ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Atari na początek...

(1/13) > >>

PABB:
W związku z tym, że część z Was ma spore doświadczenie z produktami tej marki, może podpowiecie w co powinienem się zaopatrzyć, gdybym chciał zobaczyć o co chodzi w świecie ośmiobitowego Atari.

Nigdy nie miałem żadnego sprzętu tej firmy - mam zerowe doświadczenie i żadnych uprzedzeń :) Idealny zestaw startowy to...?

Wymagania:
a) łatwa dostępność do poszczególnych elementów/komponentów
b) cena na rozsądnym poziomie
c) uniwersalność zestawu

Za wszelkie rady - z góry dzięki :)

galaxian:
1. Komputer ATARI z zasilaczem.
2. Urządzenie SIO2SD lub kabel SIO2USB (dostępne np. u Lotharka).
3. Joystick albo dwa.
4. Kable połączeniowe, najlepiej po RGB.
Nic więcej nie potrzeba.

damik:
Nie jestem ekspertem w temacie Atari, ale mam trochę takiego sprzętu 8 i 16bit.
Na początek warto zaopatrzyć się w sam komputer+zasilacz oraz kabelek to monitora - tutaj ceny są różne zależnie od stanu technicznego.
Magnetofon jest obecnie w zasadzie dla ortodoksów i tutaj chyba lepiej zaopatrzyć się w emulator stacji dyskietek - Sio2SD za niecałe 100PLN.
Ułatwi to znacznie ładowanie gier i programów a jest to dość popularne urządzenie.

@galaxian
Nie widziałem do "małego" atari kabla RGB, tutaj jest wymagana raczej jakaś grubsza ingerencja w sprzet  ;)

PABB:
... czyli taki klasyczny "zestaw obowiązkowy" :)

Ładnie utrzymany 130XE będzie OK?

Skinner:
Miałem podobne założenie - ma być niedrogo i na testy.
Wybór padł na najtańszą opcję czyli 65XE którą dodatkowo udało mi się kupić tutaj w naprawdę rozsądnych pieniądzach.
Kupiłem żeby przetestować stację która mi wpadła przypadkiem, magnetofon też miałem z jakiejś wymiany - chwilę się pobawiłem i poszło na półkę.
Dopiero jak (też tutaj) kupiłem sobie sio2sd  to się więcej pobawiłem :)
I taki zestaw (65XE + sio2sd) mogę szczerze polecić przy założeniu że ma być prosto i tanio. Niestety nie koniecznie uniwersalnie - to raczej set do klasycznych gier. Do ambitniejszych produkcji potrzeba jednak więcej pamięci więc 130 jak najbardziej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej