Autor Wątek: Witam robię ciekawy projekt motocykla zwiazany z ekologią, szukam zepsutego zx s  (Przeczytany 3831 razy)

Szmelu

  • *
  • Wiadomości: 1
  • Miejsce pobytu:
    Kobyłka
Witam szukam obudowy wygladajacej jak działający komputer zx spectrum do motocykla który przerabiam. Będą na nim zamontowane różne elektro śmieci. Chciałbym zachęcić ludzi do korzystania jak najdłużej z posiadanych rzeczy a nie kupowania szybszych. Czy jest szansa pozyskania u was takiej obudowy, może być w marnym stanie? Robert tel. 602269760. Szukam też innych kultowych obudów, ciekawych urządzeń.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Really ?, i'ts joke ?

Osobiście, raczej bym nie był zbytnio zadowolony z faktu, że ZX Spectrum zajmuje miejsce wśród elektrośmieci.
Typ projektem prawdopodobnie Wzbudzisz u ludzi śmiech i sensację w stylu "patrzta, chłopu odbiło" niż promowanie używania starych urządzeń.
Młodych nie Przekonasz, starzy nie mają zbytnio czasu, chyba, że emeryci.

W sieci jest kilka wzorów obudów 3D dla ZX Spectrum.
Można sobie ściągnąć plik .stl i wydrukować go na drukarce 3D, po czym pomalować i Masz replikę obudowy ZX Spectrum jak znalazł.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Przyznam że to dość kosztowny elektro-śmieć.
W obecnej chwili coś około 200-300 PLN na aukcjach osiągać potrafi  ::)
Sama obudowa też jest bardzo poszukiwana i w wersji do plusa sama pusta buda to koszt około 100 PLN.

No chyba że się znajdzie jakiś filantrop, ale tak na zbezczeszczenie to nie sądzę ;)
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Przecież to żadna "ekologia". Ilość energii włożona w zapakowanie przesyłki, dostarczenie przesyłki do firmy przewozowej, trzansport przesyłki i przeróbkę takiej obudowy, będzie większa, niż jakby oddać taką oryginalną obudowę do recyclingu.

Czasem działania "pro-ekologiczne" nie mają nic wspólnego ze ekologią.

A jeśli pomysłodawca, chce nadal "bezcześcić obiekt kultu", to może kupić nową obudową, a dokładnie jej replikę.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76