Autor Wątek: Szukajcie, a (może) znajdziecie  (Przeczytany 5697 razy)

Sabe^OLB

  • **
  • Wiadomości: 53
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Szukajcie, a (może) znajdziecie
« dnia: 2011.12.15, 01:08:39 »
przypadkiem trafiłem na coś takiego - nie wiem, czy znacie:
http://nitroroms.com/list/Sinclair%20ZX%20Spectrum/by-name/page-1

jeśli ktoś ma ochotę i czas, to może poszperać - znalazłem tam 3 moje stare demka (niestety,  nic z tego, czego nie byłoby na innych stronach :(

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Szukajcie, a (może) znajdziecie
« Odpowiedź #1 dnia: 2011.12.15, 07:57:14 »
Widziałem, najbardziej mi się podoba tytuł strony: Sinclair ZX Spectrum ROMs ;)

Ciekawe ile ROMów tam jest zamieszczone. Ja znalazłem ani jednego, a może komuś się uda?
A samo archiwum jest dość duże. Trzeba będzie je przejrzeć.

PS. Wiem, czepiam się z tymi ROMami, aczkolwiek wciąż mnie to śmieszy ;)

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Szukajcie, a (może) znajdziecie
« Odpowiedź #2 dnia: 2011.12.15, 11:40:52 »
Też mnie irytuje gdy ktoś na snapshoty czy obrazy taśmy mówi Romy :)

A co do strony to już miałem powiedzieć, że w takich warezowych kolekcjach nic oryginalnego nie ma i są one kopią Wosu plus jakieś gry denied.

Ale sprawdziłem parę tytułów na chybił trafił i proszę co znalazłem - Pozycje Miłosne w oryginale po polsku !

Czyli tam mogą być jakieś ciekawe programy, których nigdzie nie ma. Z drugiej strony szukanie przypomina trochę szukanie igły w stogu siana. Niemniej poszperam :)

Szuwarek

  • **
  • Wiadomości: 80
  • Miejsce pobytu:
    Rabka-Zdrój
    • http://xxl.atari.pl/
Odp: Szukajcie, a (może) znajdziecie
« Odpowiedź #3 dnia: 2011.12.15, 12:39:02 »
o! dzieki! zassalem kilka tytulow ktorych nie moglem sciagnac z WOS. nie chce wsadzac kija w mrowisko ale blokowanie tytulow sprzed 20 lat smierdzi tym bardziej ze nie mozna ich kupic.
« Ostatnia zmiana: 2011.12.15, 12:40:40 wysłana przez Szuwarek »

Duddie

  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Szukajcie, a (może) znajdziecie
« Odpowiedź #4 dnia: 2011.12.15, 12:59:42 »
Właśnie zastanawia mnie jaki cel przyświeca autorom/właścicielom praw, aby blokować rozpowszechnianie gier sprzed np. 30 lat. Tak jest ze wszystkimi tytułami Ultimate Play The Game na przykład.
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum+, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2/+3, Timex 2048, Unipolbrit 2086, FDD3000, Timex Terminal 3000, PlusD, Multiface 128, Multiface +3, divIDE Plus, IF1+microdrive

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Szukajcie, a (może) znajdziecie
« Odpowiedź #5 dnia: 2011.12.15, 14:20:05 »
Coś gdzieś czytałem że prawa majątkowe do gier Ultimate ma obecnie... Microsoft :) Jakoś nie wierzę, że oni kiedykolwiek coś udostępnią.

A blokowanie gier sprzed lat to taka zachwawcza, asekurancka postawa różnych ludzi z działów marketingu (bo autorzy zwykle nie mają nic przeciw).

Realizacje danych gier na Spectrum są dzisiaj komercyjnie nic nie warte, natomiast niektóre "marki" w dalszym ciągu są dużo warte (np. Street Fighter, Sim City czy  Lemmings). Kto wie jakie skutki prawne może mieć oficjalne uwolnienie Spektrumowych wersji tych gier?

 A nawet mniej głośne tytuły mają dziś remaki na różne telefony i ipody. Tutaj już pojawiają się prawdziwe pieniądze i być może niektórzy się obawiają (pewnie bezpodstawnie) że uwolnienie wersji na Spektrum mogłoby być podstawą do "osłabienia" licencji i powstawania nielicencjonowanych sequeli.

Duddie

  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Szukajcie, a (może) znajdziecie
« Odpowiedź #6 dnia: 2011.12.15, 15:54:20 »
RafalM, masz rację. Dlatego Atari zakazało dystrybucji emulatorów Atari - na razie na Androida. Ale już wyciągają łapy dalej... Wszystko przez to, że robią remake'i znanych tytułów. I chcę uniknąć sytuacji, że ktoś wyrzyga ze trzy dolce na Pitfalla, a jego kolega ma za friko na emulcu....
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum+, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2/+3, Timex 2048, Unipolbrit 2086, FDD3000, Timex Terminal 3000, PlusD, Multiface 128, Multiface +3, divIDE Plus, IF1+microdrive

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Szukajcie, a (może) znajdziecie
« Odpowiedź #7 dnia: 2011.12.15, 19:27:25 »
I tak nikt nie przebije Edge.
Prawa do gier moga sobie chronic, ale blokowanie tytulow z ZX to absurd.


YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Szukajcie, a (może) znajdziecie
« Odpowiedź #8 dnia: 2011.12.15, 20:01:13 »
A niech sobie debile blokują - i tak wszystkie ZX gry są na wiadomym portalu.