Autor Wątek: Kompilacja dwóch dyskietek zapisanych na HXC.  (Przeczytany 2503 razy)

micza

  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Miejsce pobytu:
    Gród Przemysła - POZNAŃ
  • ATARI - Moc za bezcen...
Kompilacja dwóch dyskietek zapisanych na HXC.
« dnia: 2017.03.16, 10:37:00 »
 :-\ :-\ :-\
Chodzi mi nie o proces tłumaczenia kodu źródłowego programu na kod wyjściowy, a kompilację rozumianą jako proste połączenie zawartości dwóch dyskietek. W skrócie jak dołączyć pliki z innej dyskietki do istniejącej (pliki z dwóch dyskietek na jednej). Wiadomo, że możnaby to przeprowadzić jakimś kopierem nawet przy użyciu jednej stacji dysków, ALE kłopot w tym , że mam do dyspozycji TYLKO Gotek HXC...
"Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko..."A.M.

ikci

  • *****
  • Wiadomości: 1216
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Kompilacja dwóch dyskietek zapisanych na HXC.
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.03.16, 10:59:01 »
W jakim formacie Gotek HXC zapisuje obrazy dyskietek ?
Pewnie to jest .hfe

Jest możliwośc konwersji z .hfe do .dsk  ?
Jeśli tak to bym skonwertował oba obrazy dyskietek do .dsk, a następnie przy pomocy
CPCDiskXP (na komputerze PC) dołożył pliki z jednego obrazu do drugiego.
Następnie konwersja takiego obrazu do .hfe i po kłopocie.
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum +, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2, ZX Spectrum +2B, ZX Spectrum +3, TIMEX TC2048, UNIPOLBRIT Komputer 2068, Didaktik Gama 80kB, 
Amstrad/Schneider CPC6128, Schneider CPC464, Commodore C64, Atari 800XL, 65XE 130XE, A500+, A600, A1200, ATARI 1040 STF

micza

  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Miejsce pobytu:
    Gród Przemysła - POZNAŃ
  • ATARI - Moc za bezcen...
Odp: Kompilacja dwóch dyskietek zapisanych na HXC.
« Odpowiedź #2 dnia: 2017.03.16, 12:22:06 »
OKi, takim programem jak CPC DiskXP to rzeczywiście dużo można zdziałać, DZIĘKUJĘ BARDZO.
P.S. Trochę miałem kłopoty ze zmieszczeniem się na ścieżkach, ale ręczny dobór pomógł...
"Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko..."A.M.