Autor Wątek: TBBlue  (Przeczytany 5983 razy)

steev

  • *****
  • Wiadomości: 1362
  • Miejsce pobytu:
    inode 42
TBBlue
« dnia: 2016.11.15, 15:16:38 »
Wyszukiwarka nic nie znajduje, więc chyba jeszcze nikt o tym nie pisał...
Taka oto ciekawostka : TBBlue Victora Trucco.
Chiński moduł FPGA na pleckach... no, w zasadzie to ten moduł jest pleckami na płycie głównej :)
DIP, grube ścieżki, czysto i higienicznie. Gwoździem można polutować ;)

Schematów i wsadów jak sądzę nie będzie, gdyż 'This board is the base for the ZX Spectrum Next'
Machines should work. People should think.

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: TBBlue
« Odpowiedź #1 dnia: 2016.11.15, 17:17:37 »
Tylko czy to jeszcze jest 8-bitowe ZX Spectrum ?
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: TBBlue
« Odpowiedź #2 dnia: 2016.11.15, 17:22:35 »
Nie. A musi być? ;)
Jest grupa ludzi, która oczekuje fajnych zabawek, bez zaglądania "pod maskę". Na przykład Vega. Ja takich rzeczy raczej nie kupię, ale innym absolutnie nie bronię.
Ja wolę coś, co ma oryginalny Z80 CPU (ewentualnie jego wersję rozwojową), a nie jakiś IP core. Może dlatego, że ZX Spectrum, Timexa czy Harlequina jestem w stanie zdiagnozować i naprawić.
Ale ja w sumie więcej naprawiam, niż używam ;)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: TBBlue
« Odpowiedź #3 dnia: 2016.11.15, 17:41:09 »
Znajomy z Czech mial z tym spore problemy w koncu oddal bo mu sie to resetowalo i wieszalo losowo, np przy dotykaniu klawiatury. A ogolnie to to Tbblue  zamienilo sie w Next.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

steev

  • *****
  • Wiadomości: 1362
  • Miejsce pobytu:
    inode 42
Odp: TBBlue
« Odpowiedź #4 dnia: 2016.11.15, 17:44:36 »
Nie. A musi być? ;)
Jest grupa ludzi, która oczekuje fajnych zabawek, bez zaglądania "pod maskę". Na przykład Vega. Ja takich rzeczy raczej nie kupię, ale innym absolutnie nie bronię.
Ja wolę coś, co ma oryginalny Z80 CPU (ewentualnie jego wersję rozwojową), a nie jakiś IP core. Może dlatego, że ZX Spectrum, Timexa czy Harlequina jestem w stanie zdiagnozować i naprawić.
Ale ja w sumie więcej naprawiam, niż używam ;)
A jak to będzie oryginalny Z80A dopięty do FPGA, do tego gniazda, zasilanie i nic więcej? ;)
Machines should work. People should think.

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: TBBlue
« Odpowiedź #5 dnia: 2016.11.15, 17:54:28 »
Brzmi całkiem interesująco, ale według mnie dużo zależy tak od formy (wymiary płytki, typ gniazd), jak i od treści (tej we flashu/EPROM-ie, VHDL-u itp.).
Ale w sumie to ta dyskusja już tutaj się odbyła:

http://speccy.pl/forum/index.php/topic,2369.msg32499.html

TBBlue obserwuję bez większego zainteresowania, wiem, że to platforma testowa do Nexta, jednak produkt końcowy może się okazać ciekawy - jeśli jego walory użytkowe pozwolą mi przymknąć oko na zbyt nowoczesne chipy ;)