Komputery z Z80 > POLSKIE KOMPUTERY

TeleAstra by Transbit Ltd.

<< < (2/4) > >>

JLS:
Ten sprzęt otrzymałem bez żadnej dokumentacji.
Do formatu w 3,5 calowej stacji dyskietek, jeszcze nie doszedłem.

pgru:
Nie obiecuję, bo nie jestem mistrzem w tej dziedzinie(zapewne tutaj jest wielu lepszych), ale jakbyś np. był w stanie utworzyć pustą dyskietkę z jakimś plikiem tekstowym(o znanej zawartości) i albo ją albo (typowy w rodzaju Catweasala raw, Kryofluxa itp., chociaż jak to CP/M to powinien DMK wystarczyć) obraz przesłać to może coś się uda o tym dowiedzieć.

apk:
Późny PRL, raczej 1988 r.

Z tego rozumiem, to to jest taki trochę Bosman, bo CP/M ma w pamięci wewnętrznej. Stacja też raczej rzadko spotykana, bo 3,5 to chyba tylko w Juniorze i starszym Juniorze była.

Próbowałeś na nim coś podziałać czy tylko na odpaleniu i odczytaniu dyskietki z dwoma plikami się skończyło?

Czy próbowałeś kontaktować się z producentem? Może mają jeszcze jakąś dokumentacje/soft: https://www.transbit.com.pl/firma

JLS:
Jeśli wymieniony Junior to Elwro 800 Junior to tam były 5,25 "  ;).
Mało próbowałem, do wystartowania sterownika nie trzeba mieć dyskietek,
ale też nie starałem sie takiej stworzyć. Aktualnie musze podmienić dwie baterie,
jeden w RAM Dysku jeśli coś jeszcze w nim jest, i w drugiej płytce, której znaczenia jeszcze nie znam.
Postaram sie  w tym tygodniu w wolnej chwili spróbować.
Pisałem do firmy Transbit, (jeszcze w 2019 roku) ale nie mam odzewu, bo firma jak wiadomo nadal istnieje.
Pisałem na ogólny ich e-mail.

Jednak domniemywam, że dokumentacja jest blisko mnie, w prostej linii 150 m od mojego biurka w pracy.
Niestety nie mam wejscia do tego pomieszczenia, a nawet jakbym wszedł, to są tam m.innymi "tony" papierów
wśród których należało by szukać dokumentacji. No i wiem że jest tam jeszcze drugi sterownik, starszy,
i usilnie staram sie o jego wydobycie ;)

apk:
Do Juniora oryginalnie było 5,25, ale potem pojawiła się możliwość korzystania z napędu 3,5. Sam mam taki napęd podłączony do tego komputera. Poza 804 nie znam natomiast innego polskiego komputera/sterownika, który korzystałby ze stacji 3,5. Może jeszcze 801AT, ale możliwe, że to też były późniejsze modyfikacje.

Skoro pisałeś na ogólny mail to pewnie pani sekretarka go olała, bo nie będzie zawracać głowy szefom :(

Gdy uda Ci się zdobyć dokumentację i ten sterownik to pochwal się. Dla mnie te sprzęty mają swój urok, bo są nasze i przetrwały w ilościach pewnie jednostkowych. Spectrum czy Amigę można jednak bez problemu kupić (pomijam kwestię ceny), a takie sterowniki to białe kruki. Nawet MSA-80 występuje liczniej niż taka TeleAstra.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej