Autor Wątek: Spectrumowcy z dawnych lat.  (Przeczytany 34468 razy)

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #15 dnia: 2012.03.26, 16:01:46 »
Witam serdecznie

Na ZX Spectrum zacząłem pisać pierwsze programy w zeszycie w kratkę. Te w assemblerze też. Później je ręcznie kompilowałem też do zeszytu :) Dopiero w '88 dostałem Timex'a 2048 ze Składnicy Harcerskiej za ciężkie 140 000 ówczesnych złotych. Dwa lata później doszła do tego stacja Timex FDD-3000 też ze Składnicy (530 000 zł, które już wtedy były mniej warte niż wcześniej sam komputer). Stacja miała tylko jeden napęd co pewnie sprowokowało do eksperymentów jak np. drugi napęd 5,25", bo na trudno dostępne trzycalowe dyskietki nie było mnie stać.
Niestety w '91 przesiadłem się na PC AT i dyskietki 5,25" się przydały, więc prawie nic z tamtego okresu nie przetrwało (poza programami w zeszycie).
Cały mój pierwszy zestaw Timex ma się dobrze do dnia dzisiejszego. Do tego kolekcja poszerzyła się jeszcze o ZX Spectrum 48, ZX Spectrum +, ZX Spectrum 128 +3, Unipolbrit 2086, FDD 3 oraz SAM Coupe. Sprzęty w ilościach różnych i w przeróżnym stanie zakupione, ale aktualnie wszystkie sprawne i w każdej chwili gotowe do użycia. Mam jeszcze kilka Amstrad/Schneider CPC 464, 664, 6128, 464 Plus i 6128 Plus, bo to też Z80 no i zawsze chciałem takiego mieć :)
Nigdzie nie publikowałem do tej pory żadnych artykułów, ale chętnie służę doświadczeniem i pomocą przy reaktywacji wszelkich Spektrusiów :)

Pozdrawiam
Maciek Gruszecki
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #16 dnia: 2012.03.26, 16:06:57 »
Witaj Maćku! Czuj się na speccy.pl jak u siebie ;)

Duddie

  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #17 dnia: 2012.03.27, 08:08:59 »
Witaj Maćku! Miło Cię tu widzieć!
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum+, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2/+3, Timex 2048, Unipolbrit 2086, FDD3000, Timex Terminal 3000, PlusD, Multiface 128, Multiface +3, divIDE Plus, IF1+microdrive

cyborg50

  • **
  • Wiadomości: 90
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #18 dnia: 2012.04.01, 17:14:34 »
Cześć.
Jestem spectrumowcem od 1984 roku (z przerwami) kiedy to udało mi się wybłagać zakup sprzętu u rodziców :)
Do tej pory pamiętam moment rozpakowywania pudełka...... gwiazdka z nieba to pikuś.
Po kilku latach przesiadłem się na c64 z którym regularnie bywałem na giełdzie na grzybowskiej. W jakim 88-89 przesiadłem się na pc.
W obecnej chwili z powodu starczego zdziecinnienia ponownie wciągam się w spectrusia i c64. mam ze 2 działające gumiaki i kilka płyt od gumiaka i +. Plan jest taki żeby to wszystko uruchomić. Mam fajnego gumiaka z płyta issue2 ulą z pająkiem i ceramicznymi ramami. Poluję na issue1 16kb. Problem w tym że nigdy nie wsiąkłem w elektronikę w wystarczającym stopniu. Pewnie jak można zacznę zadawać głupię pytania :) Jest tu gdzieś piaskownica?

Wojciech Wysocki

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #19 dnia: 2012.04.01, 17:25:02 »
Witaj Wojtku!
Pytania możesz zacząć zadawać w dziale, które treścią pasuje do pytania, lub w ROŻNOŚCIACH jeżeli nie pasuje ;)

radxcell

  • *
  • Wiadomości: 41
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • wieśniak w BMW
    • Strona RadXcella
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #20 dnia: 2012.04.10, 12:04:09 »
Ktoś się jeszcze ujawni?

Ciągle czekamy na Billa Gilberta :)

pozdr, rdx

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #21 dnia: 2012.04.10, 17:30:54 »
Na razie to gdzies zniknal Hacker Chris...

