Autor Wątek: "Sonda" wraca na antenę TVP  (Przeczytany 38566 razy)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6658
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #30 dnia: 2016.03.11, 14:52:54 »
A teraz słówko o prowadzącym nową Sondę...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Ro%C5%BCek

Cytuję:
Jest szefem działu „Nauka i gospodarka” w tygodniku „Gość Niedzielny”.
Aż, przez ciekawość, obejrzę...

Sugerujesz, że każdy nowy odcinek, będzie zaczynał się zwrotem "Szczęś Boże" ?.

Polityka Panie, polityka :(
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6841
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #31 dnia: 2016.03.11, 14:55:54 »
Czułem jakiś smrodek, ale nie mogłem go zlokalizaować, więc zacząłem szperać po kątach ;)
Ciekawe, czy "Randkę w ciemno" będzie prowadził ksiądz? ;)

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #32 dnia: 2016.03.11, 15:04:53 »
A gdyby tak zgasić na jakiś czas światło  ::)  ;D

Tylko nie na długo! Tylko troje na 68 nastolatków wytrzymało 8 godzin bez komórki, komputera, radia i TV!
Część miała zaburzenia lękowe, pięć osób - atak paniki, trzy - myśli samobójcze.
http://joemonster.org/art/25975

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6841
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #33 dnia: 2016.03.11, 15:07:13 »
Tylko patrzeć jak wróci "Zrób to sam" i znów dowiemy się jak zrobić coś z niczego. Tylko co będzie pokazywał następca Adama Słodowego? Może jak zrobić żyrandol z niepotrzebnego telewizora? ;)

Ja tam widzę miejsce na taki program.
- Jak z Raspberry Pi zrobić pilota do TV i tunera jednocześnie
- Wykorzystanie starych płyt DVD jako ozdoba choinkowa
- Zepsuty kabel USB? Zrób z niego troczek do plecaka!
- Wszywanie smartfona w rękaw kurtki plus gośniczki bluetooth w kołnierzu
- Jak z obudowy starego peceta zrobić skrzynkę na kwiaty
- Telefon stacjonarny "Tulipan" jako podstawka pod tablet
- ...

Cytuj
Poza tym, bardzo Cię proszę: Koło Fortuny - tak (bo bogini Fortuna), ale Wielka gra i Randka w ciemno. Nie amerykanizujmy pisowni!

Niektórzy to jednak czepialstwo mają w genach (pewnie zamiast tego słynnego genu patriotyzmu ;)).
(Sprawdzić, czy nie ksiądz!).

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6841
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #34 dnia: 2016.03.11, 15:08:36 »
Tylko nie na długo! Tylko troje na 68 nastolatków wytrzymało 8 godzin bez komórki, komputera, radia i TV!

Ba, za moich czasów to młodzież po ciemku sama oddawała komórki...;)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6658
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #35 dnia: 2016.03.11, 15:19:09 »
Tylko nie na długo! Tylko troje na 68 nastolatków wytrzymało 8 godzin bez komórki, komputera, radia i TV!

Ba, za moich czasów to młodzież po ciemku sama oddawała komórki...;)

Albo w parach, oddalała się w stronę komórki  :D
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #36 dnia: 2016.03.14, 22:42:48 »
No dobra... Nie wiem jak wy ale jak dla mnie "niedobre... bardzo niedobre".
Może i gość ma koncepcję, ale nie specjalnie potrafi ją sprzedać. Cytaty z oryginalnej Sondy średnio związane z tym o czym gość opowiada. Goście jakby wyrwani z ulicy. Całość robi na mnie wrażenie poważnego braku ładu i składu. A do tego zarówno prowadzący jak i jego goście mogliby się postarać mówić bardziej po polsku.
Ogólna ocena na starcie: 4/10 a i to chyba trochę na wyrost.

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 766
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #37 dnia: 2016.03.14, 23:11:20 »
Też odniosłem takie wrażenie jakby gościu chciał powiedzieć to co miał do powiedzenia jednym tchem bez oddechu. Jakoś tak za szybko te informacje. Kurek z Kamińskim robili to jakoś spokojniej i wolniej. Tematy zmieniane za szybko. Coś tam niby pokazują ciekawego ale zaraz mówią o czym innym. Brakuje tej dyskusji sceptyka i entuzjasty. To działa tak, tamto tak i do widzenia koniec programu bo reklamy czekają  ::)
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #38 dnia: 2016.03.14, 23:35:53 »
Może się jeszcze wyrobią. Mam nadzieję że trafią do YT bo inaczej nie obejrzę.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

MCbx

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Polska
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #39 dnia: 2016.03.15, 01:29:52 »
Oryginalną "Sondę" znam z YT, ale w tej właśnie mi zabrakło dyskusji. Równie dobrze całość można przedstawić w reportażu z jakiegoś programu typu "Galileo" czy "De Facto". To niestety jest ogólnoświatowy trend w mediach - w ciągu ostatnich 15 lat "wolności" coraz mniej mamy w mediach dyskusji, bo jeszcze gawiedź zaczęłaby myśleć nad rozwiązywaniem problemów, a to niebezpieczne, od rozwiązywania problemów jest władza. Lepiej tresować publiczność na wzajemne skakanie sobie do gardeł, bo podzielonych łatwiej kontrolować.

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #40 dnia: 2016.03.15, 07:03:47 »
Dobrze, że zapomniałem obejrzeć.
Przynajmniej się wyspałem :D
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1834
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #41 dnia: 2016.03.15, 09:21:15 »
Generalnie nowa sonda jest w porządku, ale.... to zupełnie inny program w porównaniu do oryginalnej. Całość bardzo szybko jest prowadzona, nie uznaję tego za minus, po prostu śiwat i czas przyspieszył. Goście strasznie drętwi i niewiele mają do powiedzenia (domyślam się, że to drugie to efekt mocnego montażu). Koncepcja programu jeszcze chyba im się nie wyklarowała, bo nie wiadomo do kogo jest program adresowany. Do starszej czy młodszej widowni. Raz per Pan/Pani raz na "Ty". Do tego te wstawki z mediów społecznościowych... po co? Program powinien być dłuższy i spokojniejszy i zdecydowanie o wcześniejszej porze.


PS.
Czy wam studio też bardziej kojarzyło się z programem "Kwant"?
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

Jean 1

  • ****
  • Wiadomości: 389
  • Miejsce pobytu:
    Gorlice
    • Moja www
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #42 dnia: 2016.03.15, 09:22:59 »
Z czołówką ciut przekozaczyli ... jeśli chcieli chociaż troszeczkę nawiązać do poprzedniej sondy to mogli się ciut bardziej postarać,  a i jednak wcześniej i koniecznie w czwartki nadawać , tak jak to było lata temu ... i zrobili z tego sąde ;-)
« Ostatnia zmiana: 2016.03.15, 10:02:34 wysłana przez Jean 1 »
ZX Spectrum, ZX Spectrum + 80KB + AY,ZX Spectrum 128 +2 , FDD3000, Atari 800, 130, Amiga 500, CDTV, CPC464, CPC6128, VIC20, C64  TI99/4A ... Mini Muzeum ...

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #43 dnia: 2016.03.15, 09:43:54 »
Ja zupełnie nie rozumiem co i komu prowadzący chce przekazać o sposobie tego przekazu już nie wspomnę.

Przykład z drugiego odcinka - porównanie wzorów skrzydła motyla z wyświetlaczem telefonu/tabletu i tekst, że motyla zawsze widać wyraźnie a wyświetlacz w słońcu robi się niewyraźny itp. Co to za argument??? Przecież rysunek na skrzydłach motyla to pasywny obraz, którego dla odmiany w ciemnościach w ogóle nie będzie widać a wyświetlacz ma działać w każdych warunkach. Poza tym są przecież różnego rodzaju eInki/ePapery, które całkiem dobrze radzą sobie w trybie pasywnym a po podświetleniu (patrz np. nowsze modele Kinlde'a) całkiem dobrze działają również w ciemności.

Potem przeskok do pokryć hydrofobowych bez słowa na temat tego co to tak na prawdę jest a za to z sugestią, że "pokryj mamie sitka substancją hydrofobową i będzie haha zabawnie".

Jedyna informacja z całego odcinka, której nie znałem to ta, że pająków nie można hodować, bo są zbyt terytorialne i dlatego białko nici pajęczej produkują bakterie.

Poza tym w jednym odcinku o długości trochę ponad 20 minut upchnięte tematy, które w prawdziwej Sondzie zajęłyby pewnie z 5 pełnych czterdziestominutowych odcinków.

No i realizacja całości... wypasione studio a potem kicha z demonstracją pokrycia hydrofobowego na koszuli - obie połowy zachlapane. Czy prowadzący przyniósł z domu jedną swoją koszulę? Czy w budżecie nie było miejsca na testy, duble i nakręcenie sceny polewania tak, żeby było na prawdę widać jak działają te pokrycia? A może po prostu nie było kasy na porządną farbę i robili to jakąś chałupniczą metodą? No i brak drugiego prowadzącego rozwalający cały program i wymagający zabiegów typu "może mi ktoś pomóc" z ręką zza kamery.

Mógłbym jeszcze wymieniać i wymieniać mimo, że obejrzałem tylko końcówkę pierwszego odcinka (coś o Voyagerach a z prawdziwej Sondy odcinek o poszukiwaniu inteligencji w kosmosie ilustrowany klockami z równaniem Drake'a) i cały drugi. Podtrzymuję to co napisałem - jeśli się nie zdefiniują jakoś porządniej to powiem, że to po prostu wykorzystanie fenomenalnej Sondy do promowania papki informacyjnej dla - chyba - gimnazjalistów.

A do tego prowadzący podpisany "dr. coś tam coś tam" i na koniec głos lektora "O programie można przeczytać w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego". Ja tam się nie znam i może jestem skrzywiony ale może faktycznie program jest przeznaczony dla czytelników (i ich poziomu intelektualnego) tego tygodnika? ;)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6841
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #44 dnia: 2016.03.15, 09:50:05 »
A do tego prowadzący podpisany "dr. coś tam coś tam" i na koniec głos lektora "O programie można przeczytać w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego".

Mało smaczna kryptoreklama :/