Autor Wątek: Membrany z KEYPOL i QWERTY  (Przeczytany 95917 razy)

silenter

  • *****
  • Wiadomości: 1337
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa/Radzymin
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #150 dnia: 2017.11.20, 12:05:29 »
Jak chcesz foliowe - to weź mikrosłicze od POKEMONa i wsadź w folię - lepszej opcji nie ma :)
128k +2 UK issue 1, JS128, FDD3000 in restoration, ZAXON MGT +D, PEAR AmpY, Pear ExEar :), PEAR TI-OF-TTL+FDD35, co to tu robi??? => 2xCDTV&A500

https://soundcloud.com/silenter

https://www.youtube.com/channel/UCKZhL7Lq1zUDDnRDTJKhN4A

milton

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • POKE 47196, 201
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #151 dnia: 2017.11.20, 12:15:37 »
Czyli te od rwap_software też mają problemy z równomiernością nacisku tych klawiszy funkcyjnych? Oryginalne dziadostwo Sir Sinlaira działało idealnie, póki działało :-D
ZX Spectrum+ (4B) | ZX Spectrum+ 128 (6U) | ZX Spectrum +2 128k (1) | RAM Turbo Interface Reset | Seikosha GP-50 | Quickshot II | Quickshot II Turbo | DivSD Nano Zaxon | RGB SCART Power mono/stereo martin381 :-) | Samsung SyncMaster 710MP

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6839
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • PCBway
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #152 dnia: 2017.11.20, 12:27:22 »
Te z RWAP sa niezle, jak porownasz z tymi z Dalekiego Wschodu.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #153 dnia: 2017.11.20, 13:54:10 »
Moje membrany z Key-Pol-u po kilku latach w ZX Spectrum zaczęły się rozwarstwiać i jakiś klej z nich wypłynął skutecznie sklejając obudowę.
Nie wiem, czy teraz coś się zmieniło, ale na wszelki wypadek nowe membrany kupuję na sellmyretro.com.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #154 dnia: 2017.11.20, 15:48:26 »
Bylo juz o tym wiele razy - do gumiaka mozesz brac z KeyPolu, nie wiem tylko jak teraz z cena, do Plusa odradzam. Folie z UK sa lepsze jakosciowo.
Z Pokemonami jest jeden duzy problem w Plusie - klawisze jak ENTER wymagaja precyzyjnego naciskania, z folia nie mialem takich problemow.
Co to trwalosci to pewno nikt nie uzywa tak intensywanie Plusa, zeby sprawdzic od tej strony Pokemony. Folie to zajezdzalo sie w starych czasach w pare miesiecy :-)


ko777

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #155 dnia: 2017.12.26, 23:28:45 »
W ostatnim czasie pod wpływem imprezy w Rivierze-Remont spróbowałem po może 15 letniej przerwie odpalić z ciekawości swego Spectruma+. No i niestety spodziewana porażka - klawiatura w proszku - klawisze bez reakcji ewentualnie nieliczne dawały nie swoje znaki. Po otwarciu oczywiście folia i taśmy potrzaskane, do niczego (były już kiedyś skracane).
Krótkie poszukiwania u wujka google co i jak, lektura tutaj i decyzja - kupno nowej membrany.
Zdecydowałem się kupić tu:
https://www.sellmyretro.com/offer/details/brand-new-(2016)-sinclair-zx-spectrum+-48k~~128k-keyboard-membrane-17350
Wyszło 97 PLN z przesyłką, czyli mniej więcej tyle samo ile z Keypolu. Zdecydowały lepsze opinie tu. No i ryzyk fizyk  :)
Zakup i płatność w Szkocji poszły bez problemu. Przesyłka lotnicza szła (w okresie przedświątecznym) 7 czy 8 dni roboczych (czyli lepiej niż deklaracja producenta -10 dni). Membrana doszła nieuszkodzona w kartonowej kopercie.
No i najważniejsze: efekt zakupu. Miałem obawy po przeczytaniu tu o problemach z pozycjonowaniem membrany, czy też koniecznością mocniejszego naciskania (niektórych) klawiszy.
Po wymianie membrany i włączeniu komputera okazały się całkowicie bezpodstawne - wszystkie klawisze działają pewnie i lekko jak fabrycznie.
Mam też wrażenie, że membrany z wysp są obecnie zmodyfikowane zgodnie m.in. z uwagami wyrażanymi na forum, gdyż ścieżki na taśmach do płyty wyglądają mi na pokryte z obu stron warstwą folii, a jedynie końcówka z jednej strony jest odsłonięta do złącza. Także nie ma problemu ze zwieraniem o metalowe części we wnętrzu.
Jedyny drobny problem jaki miałem to konieczność przycięcia brzegu taśmy do jednego złącza, gdyż folia nie pozwalała na prawidłowe trafienie ścieżek w złącze.
Także sukces - a opinią pragnąłem się tu podzielić.
ZX Spectrum+

milton

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • POKE 47196, 201
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #156 dnia: 2017.12.27, 22:19:11 »
Czy wszystkie klawisze reagują tak samo na nacisk i nie masz np. podwójnego/wielokrotnego kliku po krótkim przytrzymaniu klawisza? Klawisze funkcyjne np. True Video, Edit, Break, Enter, strzałki itp.

