Autor Wątek: Będę sprzedawał ośmiobitowce  (Przeczytany 3658 razy)

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Będę sprzedawał ośmiobitowce
« dnia: 2019.06.03, 11:25:53 »
To wbrew pozorom dobra wiadomość, zarówno dla forumowiczów, jak i - per saldo - dla mnie.

Otóż w tym roku kupiłem dom. I to jest super i strasznie się z tego cieszę. Efektem ubocznym jest kredyt w wysokości, która mnie nieco przeraża. No więc poza tym że szukam dodatkowych źródeł dochodu (wróciłem do pisania o grach - może ktoś ma jakieś zamówienia?), również wyprzedaję różne swoje zabawki (komputery, konsole, komiksy, książki). Szkoda mi się z niektórymi rozstawać, ale wszystkie rzeczy gdzie mocniejszą składową jest kolekcjonowanie czy posiadanie, a słabszą faktyczne ich używanie - wszystkie one zostaną sprzedane, żeby nadpłacić kredyt.

Na tym forum zamierzam wystawić ośmiobitowce oparte o procesor Z80. Dzisiaj w dziale Sprzedam zamieszczę ogłoszenie klasycznego Game Boya z flash cartem i podświetlanym kolorowym ekranem RGB. Za jakąś chwilę będę też wystawiał Schneidera 6128 i mojego starutkiego Spectruma Plus. Zamiast wystawiać na Allegro, wolę zaproponować je tutaj, żeby poszły do ludzi którzy je sobie cenią i którzy się nimi zajmą, a nie odsprzedadzą z grubą przebitką. Tak że jeśli ktoś szuka sprzętu w dobrym stanie (przeglądy w Klinice pod Gruszą), z oprzyrządowaniem (Lotharek, Zaxxon) i dodatkami, niedługo będzie okazja.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Będę sprzedawał ośmiobitowce
« Odpowiedź #1 dnia: 2019.06.03, 11:29:43 »
Jesli pozbywasz sie ZX80 i ZX81 w niemieckim zoltym pudelku, to wstepnie pisalbym sie na nie, o ile finanse mi pozwola (tez jestem po zakupie domu :P)
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Odp: Będę sprzedawał ośmiobitowce
« Odpowiedź #2 dnia: 2019.06.03, 11:37:40 »
Jesli pozbywasz sie ZX80 i ZX81 w niemieckim zoltym pudelku, to wstepnie pisalbym sie na nie, o ile finanse mi pozwola (tez jestem po zakupie domu :P)

To nie ja. Nie mam takich sprzętów.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Będę sprzedawał ośmiobitowce
« Odpowiedź #3 dnia: 2019.06.03, 11:39:34 »
Ups, cos pomerdalo sie mi :) W kazdym razie powodzenia ze sprzedaza. Mam nadzieje, ze pojdzie gladko.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Będę sprzedawał ośmiobitowce
« Odpowiedź #4 dnia: 2019.06.03, 11:49:33 »
Na tego Gameboya o ile nie zabije ceną to byłbym chętny. Nie bardzo tylko rozumiem cz-b ekran Gameboya jako RGB :)
dużo sprzętu mało czasu.

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Będę sprzedawał ośmiobitowce
« Odpowiedź #5 dnia: 2019.06.03, 11:50:39 »
Klaud - w żółtym pudełku czyli na rynek niemiecki mam rozszerzenie pamięci do ZX81.
dużo sprzętu mało czasu.

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Odp: Będę sprzedawał ośmiobitowce
« Odpowiedź #6 dnia: 2019.06.03, 15:21:45 »
Na tego Gameboya o ile nie zabije ceną to byłbym chętny. Nie bardzo tylko rozumiem cz-b ekran Gameboya jako RGB :)

Wrzuciłem ogłoszenie dziś rano, jeszcze czeka na moderację.

Prześlę Ci szczegół na priv.

zibi

  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Miejsce pobytu:
    Gdańsk
  • gg: 2830
Odp: Będę sprzedawał ośmiobitowce
« Odpowiedź #7 dnia: 2019.06.03, 17:28:02 »
Nie wyprzedawaj się. To nic nie da. Gdybyś miał kolekcję klasycznych aut, która mogłaby pokryć powyżej 20-30% zaciągniętej pożyczki - wtedy byś to odczuł. Przy kredycie na kilkaset k kilka k nic ci nie da. Jeśli mi nie wierzysz, to przelicz sam, o ile spadnie ci rata kredytu.


tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Będę sprzedawał ośmiobitowce
« Odpowiedź #8 dnia: 2019.06.03, 23:42:14 »
z retro zbieraniem jest moment wypalenia się - zwykle przy okazji braku czasu na cokolwiek.
dużo sprzętu mało czasu.

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Odp: Będę sprzedawał ośmiobitowce
« Odpowiedź #9 dnia: 2019.06.04, 10:58:17 »
z retro zbieraniem jest moment wypalenia się - zwykle przy okazji braku czasu na cokolwiek.

o to to to

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Będę sprzedawał ośmiobitowce
« Odpowiedź #10 dnia: 2019.06.04, 15:44:57 »
To też to mam - w sensie brak czasu, ale walczę jeszcze dzielnie - na ten moment w pierwszej kolejności z kupowaniem. Staram się dopracować kolekcję tego co mam i wyprzedaważ nadmiary. Nie wiem jak to możliwe, ale ciągle coś znajduję przy porządkowaniu - dzisiaj wyciągałem z szafki Apple IIc i znalazłem obok zachominowane płyty główne 48k ZXa - co gorsza działające. Miałem nadzieję, że wyzbyłem się wszystkich, a tu kolejne. Jadę teraz do HRu, boję się tam otworzyć szafy, bo znajdę coś o czym zapomniałem, że mam.
dużo sprzętu mało czasu.

Skinner

  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Miejsce pobytu:
    Wlkp PL
Odp: Będę sprzedawał ośmiobitowce
« Odpowiedź #11 dnia: 2019.06.04, 15:58:01 »
Myślę, że chętnych na takie dobra akurat tutaj to nie zabraknie ;)
2x 48k+, +2, HQ48 (under construction)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Będę sprzedawał ośmiobitowce
« Odpowiedź #12 dnia: 2019.06.04, 17:27:31 »
Tooloud , ja sprawe "zbieractwa" siłą rzeczy rozwiązałem jak zjechałem z Francji do PL  z ponad 200 kilo 8 bitowego sprzętu w kilkunastu  kartonach . Po przeprowadzce z  2000 m2 chałupy wylądowałem na 60m2, nie było że boli ;)  Ale chłopaki samochodami wpadli na Zaxon party , każdy miał swoje pudełko i ładował co rozdawałem ;) Puste kartony też sie komuś o ile dobrze pamiętam przydały.  :D Teraz już sie pilnuje z zakupami. Ale co do tego Schneidera, znajomy potrzebuje , jak cena będzie sensowna .
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

clayster

  • **
  • Wiadomości: 57
  • Miejsce pobytu:
    Szkocja
  • zx spectrum/+/128/+3 / amstrad 6128
Odp: Będę sprzedawał ośmiobitowce
« Odpowiedź #13 dnia: 2019.06.05, 10:03:22 »
Co prawda nie związane z rodziną Z80, ale gdybyś miał na sprzedaż iDE64 v4.1 albo v4.2 to jestem zainteesowany.

gorgh

  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Miejsce pobytu:
    Wyszków
Odp: Będę sprzedawał ośmiobitowce
« Odpowiedź #14 dnia: 2019.06.06, 14:20:38 »
Barts: byłbym chętny na tego Amstrada