Autor Wątek: Autorka kolekcji polskich spektrumistov  (Przeczytany 9011 razy)

trawen

  • *
  • Wiadomości: 39
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Autorka kolekcji polskich spektrumistov
« dnia: 2011.11.21, 03:51:35 »
Moi przyjaciele i ja (newart, AAA i Striker) od ponad 5 lat beda miekkie ze wszystkich bylego ZSRR.

Osiagnelismy wielki sukces, chociaz mysle, ze czekamy na tysiacach plyt Diskett.

I tak w tym miejscu zebralismy okolo ~ 30000 (trd image).



Ile to jest wazne, by autor kolekcji?

Fakt, ze zwykle sa nieoczekiwane warez ekselyuzivny. Np. obrazow, muzyki, kod zrodlowy oprogramowania, niedokonczone gry i dema. I oczywiscie istniejacych programow, ktore nie widzieli nikogo oprocz autora i jego para przyjaciol.

Trudno w to uwierzyc, ale prawie w kazdym miesiacu mozemy znalezc osobe, utrzymuje na dyskietce (czasami sa 15 lat) i znalezli cos nowego!


Jak pracujemy? Po pierwsze, jestesmy stale monitoruje (darmowe ogloszenia i aukcje) Tlumacz i sprzedajacych szukasz Spectrum. Po drugie pojawila sie w glownym rosyjskim forum zx.pk.ru Probuje - jesli maja dyskietki. Czy dyskietke ze swoimi przyjaciolmi.
W trzecim. Istnieje wiele znanych i nie tak spektrumistov. Ich nazwy sa znane. Co sprawia, ze ??mozna je znalezc w sieciach spolecznosciowych. Rzadko, ze ci ludzie zyja podjela dyskietce lub obrazu z komputera.

Bardzo chcialbym miec to w Polska, ktory zajmuje w naszej dzialalnosci - gromadzenie zbiorow autorskich.

Polska nie jest wielkim krajem jest, wiec, ze w jakis sposob bedzie latwiej. To prawda, nie wiem, czy sa bardziej popularne dyskietki lub tasmy. Ale to nie jest tak wazne, w Rosji sa ludzie, ktore zbieraja w calym kraju stare tasmy. Ktore czasami od 20 lat!

Tak, musze powiedziec, ze psychicznie nie jest to latwe zadanie. Czasami znalezc czlowieka z dyskietki, byl gotow je porzucic, ale ciagnie i ciagnie. Czasami trwa to od lat!
Sa ludzie, ktorzy robia i nie chca zrezygnowac z dyskow, nie chcac nikomu dac ich ekskluzywne programy. Ale dzieki Bogu ludzie zazwyczaj nie sa szkodliwe i sa gotowi dac na dyskietke.

Nie rozmawialem na temat procesu transferu do PC. No o tym pozniej. Jesli jest to oczywiscie ktos jest zainteresowany.
www.zxpress.ru •www.zxtunes.com

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4538
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Autorka kolekcji polskich spektrumistov
« Odpowiedź #1 dnia: 2011.11.21, 08:17:01 »
Powstaniu portalu speccy.pl przyświecał fakt ocelania od zapomnienia polskich produkcji na Spectrum.

Jeżeli uda nam się coś odnaleźć i udostępnić, możecie to sobie ściągnąć i umieścić w swojej kolekcji, pod warunkiem umieszczenia informacji o pochodzeniu pliku.

Czy masz jakieś polskie, którymi możesz się podzielić?

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Autorka kolekcji polskich spektrumistov
« Odpowiedź #2 dnia: 2011.11.21, 11:35:24 »
Czytam wasze forum zx.pk.ru i widzę jak dużo pracy wkładacie w gromadzenie i przenoszenie na PC tych programów.

Jak będzie u nas  nie wiadomo. W Polsce ponad 90% nośników to kasety, które, jeśli nie zostały wyrzucone, to leżą i kurzą się od 20 lat w piwnicach właścicieli. Czasem pojawiają się na aukcjach, ale niezbyt często - kilka razy w roku to wszystko.

Ja coś tam wygrałem na aukcjach i teraz mam około 100 kaset z programami. Programy MIA przekonwertowałem, natomiast na konwertowanie cracków nie mam czasu. Jakby ktoś wiarygodny obiecał, że zajmie się tymi kasetami, to mogę oddać za darmo. Żona się ucieszy, że miejsce się zwolniło :)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Autorka kolekcji polskich spektrumistov
« Odpowiedź #3 dnia: 2011.11.21, 12:46:28 »
Polska nie jest wielkim krajem

Nie narzekamy. Dziewiąty największy kraj w Europie na 46 państw. Mogło być gorzej.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Autorka kolekcji polskich spektrumistov
« Odpowiedź #4 dnia: 2011.11.21, 14:44:23 »
Cytuj
Żona się ucieszy, że miejsce się zwolniło

Za to inne sie zmartwia  :D

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4538
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Autorka kolekcji polskich spektrumistov
« Odpowiedź #5 dnia: 2011.11.21, 15:05:28 »
A jakby te 100 kaset rozdzielić na kilka osób, które mogłby by chwilę poświęcić na zgranie materiału? Zawsze to szybciej i łatwiej, a i trochę historii zostaje utrwalona. Ja bym sie na to pisał.


Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Autorka kolekcji polskich spektrumistov
« Odpowiedź #6 dnia: 2011.11.21, 16:39:45 »
Eeeee... wszystkiego pewnie nie ma sensu, bo 95% już się szwęda po necie. Dlatego mogłaby jedna osoba obeznana w temacie - orientująca się w tym co jest, a czego ewentualnie nie ma.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4538
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Autorka kolekcji polskich spektrumistov
« Odpowiedź #7 dnia: 2011.11.21, 17:27:54 »
Być może w tym 1% znajdzie się coś interesującego. Nie czuję lęku przed tym wyzwaniem ;-) Może ktoś się przyłączy?

mooh

  • *
  • Wiadomości: 24
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Autorka kolekcji polskich spektrumistov
« Odpowiedź #8 dnia: 2011.11.21, 18:02:43 »
Może tam takie wersje jak Czasopism, SLA, i oryginalnych polskich gier które MIA na WoS lub w ogóle nieznane.
« Ostatnia zmiana: 2011.11.21, 18:06:34 wysłana przez mooh »

HackerChris

  • *
  • Wiadomości: 26
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Autorka kolekcji polskich spektrumistov
« Odpowiedź #9 dnia: 2011.11.21, 20:25:11 »
mam trochę kaset (ok. 30), ale nie mam czasu i ochoty odtwarzać tego co na nich jest - jak ktoś z Wawy by się tym chciał zając, to pożyczę na jakiś czas, ale jestem z nimi na tyle mentalnie związany, że nie oddam :)
Są na nich WSZZYSTKIE moje dema i trochę innych, czeskich, izraelskich, etc...

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4538
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Autorka kolekcji polskich spektrumistov
« Odpowiedź #10 dnia: 2011.11.21, 20:42:41 »
Chris: ja te mogę zarchiwizować.

trawen

  • *
  • Wiadomości: 39
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Autorka kolekcji polskich spektrumistov
« Odpowiedź #11 dnia: 2011.11.21, 21:02:17 »

Ja coś tam wygrałem na aukcjach i teraz mam około 100 kaset z programami. Programy MIA przekonwertowałem, natomiast na konwertowanie cracków nie mam czasu. Jakby ktoś wiarygodny obiecał, że zajmie się tymi kasetami, to mogę oddać za darmo. Żona się ucieszy, że miejsce się zwolniło :)
I oferują dwie możliwości rozwiązania prroblemy:

1. Będziesz odpowiedzialny kasety tsifruete do WAV, WAV nam, a my TZX stosowania wszystkich znanych sztuczek, które będą obchodzić deffekty taśmę (nie trudno wystarczy magnetofon i komputer z montaż dźwięku).

2. Wysyłasz wszystkie taśmy (na nasz koszt, jeśli ma to znaczenie), specjalista w dziedzinie digitalizacji, na przykład Jerrs'u (spectrum4ever.org inicjator).
www.zxpress.ru •www.zxtunes.com

Ramos

  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Miejsce pobytu:
    Sosnowiec
Odp: Autorka kolekcji polskich spektrumistov
« Odpowiedź #12 dnia: 2011.11.21, 22:30:26 »
Ja mogę pomóc w zdobywaniu jakiegoś nie publikowanych rzeczy. W czasie pisania książki o grach miałem kontakt z ludźmi co jeszcze coś mają na taśmach, dyskietkach i nie ma tego na necie. Mam obiecane wszystkie brakujące numery
do Łamigłówki I Programy Komputerowe (Łamigłówki I Programy Komputerowe) od autora projektu. Na początku lat 90-tych pisał sporo na Timiexie mnóstwo gier w BASICu i prostych programików, które publikował w swoim piśmie.
- Ramos / Samar / FanCA / HVSC -

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Autorka kolekcji polskich spektrumistov
« Odpowiedź #13 dnia: 2011.11.22, 17:50:41 »
Ja moge przejrzec jakies kasety, jak przejrze swoje :-)
A w ogole to - skad wziac teraz dobry magnetofon ?
Byle nie MK450 - o nie, dziekuje  >:(
Jak ktos ma dobre doswiadczenie w tworzeniu TAPow czy TZXow to moze niech napisze
szczegolowy poradnik.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4538
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Autorka kolekcji polskich spektrumistov
« Odpowiedź #14 dnia: 2011.11.22, 17:56:07 »
Jak ktos ma dobre doswiadczenie w tworzeniu TAPow czy TZXow to moze niech napisze
szczegolowy poradnik.

Który 'zawiśnie' na portalu w dziale artykułów ;)