W moim ZX+ 128k toastrack oryginalna membrana klawiatury ma też jedną taśmę jakoś dziwnie wykonaną - ścieżki pokrywają się w 50% ze stykami w prawym złączu klawiatury. :D
ZX Spectrum+ (4B) | ZX Spectrum+ 128 (6U) | ZX Spectrum +2 128k (1) | RAM Turbo Interface Reset | Seikosha GP-50 | Quickshot II | Quickshot II Turbo | DivSD Nano Zaxon | RGB SCART Power mono/stereo martin381 :-) | Samsung SyncMaster 710MP

ko777

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #157 dnia: 2017.12.27, 23:42:24 »
Wszystkie klawisze, których używałem, reagują lekko i prawidłowo. Cała klawiatura działa tak samo. Nie zauważyłem nic nieprawidłowego. Jak dotąd mogę tylko chwalić i polecać szkocki wyrób.
ZX Spectrum+

milton

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • POKE 47196, 201
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #158 dnia: 2017.12.27, 23:44:03 »
Czyli wychodzi na to, że membrany od rwap_software najlepsze.  8)
ZX Spectrum+ (4B) | ZX Spectrum+ 128 (6U) | ZX Spectrum +2 128k (1) | RAM Turbo Interface Reset | Seikosha GP-50 | Quickshot II | Quickshot II Turbo | DivSD Nano Zaxon | RGB SCART Power mono/stereo martin381 :-) | Samsung SyncMaster 710MP

ko777

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #159 dnia: 2017.12.28, 23:07:48 »
Wychodzi laurka, ale sam jestem zaskoczony bezproblemowym efektem. Przynajmniej ta moja membranka taka jest.
Dzielę się opinią tak jak sprawy się mają.

W ogóle jestem pozytywnie zaskoczony, że po 15 latach przerwy Spectrum działa, Lubartów MK433 działa z marszu, gry ze starych kaset wgrywają się jedna po drugiej i joy też chodzi po małej naprawie "fire'ów" (plastik skruszał i oba się "zapadły" - trochę poxiliny, cyjanoakrylu i wszystko lata  8))   :o
ZX Spectrum+

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #160 dnia: 2018.01.30, 10:16:42 »
Masz szczęście z tym wgrywaniem gier z kaset. Do Elwro owszem tylko MK 433 działa znośnie a nie jakieś zachodnie magnetofony :-), ale nie mogę wgrać jednej gry na której mi zależy, a kupiłem org.

romeok01

  • **
  • Wiadomości: 63
  • Miejsce pobytu:
    Prószków k Opola
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #161 dnia: 2019.03.29, 16:07:03 »
NIE KUPUJCIE MEMBRAN Z KEYPOLU !!!!

Nie kupujcie tych klawiatur z KEYPOL-u, kupiłem do ZX Spectrum+ i otwory są wykonane niedbale wiertarką, powinny być wybite, zostawione są zadziory i otwory są za małe i nie pasują, przy rozwiercaniu i mordowaniu się z tym 3 godziny uszkadzają się ścieżki, bo są zbyt blisko otworów i membrana nie nadaje się do niczego !!

Zwracam, to i żądam zwrotu pieniędzy.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #162 dnia: 2019.03.29, 17:37:03 »
To kolega nic nowego nie odkrył.
Zwrócić z adnotacją, że buble produkują.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2434
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #163 dnia: 2019.03.29, 23:38:36 »
Niestety te Polskie klawiatury to loteria, czasem są ok, ale czasem trafiają się buble.
Głównie dotyczy to wersji dla Spectrum +.
Kupowałem w przeszłości folie od obu naszych producentów i niestety nie ma reguły który jest lepszy.
Zagranicznych jeszcze nie testowałem.
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Membrany z KEYPOL i QWERTY
« Odpowiedź #164 dnia: 2019.03.30, 09:01:44 »
Z zagranicznymi też różnie bywa. Kiedyś miałem kilka do plusów, chyba z RWAP (tooloud będzie lepiej wiedział skąd). Na 5 sztuk, jedna była wadliwa (jeden klawisz całkowicie nie działał - wymieniona w ramach reklamacji), a generalnie wszystkim brakowało jednej warstwy - ostatniej, izolacyjnej, przez co paski się zwierały na radiatorze czy modulatorze.