Autor Wątek: Nowe ficzery w nowym Divide Plus  (Przeczytany 18550 razy)

Duddie

  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nowe ficzery w nowym Divide Plus
« Odpowiedź #15 dnia: 2011.12.12, 08:09:32 »
@Pyza: posiada, wg schematu jest 2KB ROM i 16KB RAM. Widać sygnał odłączający ROM Spectrum. No i o zawartość tego ROMu się rozchodzi...
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum+, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2/+3, Timex 2048, Unipolbrit 2086, FDD3000, Timex Terminal 3000, PlusD, Multiface 128, Multiface +3, divIDE Plus, IF1+microdrive

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nowe ficzery w nowym Divide Plus
« Odpowiedź #16 dnia: 2011.12.12, 13:18:58 »
Ten MacFace2 jest bardzo podobny do mojego MagicFace, ciekawe. Tylko ze MagicFace mial 4KB albo 8 KB Romu ( a moze 16???),
bo mial wbudowany debugger. w 2K nie da sie zrobic dobrego debuggera.

Pyza, moj komentarz byl tylko do programowania na ZX, a nie ogolnie do uzywania oryginalnego ZX Spectrum.
Po prostu uwazam, ze dzis jest lepiej robic cross-development i zadna przystawka tego nie zmieni.

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Nowe ficzery w nowym Divide Plus
« Odpowiedź #17 dnia: 2011.12.12, 17:47:26 »
Faktycznie ROM jest... Zapomniałem, że to jeszcze miało turbo :D
No o ROM to trzeba by chyba zamailować do Yarka. Ewentualnie przyłożę się któregoś pięknego dnia (jakoś może koło świąt) i rozłożę wreszcie ze sprzętem. Wtedy mógłbym go zgrać, a może również porobić dokładniejsze fotki (o ile do czegoś jeszcze będą potrzebne).

@matofesi
Hehe, aż tak biegły w wewnętrznych sygnałach elektroniki ZX nie jestem i może niech lepiej tak zostanie. Skoro jest to możliwe, to może i lepiej ze sprzętową pułapką, a nawet kilkoma jeśli to możliwe.

@Gryzor
Monitor MAD 4.0 przystosowany dla MacFace'a był dobry, a nawet bardzo dobry :p W każdym razie dużo lepszy niż w tych wszystkich MultiFace'ach, MasterFace'ach itp. Brakowało jedynie deasemblacji do jakiegoś przyjaznego kodu źródłowego - chociażby pod leciwego GENS'a.
Nie tylko programowanie jest lepiej robić na PC. Powstały dużo lepsze programy graficzne i muzyczne emulujące właściwości ZX pod PC. Dużo wygodniej się je obsługuje i przede wszystkim szybciej można uzyskać efekt końcowy. Mimo to niektórzy lubią popracować na oryginalnym sprzęcie, a wręcz pojawić się z nim na party/zlocie, kiedy to niemal obowiązek! :D
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nowe ficzery w nowym Divide Plus
« Odpowiedź #18 dnia: 2011.12.13, 21:33:19 »
Pokazcie mi tego MADa bo ja juz jestem mad   >:(
Nad debuggerem/disassemblerem Z80 spedzilem sporo czasu, zreszta nie sam.
Nigdy nam sie nie udalo zejsc w 1/3 ekranu z sensownymi funkcjami.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Nowe ficzery w nowym Divide Plus
« Odpowiedź #19 dnia: 2011.12.13, 23:17:44 »
@Gryzor Nie tobie jednemu ;) Przyzwoita wersja naszego Summera zajmowała dwie tercje i jedną extra linię z trzeciej razem z atrybutami ;)

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Nowe ficzery w nowym Divide Plus
« Odpowiedź #20 dnia: 2011.12.13, 23:52:31 »
Może kwestia tego co kto oczekiwał... Nie wiem ile zajmuje MAD 4.0, bo nie mam obecnie jak sprawdzić. Na stronie autora jest, że zmieścili się w 2k. Faktycznie wszystkie wartości rejestrów + listing zajmują na ekranie 2/3 - No ale może dochodzić tam do jakiejś wymiany pomiędzy zawartością przystawki oraz RAMem ZX. Też mi się wydaje, że sam plik miał około 4kB...
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...