libvirtd' group

Libvirt URI is: qemu:///system

Traceback (most recent call last):
  File "/usr/share/virt-manager/virtManager/connection.py", line 1027, in _open_thread
    self.vmm = self._try_open()
  File "/usr/share/virt-manager/virtManager/connection.py", line 1009, in _try_open
    flags)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/libvirt.py", line 105, in openAuth
    if ret is None:raise libvirtError('virConnectOpenAuth() failed')
libvirtError: Failed to connect socket to '/var/run/libvirt/libvirt-sock': Nie ma takiego pliku ani katalogu

Za to uwielbiam linuxa, rzadko udaje sie cokolwiek zainstaiować nawet z repozytoriów tak od ręki. Zawsze godziny szukania! Ja to lubię ale inni nie i dlatego linux zawsze będzie systemem niszowym. Zatem idę na poszukiwania do wuja googla  :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej