Autor Wątek: CPC6128 + GOTEK HXC - brak loadera HXC  (Przeczytany 9307 razy)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4693
Odp: CPC6128 + GOTEK HXC - brak loadera HXC
« Odpowiedź #15 dnia: 2017.02.15, 19:51:38 »
Mnie to bardziej ciekawi ten sklep gdzie sprzedaja krawedziowki 34 i 50 pin w rastrze 2.54 ;) Zuzywam tego sporo ale sciagam raczej zza oceanu ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Dr Piotr

  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: CPC6128 + GOTEK HXC - brak loadera HXC
« Odpowiedź #16 dnia: 2017.02.15, 19:54:24 »
@ZbyniuR: po pierwsze dzięki za reakcję, za pomoc
Co do taśmy to tak masz słuszność po prostu wklepałem 36 a faktycznie jest 34 ; schemat wg którego pracowałem:
http://up.programosy.pl/view/800px-internal_hxc_cable_1.png.html
Tak reaguje na podstawowe komendy CAT i DIR.
O którym pliku DSK mówisz (jest to format spakowany) ja mu podaję HFE i jeśłi chodzi o 2 pliki konfiguracyjne były podmieniane na nowsze i na starsze. Co do plików obrazów HFE to nawet kolega przysłał mi to co działa u niego i nic to nie dało...
Stacje dyskietek znam, tutaj klopot jest rzeczywiscie bo wydaje ona niemilosierne dzwieki , to nie sam pasek ale już chyba sekcja silnika krokowego (jest doslownie start samolotu slyszalny) - komunikatow o bledzie stacji nie mam...
Na dziś po południu powinienem jezeli bedzie to mozliwe stacje uruchomić, jezeli nie to podlączam na DODATKOWYM ZEWNĘTRZNYM złączu stację 5,25" bo takową posiadam, może znajdę 3,5". Wszystko po to by stwierdzić czy działa AMSDOS lub C/PM.
No jak sztucznie przez komendy zejsc z tego Magnetofonu przyznaję nie wiem.
np |disc  lub |disc.in czy |disc.out

Jest druga opcja, po poludniu bede mial pozyczone CPC 464 i wowczas stwierdze czy GOTEK jest sprawny.

Na cpc 464 chyba goteka nie odpalisz, bo 464 nie ma on wbudowanego kontrolera dysku - potrzebujesz 6128 albo 664 albo interfejs DDI do cpc 464.


ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: CPC6128 + GOTEK HXC - brak loadera HXC
« Odpowiedź #17 dnia: 2017.02.15, 22:05:35 »
Zaxon jak przed laty potrzebowałem wtyk na krawędziówkę do stacji, to kupiłem takie złącze do wtykania w to karty rozszerzeń w PC. Nie pamiętam jak się takie karty nazywały. Ale z jednego takiego można było przyciąć 3 takie po 34 piny lub 2 takie po 50. To miałem do taśmy stacji w CPC, drugie w stacji 5.25" a resztę po paru latach wykorzystałem do zrobienia czytnika kart z PSX do Amigi. Część pinów się zmarnowała bo to ostatnie nie od razu mi wyszło. :D
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

micza

  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Miejsce pobytu:
    Gród Przemysła - POZNAŃ
  • ATARI - Moc za bezcen...
Odp: CPC6128 + GOTEK HXC - brak loadera HXC
« Odpowiedź #18 dnia: 2017.02.16, 05:56:32 »
Wczoraj ze ZbyniemR szeroko żeśmy ten komputer badali, właściwie nie można określić dokładnie co jest spierniczone, na pewno system nie pracuje prawidłowo, czyta nie zapisuje (dzięki za uwagę o protect pin, jednak przy tej stacji gwóźdź chyba nie pasuje, możliwe żeby zapis był rozwiązywany optycznie ???), komputer się często albo resetuje albo wyświetla komunikat do odczytu danych z magnetofonu...zarówno przy pracy ze wbudowaną stacją dyskietek jak i przy GOTEK...
Mój kolega zabiera go na warsztat, ma odpowiednie programatory i pamięci - wysyłam komp do Trójmiasta.
Odezwę się jeszcze i dam znać co było nie tak...
Pozdrawiam wszystkich tych którzy pomogli, dziękuję i pozdrowionka z Poznania
"Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko..."A.M.

micza

  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Miejsce pobytu:
    Gród Przemysła - POZNAŃ
  • ATARI - Moc za bezcen...
Odp: CPC6128 + GOTEK HXC - brak loadera HXC
« Odpowiedź #19 dnia: 2017.02.28, 15:04:58 »
Obiecałem wyjaśnić zakończenie. Otóż Schneider 6128 z ww kłopotami po naprawie wraca dziś do mnie do domu (dzięki serdeczne dla @bartek30 z klanu ATARI) i rzeczywiście miał padnięty AMSDOS. Przeprogramowana kość została podmieniona na ParaDOS. SCHNEIDER podobno śmiga jak ta lala...GOTEK HXC był cały czas sprawny, choć Bartek wspomniał mi, że nawet podpięty na starej taśmie , jako A:> wywala komunikat: retry ignore or cancel, ale po restarcie wszystko wraca do normy i czyta z GOTEKA (podobno do AMSTRADA lepsze są urządzenia polskie HXC niźli chiński GOTEK, który ma niezgodność w szybkości...). To tyle. Zamykam temat.
"Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko..."A.M.