Autor Wątek: Prośba o pomoc - ZX Evo  (Przeczytany 2821 razy)

bart

  • *
  • Wiadomości: 3
  • Miejsce pobytu:
    Poznań
Prośba o pomoc - ZX Evo
« dnia: 2018.03.02, 12:39:50 »
Witajcie,

ZX Spectrum znałem na etapie ładowania programu z kasety i wszystko było takie proste...

Generalnie ogarniam ZX Evo zarówno w konfiguracji standardowej jak i TSConf. Większość rzeczy chodzi idealnie. Mam natomiast następujące pytania:

- posiadam 2 karty dźwiękowe - NEOGS i jakąś druga chyba TSFM Extreme... - obie od NedoPC. Otóż ta druga działa idealnie, natomiast nie udało mi się jeszcze wydobyć dźwięku z karty Neogs... Próbowałem zarówno w produkcjach dla ZX Spectrum 48/128, jak i "ZX Enhanced" i nic... Karta jest wsunięta w złącze, kabelek jest podłączony do płyty głównej, dioda na karcie świeci... jedna rzecz - jednocześnie mam włożone obie karty dźwiękowe w oba sloty - czy to może być powodem, że nie widzi NeoGS?
- uruchamianie programów z rozszerzeniem TRD i SCL; z TRD sobie radzę - po prostu wybieram program z karty SD, wraca do podstawowego menu z programem w ramdysku, wybieram TRDOS i leci... natomiast przy SCL wybieram plik, wracam do menu i nic - nie ma pliku w ramdysku a uruchomienie TRDOS nic nie robi... jak uruchamiać pliki z rozszerzeniem SCL?
« Ostatnia zmiana: 2018.03.02, 12:50:20 wysłana przez bart »

Ilyad

  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Miejsce pobytu:
    Białystok, IV Rzesza Pospolita
Odp: Prośba o pomoc - ZX Evo
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.03.03, 23:37:31 »
1. Z Neo GS to nie wiem, bo nie mam. Z tego co wiem ma ona gniazdo na micro SD. Włożyłeś tam kartę ?
2. W Baseconf uruchamiasz filebrowser, wybierasz plik .SCL, kursorem przechodzisz na TRDOS BOOT, uruchamiasz Enter i jeżeli program się automatycznie nie ładuje, to piszesz LIST i wybierasz rządany plik z rozszerzeniem B komendą LOAD "nazwa", zwracając uwagę na wielkość liter.
ZX-81, ZX-Pand AY, 48k "gumiak", 48K+, 128K + "Toster", +2 "szarak" 1024k Profi, Masakrator FM, DivIDE 2K11, ZX Evolution rev. C, ZX-Uno, C64, C16 64K, Plus4 + 1541 Ultimate II + SD2IEC

bart

  • *
  • Wiadomości: 3
  • Miejsce pobytu:
    Poznań
Odp: Prośba o pomoc - ZX Evo
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.04.29, 21:46:27 »
Dzięki Ilyad za podpowiedzi...

Wszystko pięknie gra, a więc warto zostawić kilka informacji dla osób, które w przyszłości mogą mieć podobne problemy:
- w ZX Evo aby korzystać z Neo GS należy wykorzystać pierwszy, "wewnętrzny" slot; po przełożeniu karty wszystko pięknie działa...
- odnośnie plików SCL w baseconf - aby uruchomić należy upewnić się, czy w ramdysku nie ma innego pliku; jeżeli jest - plik SCL nie uruchomi się... wystarczy wyczyścić ramdysk i wszystko gra...

Pzdr