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #22 dnia: 2012.07.31, 06:51:57 »
Chciałbym powitać Szafrana, którego chyba nie trzeba przedstawiać;)

Guma to magik z giełdy lubelskiej, złota rączka do sprzętu i softu.

Witajcie!

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1643
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #23 dnia: 2012.07.31, 22:53:56 »
Jacek Podolski ze Świdnika
Powitać Wszystkich
Timex był mój pierwszy, kupiony od kumpla, potem niejaki Sproket też ze świdnika przerobił mi go na 128 z Ay, to było coś
potem była też FDD3000 i stacja 5.25, na giełdzie lubelskiej też bywałem, to były czasy

obecnie posiadam 3 szt Timexy 2048 (działają) i 2 szt ZX Spectrum +2 ( z tymi to różnie)+ diva z AY od lotharka
no i mam jeszcze cudo magnetofon MK450 sprawny
Pozdrowienia dla Wszystkich
moje marzenie: Timex 2048 128K

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #24 dnia: 2012.08.01, 10:10:54 »
Coś Ci nikt nie odpowiada, ale cóż, sezon wakacyjny i mało kto zagląda chyba. Dlatego ja Ci odpowiadam - witaj :)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #25 dnia: 2012.08.01, 10:13:59 »
Z kolegą Jackiem wymieniłem już kilka zdań poza forum ;) Powitam go zatem i tu ;-)

Spectrumowcy z Lublina w coraz większym składzie, co mnie bardzo cieszy (bo sam pochodzę z Lublina). Jeszcze Wodzu, Sproket, Binio Bill, Kizia ... i będzie już zacne grono ;)

Sabe^OLB

  • **
  • Wiadomości: 53
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #26 dnia: 2012.08.01, 20:36:36 »
witam wszystkich nowych-starych, a szczególnie Szafrana (tylko jakoś go nie widzę) - mój najlepszy swapperski kontakt za czasów Spectruma/Sama

Bill Gilbert

  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #27 dnia: 2012.08.04, 13:24:44 »
Ktoś się jeszcze ujawni?

Ciągle czekamy na Billa Gilberta :)

pozdr, rdx

No to się doczekałeś. Hehe
Witam i pozdrawiam starą wiarę z Grzybowskiej.

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #28 dnia: 2012.08.05, 11:20:45 »
Witaj Billu Gilbercie!

Ja się na waszych hackerskich porachunkach nie znam :), byłem wówczas zwykłym 12-letnim dzieciakiem grającym w gry.

Twój nick był praktycznie przed każdą grą w którą grałem, na samym początku nie znając angielskiego ani komputerowych realiów ("cracked by" nic mi nie mówiło) myślałem nawet że to ty napisałeś te wszystkie gry :)

Miło mi poznać tak legendarną postać, widzę że jesteś trochę małomówny ale mam nadzieję że zostaniesz i się rozkręcisz :)

Bill Gilbert

  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Spectrumowcy z dawnych lat.
« Odpowiedź #29 dnia: 2012.08.05, 12:58:18 »
(...) widzę że jesteś trochę małomówny ale mam nadzieję że zostaniesz i się rozkręcisz :)

Muszę Cię rozczarować. Na to forum trafiłem przypadkiem, przez Google. Tak samo jak na TEN temat.
Napisałem trochę wyjaśnienia na temat paru teorii spiskowych i to tyle.
Nie mam już nic wspólnego z ZX Spectrum jak pisałem w temacie i generalnie ta sprawa jest zamknięta. Z forum praktycznie też nie będę korzystać, bo po prostu nic tutaj dla mnie nie ma.
Praktycznie Tygrys może usunąć moje konto, napisałem co miałem napisać i wszystko.
Coś się kiedyś kończy... Dla mnie Spectrum skończyło się w 1991 roku i tak już pozostanie.
Szkoda tylko, że na rosyjskich forach piszą o mnie coś o czym nie mają zielonego pojęcia, ale to ich sprawa. Niezbyt miło czyta się bzdury o sobie.

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich realnych znajomych, kolegów z tamtych lat.
« Ostatnia zmiana: 2012.08.05, 13:01:53 wysłana przez Bill Gilbert »