Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
HARDWARE / Odp: Magnetofon Szaraka. Pytanie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZorrO dnia 2024.03.30, 08:35:12 »
A czy licznik z magnetów o podobnym mechanizmie nie przypadałby akurat w obudowie na literach ZX?
92
HARDWARE / Odp: Magnetofon Szaraka. Pytanie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ArturM dnia 2024.03.30, 08:12:52 »
Czy Spectrum potrafi sam pauzować magnet po wczytaniu danych tak jak CPC?
Ze schematu wynika, że nie ma możliwości sterowania. Silnik jest zasilany bezpośrednio z 5V i tylko styk w mechanizmie go uruchamia i zatrzymuje.

I czy udało sie komuś wmontować licznik do magnetu w ZX+2?
Jeśli na lewym talerzyku jest miejsce na pasek klinowy to nie widzę problemu z zamontowaniem licznika, o ile płytka elektroniki nie będzie przeszkadzać.
93
HARDWARE / Odp: Magnetofon Szaraka. Pytanie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZorrO dnia 2024.03.30, 04:37:48 »
Nurtują mnie dwa pytania na temat magnetu w ZX+2.

Czy Spectrum potrafi sam pauzować magnet po wczytaniu danych tak jak CPC?

I czy udało sie komuś wmontować licznik do magnetu w ZX+2?
94
RÓŻNOŚCI / Odp: A mnie się wydawało ...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez damik dnia 2024.03.29, 19:12:12 »
Jestem prawie pewien, że przyjdzie moment, kiedy dość nagle ta wartość stanie się wirtualna.
Na tyle nagle, że nikt z nas nie zdąży na to zareagować.
Tak jak z przykładem 'kolekcjonowania', który już na forum ktoś kiedyś podawał, amerykańskich przenośnych radyjek.
To samo pewnie niedługo spotka (albo już spotkało) zbieraczy patefonów.

Miejmy tylko nadzieję że trend będzie podobny jak w przypadku zbieraczy starych amerykańskich samochodów.  ;D
95
GRY / Odp: Nowe gry na ZX 2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez popocop dnia 2024.03.29, 17:24:35 »
Dr. Acula gra, która była pisana w 1984 r., ale nie została wtedy ukończona. Autor po latach odzyskał pliki i dokończył swoje dzieło. Gra przypomina inny tytuł tego samego autora, czyli Frank N Stein.
Download:
https://www.colinstewart.co.uk/predracula/
Filmik:
https://youtu.be/1eXNEfJVkic?si=TyLVgEeMqCPdxKNd

CESARE THE SOMNAMBULE gra przygodowo-zręcznościowa inspirowana filmem "Gabinet Doktora Caligari". Tylko dla 128k.
Download:
https://zxamaze.itch.io/cesare-the-somnambule
Filmik:
https://youtu.be/4srRD2wk1UY?si=PN40IB9qpHug3Xf4
96
RÓŻNOŚCI / Odp: A mnie się wydawało ...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomi dnia 2024.03.29, 17:06:51 »
Kiedy nadejdzie nuklearna zima, najpiękniejsze diamenty i największe sztabki złota będą nic nie warte  :-\

 "Don’t hit me with them negative waves. Have a little faith, baby."
97
RÓŻNOŚCI / Odp: A mnie się wydawało ...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez FOYM dnia 2024.03.29, 14:35:27 »
Dotyczy to nie tylko komputerów retro. Wartość towarów zależy wyłącznie od obecności popytu. Kiedy nadejdzie nuklearna zima, najpiękniejsze diamenty i największe sztabki złota będą nic nie warte  :-\
98
RÓŻNOŚCI / Odp: A mnie się wydawało ...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez paroos dnia 2024.03.28, 11:07:29 »
Jestem prawie pewien, że przyjdzie moment, kiedy dość nagle ta wartość stanie się wirtualna.
Na tyle nagle, że nikt z nas nie zdąży na to zareagować.
Tak jak z przykładem 'kolekcjonowania', który już na forum ktoś kiedyś podawał, amerykańskich przenośnych radyjek.
To samo pewnie niedługo spotka (albo już spotkało) zbieraczy patefonów.

Przyjdzie niespodziewanie moment, że nikt nie będzie chciał już tego kupować, bo świat pójdzie do przodu.
A wszyscy którzy będą mieli do nich sentyment, albo będą się już o nie potykać w swoich archeo, albo nie będzie ich już z nami.
Dlatego ja traktuję takie zakupy tak samo, jak inni zakup butów za 1k czy butelki wina za 2k. Ma im sprawić przyjemność, ale nigdy się nie zwróci.
99
RÓŻNOŚCI / Odp: A mnie się wydawało ...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KWF dnia 2024.03.28, 09:51:08 »
... Na pewnym etapie zacząłem się martwić, że może to jakaś choroba, ale teraz już wiem, że po prostu jestem INWESTOREM. Przez duże I :D

Raczej zmartwię Ciebie. Nie jesteś "inwestorem", a masz niezdiagnozowane zbieractwo elektrozłomu ;) Witaj wśród niezdiagnozowanych ;)
100
RÓŻNOŚCI / Odp: A mnie się wydawało ...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gelip dnia 2024.03.28, 06:51:08 »
Zaglądam do szafy - ZX'y, do pudeł - ZX'y, idę przez pokój - potykam się o ZX'y.
Ja w zasadzie to ZX nie miałem - mam tylko swój klon Byte ale jakoś nigdy nie czułem i nie czuję potrzeby aby mieć ZX'a. Byte był popularny w mojej okolicy - co najmniej dwóch kolegów miało taki. Kasety z grami można było kupić na ryneczku albo w sklepie - takie przeznaczone dla ZX Spectrum więc nic więcej do szczęścia nie trzeba było  :)
Z gumiaków to miałem tylko takie coś jak w załączniku.
Strony: 1 ... 8 9 [10]