Autor Wątek: Dziwna sprawa - ZX + po sekcji  (Przeczytany 2043 razy)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Dziwna sprawa - ZX + po sekcji
« dnia: 2017.11.11, 18:52:48 »
... w poszukiwaniu działającej folii rozkręciłem w końcu jednego nieboszczka, który leżał grzecznie od pewnego czasu na półce. Kiedyś nie działał w ogóle - teraz po podłączeniu wydał z siebie jęk i... ruszył :) Co prawda słowo ruszył zostało użyte na wyrost - ale można było zobaczyć na monitorze, że biedaczysko coś próbuje z siebie na ekran wyrzucić (straszne toto było rozmazane i nieczytelne).

Skoro jego serducho jednak trochę bije, pomyślałem, to może trzeba pacjenta obejrzeć przed decyzją co dalej - wieczny odpoczynek, czy może próba powrotu do świata żywych. Rozebrałem dziada i... no właśnie. Spodnia strona laminatu wygląda dziwnie, jakby rozpoczęły się jakieś procesy górotwórcze (patrz obrazek).

Dodatkowo ktoś już przy nim chyba kiedyś grzebał, bo ta konstrukcja nie wygląda na fabryczną (chyba, że się mylę :) - kolejny obrazek).

To co mnie jednak rozbawiło na całego, to numer seryjny. Wygląda tak, jakby go ktoś chciał przebić :) Słyszałem o takich akcjach w dziuplach samochodowych, ale przy komputerze? :)

W związku z tym pojawia się pytanie - te Beskidy na laminacie to objaw toczącego go nowotworu (korozja) czy "ten typ tak w pewnych wersjach miał"? Próbować go ratować, czy wylutować co cenniejsze organy i dać mu odejść do lepszego świata?
Jestem bardzo ciekawy Waszej opinii :)

Obrazki -> https://www.dropbox.com/sh/p8v0l7a9387vdyr/AACC8HRMKFOURQzBw2x7qtbOa?dl=0



KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6838
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • PCBway
Odp: Dziwna sprawa - ZX + po sekcji
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.11.11, 19:03:23 »
Mod fabryczny w przetwornicy, "góry i doliny" na spodniej części laminatu są też fabryczne. Mam wrażenie, że Sinclair cynowal płytki metoda zanurzeniową, ale aby przyspieszyć proces i ciąć koszty, tylko wykonywał HAL na górnej części. Dla odmiany solder maska jest na spodzie, a gole ścieżki na wierzchu.

Pacjent do ożywienia jak ULA sprawna.

KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Dziwna sprawa - ZX + po sekcji
« Odpowiedź #2 dnia: 2017.11.11, 19:05:09 »
Wszystko w normie :)
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Dziwna sprawa - ZX + po sekcji
« Odpowiedź #3 dnia: 2017.11.12, 09:04:32 »
... czyli postanowione - zostaje przeznaczony do zabiegu. Po operacji albo będzie żył, albo pójdzie na części (obudowę ma ładną ) :)

Bardzo dziękuję za wyjaśnienia :)