Autor Wątek: Fabryki PCB  (Przeczytany 6385 razy)

avision

  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Miejsce pobytu:
    Dolny Śląsk
    • Latam sobie tu i tam.
Fabryki PCB
« dnia: 2020.01.07, 11:37:59 »
Dzień dobry.

W ramach chwilowej niezdolności ruchowej postanowiłem sobie przypomnieć projekt mojego pierwszego zmontowanego wzmacniacza AWS-1 z Telpodu. Pewnie pamiętacie ten zestaw Młodego elektronika :)
Udało mi się namierzyć osobę, która zeskanowała tę płytkę i odrysowałem ją na Sprint Layout. Chciałbym go sobie złożyć ponownie na w miarę oryginalnych częściach. Teraz prośba do was, bo macie duże doświadczenia w tym temacie. Gdzie mogę w miarę najtaniej zamówić wykonanie takiej płytki. Przekopałem forum i chyba wyszło mi, że najtaniej wyjdzie w JLCPCB. Ale prosiłbym o info czy tam faktycznie taniej i czy da się zamówić mniej niż minimalne 5 szt.
Pozdrawiam
Wojtek

apk

  • ***
  • Wiadomości: 237
Odp: Fabryki PCB
« Odpowiedź #1 dnia: 2020.01.07, 11:59:05 »
Taniej raczej nie, ale to zależy od wymiaru. Przy dużych możliwa jest zmiana lidera :). Zweryfikuj na pcbshopper.com.

Możesz zamówić nawet jedną, ale zapłacisz i tak jak za 5 i może nawet otrzymasz te 5, czyli 4 dodatkowo :). 5 to jest dla nich minimum.
Możesz jeszcze pokombinować, bo niektórzy dają rabat dla nowych użytkowników.

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Fabryki PCB
« Odpowiedź #2 dnia: 2020.01.07, 12:04:47 »
Ostatnio kolega rejestrował się w JLCPCB i dostał rabat jaki w zasadzie pokrył mu koszty wysyłki ekonomicznej pierwszego zamówienia.
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Fabryki PCB
« Odpowiedź #3 dnia: 2020.01.07, 12:19:15 »
www.pcbshopper.com - porownywarka cen plykarni na podstawie wymiarow, ilosci warstw, kolorow masek, napisow, ilosci, typow dostawy.

Mniej niz 5 nie zamowisz, chyba tylko OSH Park pozwala na 3 sztuki, ale przy plytkach wiekszych niz 2 cale kwadratowe sa dosc drodzy.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

avision

  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Miejsce pobytu:
    Dolny Śląsk
    • Latam sobie tu i tam.
Odp: Fabryki PCB
« Odpowiedź #4 dnia: 2020.01.07, 14:21:04 »
Dzięki za informacje :) Płytka jest dosyć duża bo 35x20 cm. Wychodzi mi najtaniej z wysyłką w ALLPCB. Popracuję jeszcze nad nią i spróbuję zamawiać. Kiedyś musi być ten pierwszy raz :)
Jeszcze raz dzięki wszystkim !
Pozdrawiam
Wojtek

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Fabryki PCB
« Odpowiedź #5 dnia: 2020.01.07, 14:28:50 »
To jest płytka jednostronna, i tak na siłę by się dało zamówić w jakiejś polskiej firmie poligraficznej klisze lub na dobrym laserze wydrukować je na folii i zrobić płytkę samemu metodą fotochemiczną.
Gotowe płytki pokryte emulsją światłoczułą można kupić w internecie lub zamówić emulsję w spraju.
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

andy

  • *****
  • Wiadomości: 1065
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
Odp: Fabryki PCB
« Odpowiedź #6 dnia: 2020.01.07, 15:56:22 »
Warto od razu trochę tą płytkę uwspółcześnić (z zachowaniem tradycji). Proponuję gniazda DIN zamienić na Cinch, a isostaty na coś lepszego (nawet przekaźniki). Dodać opcje pionowych pojemności, oraz ew. usunąć z niej trafo. Trochę zakłócająco-łamiący element...
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, +2, Harlequin, ZX Max 48 & 128, Spider 48, Chrome 128, TC 2048, divIDE, CPC 464

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Fabryki PCB
« Odpowiedź #7 dnia: 2020.01.07, 16:22:35 »
... wymienić tandetne GL-026, poprawić układ przedwzmacniaczy ...

Spokojnie, kolega chciał odtworzyć oryginał :D
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

avision

  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Miejsce pobytu:
    Dolny Śląsk
    • Latam sobie tu i tam.
Odp: Fabryki PCB
« Odpowiedź #8 dnia: 2020.01.07, 22:08:05 »
Fajnie by było troszkę poprawić ale to już nie moja głowa do tego. Ja prosty amator :D  Mam trochę gratów z Diory to może faktycznie upcham w jakąś wolną obudowę. Zobaczymy.
Pozdrawiam
Wojtek

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Fabryki PCB
« Odpowiedź #9 dnia: 2020.01.07, 22:46:23 »
Mnie się udało i mam złożony oryginał.
Teraz  od kilku lat próbuję go obudować :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

andy

  • *****
  • Wiadomości: 1065
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
Odp: Fabryki PCB
« Odpowiedź #10 dnia: 2020.01.08, 01:00:12 »
... wymienić tandetne GL-026, poprawić układ przedwzmacniaczy ...

Ostatnio montowałem używany GML-026 w Amatorze 2 Stereo. Nawet działa ;) Z oryginalnymi kolumnami na GD20/coś tam. Ale gniazda DIN to tragedia. Jedna wielka korozja, a o obecnie dostępnych wtykach DIN szkoda się rozpisywać... Głośnikowe podobnie.
Mam nawet takiego na UL1401 :D
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, +2, Harlequin, ZX Max 48 & 128, Spider 48, Chrome 128, TC 2048, divIDE, CPC 464

avision

  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Miejsce pobytu:
    Dolny Śląsk
    • Latam sobie tu i tam.
Odp: Fabryki PCB
« Odpowiedź #11 dnia: 2020.01.08, 21:10:39 »
Zapomniałem dodać, że w czasach licealnych na tym wzmacniaczu z kumplem robiliśmy dyskoteki w mojej byłej szkole podstawowej, w której w wakacje mieszkali czechosłowacy na koloniach :) Miałem dopiero co złożone samemu dwie ZG60 i udało nam się nawet jedną spalić :D
BTW, ktoś wie, czy zamiast GML 26/2 można dać GML 26 ? Mam takie dwa z Amatora właśnie.
Pozdrawiam
Wojtek

apk

  • ***
  • Wiadomości: 237
Odp: Fabryki PCB
« Odpowiedź #12 dnia: 2020.01.08, 21:37:05 »
Zdaje mi się, że poszczególne wersje różniły się tym, co je wstawiali w stopniu końcowym, ale mogę się mylić. Zadaj to pytanie albo zeksploruj forum trioda.pl. To wg mnie najlepsze źródło do uzyskania tej informacji.

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Fabryki PCB
« Odpowiedź #13 dnia: 2020.01.08, 21:50:01 »
Wersje różnią się głównie konstrukcją obudowy i są zamiennikami.
Najlepszym źródłem są zdjęcia, które zrobił kolega einwall1 :)

http://qann.wikidot.com/hybryd-gml

Z kolei GML-025 miał mniejszą moc od 026, ale chyba też miał zgodność pinów, choć nie dam sobie za to ręki uciąć. Ani nic innego ;)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Fabryki PCB
« Odpowiedź #14 dnia: 2020.01.08, 22:01:56 »
Albo wsadź oryginalnego Sanyo STK015.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76