Autor Wątek: Wyzwanie dla sprzętowców-elektroników - ULA do ZX Interface 1  (Przeczytany 1967 razy)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Tak się zastanawiam, powstały już zamienniki ULA do ZX 48k, ZX 128k i +2 grey, zaś nie ma zamiennika do ULA w IF 1, które to lubią sobie "odjechać" do krainy wiecznych łowów.
Myślę, że skomplikowanie ULA z IF 1 jest mniejsze niż tej z ZX Spectrum.
Problem w tym, że nie ma w sieci (albo nie potrafię znaleźć) jakichś bliższych informacji o ULA w IF 1.

Wiem, że jest to interface lekko niszowy (wielu ma, niewielu używa) ale zapewne zebrała by się pewna grupa osób, która była by chętna na zakup takiego "klona".

Niestety, moja wiedza, czas i inne sprawy klasyfikują mnie raczej do grona "naprawiaczy", więc, może ktoś będzie miał chęci i poświęci swój czas, na rozpatrzenie opcji powstania takiego projektu.

Do przemyśleń skłonił mnie fakt, że zakupiona przeze mnie ULA do ZX Interface 1 z sellmyretro.com działała zaledwie kilka dni, po czym "padła".
Odłożyłem sprawny interface, a wyjąłem już nie działający :(

Zaś stara ULA, która była w drugim IF I, pracuje bezproblemowo.

Można by to podciągnąć pod "złośliwość rzeczy martwych", "prawo Murphiego" czy też inne takie, ale żyjemy w XXI wieku, więc nie czas tu na zabobony.
No chyba, że mi ktoś pozazdrościł dwóch dziłających IF 1 :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Wyzwanie dla sprzętowców-elektroników - ULA do ZX Interface 1
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.06.19, 20:56:51 »
Hmm, mysle  predzej czy pozniej sie cos pojawi .Jak sie komus bedzie chcialo zrobic i de facto nic z tego nie miec oprocz krotkiej chwili sławy ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993